Häälega Horvaatia suunas

Hakkame juuli lõpus häälega Horvaatiasse minema. Kas keegi oskab informeerida, millist trajektoori valida? On seal kandis võimalik hääletada või vaadatakse sind imelikult kui seal teeääres käega vehid? Kui kaua umbes läheb aega, et Horvaatiasse jõuda? Kas Poolas hääletamine on tõesti keeruline ning keelatud tegevus? On Horvaatias selliseid paiku, mida külastamata ei tasuks sealt lahkuda? (praegu on meil arvestatud, et võiks Splitini minna, veidi mööda rannikut trippida ja siis tagasi pöörduda) Kas on mingeid tarvikuid, ilma milleta seal hakkama ei saaks või mis tuleks kasuks?
Hirmus palju küsimusi .. mõistetav, et kõigile täpseid vastuseid ei olegi, aga oleks tänulik ka kaudsete eest :)
päikest!

Ahjaa. Ja hääletades on targem sildiga hääletada kui ilma? Või saab ilma ka? (esimest korda on minek..)

Trajektoori valides võta kaart kätte ja vaata, milliseid riike tahad külastada :) Poolas saab väga edukalt hääletada, ise seda praktiseeritud. Ikka silt võiks olla, kui kusagil teeääres passida, kuid kõige parem viis on bensukates inimestelt küsida, et kas keegi peale võtaks. Kindlasti kaasa korralik teedekaart!!!
Soovitaks käia Plitvice rahvuspargis ja lõunarannik on super, kuid seal vist natuke keerulisem hääketada. Edu...

käidus edasi tagasi häälega ungaris, 2 päeva tagasi jõudsin. Poolas oli hääletamine igati OK. Pipraaasi ja nuga vaja ei läinud. Tüdrukut ja poissi võetakse hästi peale. Üle tunni ei tulnud kuskil seista. Linna sisse tavaliselt ei lasknud viia. Euroopa teede atlas kulus marjaks ära, me sõltusime sellest. Põllu peal saab magada edukalt. Üks mees viis meid söömagi. Enamasti positiivne kogemus, ütleme nii 85 % ulatuses. Eriti ei soovita TR ( Türgi ) rekkade peale minna. Silti polnud Poolas kordagi. KURVA tähendab poola keeles libu. Slovakkias ja Ungaris on highway jupid, need vahemaad rongiga. Mitte kallis, ca 1 km = 1 eek, oleneb teekonna pikkusest, arvutasin. Aga Poolas oli täiesti ok hääletada, teed on jumalast ok. Soovitaks eriti soojalt vältidaKrakovit, Varssavit jt suuri kohti, kus on palju linnu. Meil oli Bylastok vms, Lublin, Rzeszow, siis juba SK ja H. Sinu puhul vaata ka näites mingi routeplannerist, nt www.viamichelin.com

Poola on üks lihtsamaid riike hääletamiseks kogu euroopas. Ka kohalike seas on hääletamine üpris populaarne. Kui mujal euroopas kohtab päeva kahe jooksul võib-olla mõnda üksikut hääletajat. Siis Poolas näeb neid iga paari tunni tagant ning tihti ootab koos sinuga tee ääres keegi veel. Peale võetakse üpris ilusti. Ise hääletasin seal isegi kolmekesi.

Kui tahad kiiresti riigist läbi saada, siis püsi suurte magistraalide peal. Iga kord kui mõne väiksema tee peale olen sattunud, siis on see umbes päeva võrra teekodna pikemaks teinud. Poole iseenesest lahe riik ja väiksemates asulatest läbi astumine on seda täiesti väärt. Inimesed on väga sõbralikud.