Half Dome´i matk (Yosemite, CA)

Kas keegi tripikatest on teinud Half Dome´i matka Yosemite´i rahvuspargis?

Mõtleme, kas üritaks seda teha või mitte. Vaatasin just videot selle kohta http://www.nps.gov/yose/planyourvisit/halfdome.htm ja tekkis sügav kahtlus, kas ikka peaks üritama - päris karm asi tundub olevat.

Kellelgi kogemusi? Oleks hea teada nö first-hand-experience´i.

Tänudega

Sai seal Yosemite Valleyst lühem 4,6 miil tõus ette võetud Glacier Pointi ja juba see võttis ikka päris kutuks. Õnneks sõitis auto alt sinna üles vastu, sest pimedaks hakkas minema, aga selleks tuli teha mitmekümne km ring. Seal on igasugu matkaradu ju küllaga pakkuda, võtke mõni kergem ots ette. Igal juhul soovitan valida selline rada, kus enne on tõus ja pärast tagasi alla, mitte vastupidi. St. minu soovitus oleks võtta paar kergemat trippi ette ühe pika ja üliraske asemel, kui muidugi enda võimete maksimaalne proovilepanek pole omaette eesmärk. Vaatasin video pealt neid vaateid seal üle natuke, tõesti võimas ja tahaks vast kunagi kindlasti uuesti külastada.

Seal on ka kohalik buss, millega on võimalik sõita üles ja siis jalgsi alla tulla. Igatahes see sirgelt üles ja minul ka poole pealt libedat kruusa pidi alla tulek oli üsna karm elamus, kuid igavesti kogemust väärt.

Kuri, mis buss? Ma ei leia kuskilt infot bussi kohta, mis viiks Half Dome´i otsa / üles. See tundub kuidagi suht võimatu. Leidsin küll bussi, mis viib matkaraja algusesse - kuid mitte Dome´i otsa.

Norsu, ilmselt me siiski ei ürita jah, ei tasuks vist oma füüsist üle hinnata:) Aga aega veel mõtlemiseks on ca kuu aega - Half Dome´i matkalubade taotlusi saab esitada kuni 31.03. Nii et kõigi mõted ja kogemused oodatud.

Tip, Kuri mõtles Glacier Pointi. Samas 4,6 miili orust üles Glacieri ja siis alla tagasi on juba selline laks, et peaks ronimise isu mitmeks päevaks ära võtma:) Vaated on ka sealt suurepärased, ei ole mõtet end päris ära ka tappa:P

Kindlasti varustage ennast joogivee ja mingi kerge söögipoolisega (banaanid, rosinad, lutsukommid) - see on hädavajalik kraam. Ja pidasin silmas Glacier Pointi. Kuna me läksime rajale alles keset päeva, siis oli aega napilt.