Häälega Pariisist Barcelonasse ja sealt Eestisse

Tere, kas keegi oskaks soovitada, kuidas oleks kõige mõtekam hääletada nende punktide vahel. Eelkõige huvitaks teadmine, kuidas nendest linnadest saada õige koha peale hääletama.

Ma olen korra Pariisist (päris Pariisist siis, Peripherique juures) välja hääletanud ja ma seisin seal oma Brüsseli sildiga 8h. Kõige mõistlikum on tutuvda maanteekaardiga, tutvuda rongiliiklusega ning sõita linnalähirongiga võimalikult palju linnast välja ja oodata kiirtee pealesõidul või leida koht, kus on võimalik kiirteel asuvasse tanklasse pääseda ja seal hääletada. Ma arvan, et sama kehtib ka Barcelona kohta.

Endalgi äsja lõppenud reisilt halvad kogemused Pariisist väljahääletamisega. Suund oli küll Ida poole (Saksamaa), aga ikkagi. Samas oli eeltöö kehva ja kohapeal sai hääletuspaika/infot hangitud.

Alustasime A4-a algusest, peale Bercy parki. Peale mitme tunnist hääletamist viis meid üks auto Marne-la-Valleesse, kus hääletasime päev otsa edasi, ja seda tulutult. Järgmine päev Pariisi tagasi ning proovisime uuesti, samuti tulutult. Ja siis võtsimegi suuna rongiga Brüsselisse (ca 44 eurot inimene, soodustus), kust liikusime edasi koju.

Tee eeltööd, näiteks googeldades "hitchhiking in paris" jne. Kahjuks jäi see meil tegemata.

Ega sa juhuslikult nyyd kunagi hakka Bacast Eesti poole minema? Otsin kaaslast mammmu@gmail.com . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Mis te tühja hääletate, Ryanair pakub täna õhtuni üheeuroseid pileteid Barcelona-Girona - Brüssel - Riia. Ja need ongi üheeeurosed, ei mingeid makse! Neid 0-€ ei tasu vaadata, sinna lisandub paarkümmend €. Ise ostan sügiseks 7 euro eest Riia-Brüssel-Barca-Malta ja tagasi.

http://hitchwiki.org/ - sealt leiad linnakaarte, kuhu on peale märgitud nn parimad hääletamiskohad. Bensujaamades soovitan (vaadata autode numbrimärke) inimeste käest minna küsima, kuhu nad sõidavad ja kas nad oleksid nõus teid kaasa võtma. Võib-olla on see väga nahaalne ja ebaviisakas, kuid toimib suurepäraselt.