trip-krainetrip-ukraine-dark
Hea valikuga matkatarvete pood Helsingis?

Milline oleks hea valikuga matkatarvete ja -riiete pood Helsingis või lähiümbruses?

oleneb, mis tarvikud vaja. Väga head varustust süstamise tarbeks saab Klaukkalast. Üks hää matkatarvete pood on raudteejaama ligidal, aga ..aadressi ei oska öelda. Olen ka külastanud Ida-Keskuses asuvat matkatarvete poodi.

Tegelikult ma otsin laiemat Meindl matkasaabaste valikut kui on Eestis.

Uhh, jube kirved hinnad. Ehk ongi Soomes nii? Omast kogemusest võin öelda, et sel lehel näidatud paremad/kallimad mudelid on nt. saksas u. 40-60 EUR odavamad.

Partioaittal on kesklinnas Forumi taga tegelikult isegi 3 poodi: tavaline, North Face ja ale-pood. Viimasest võib üsnagi soodsaid pakkumisi leida, aga samas on seal viimased numbrid jm üle jäänud kaup, nii et kindla peale ostma minna sinna ei saa..

Kohe üle tänava sealt on ka Lassin retkiaitta, ka korralik matkapood.

Veel tasub saapaid otsides läbi vaadata Yliopistokatu ja Mikonkatu (üsna raudteejaam lähedal siis) olevast Interspordi poest. Paar aastat tagasi ostsin ise sealt 100 euri eest just Meindli Goretex saapad. See oli küll mingi allahindlus..

Kamppi mingis tiivas on veel üks matkapood, aga sinna ise pole veel jõudnud. Ehk on seal ka saapaid. Sinna soovitati Partioaittast vaadata neil, kes plastiksaapaid otsisid, nii et ehk on tõsiselt võetav koht..

Soome matkaasjade tavahinnad on jah "magusad", samas ale peale sattudes võib korraliku asja odavamalt saada, kui Eestist. Ja valikut on nagu kah tiba rohkem.. Ja saksamaale ju kõik ei satu, ning saabast naljalt ju netipoest ei osta..

Saksas on köik odavam kui Soomes. Selle hindu, yksköik siis milliseid, ei saa vörrelda Soome omadega. Yks syy Soome körgetele hindadele on maa geograafiline asend maakaardil ja sellest tulenevad kallid logistilised kulutused. Lisaks veel igasugu aktsiisid jne. Partioaitas ja Lasse poes on kvaliteetne kaup.