Heraklioni linn

Tere!

Lähen jaanipäval Kreetale ning ööbin Pela Marias. Oskab keegi öelda hotelli kohta midagi? Keegi oskab rääkida sealsest elust, on seal turuplatse, lähimad vaatamisväärsused asukohale, kuidas on liiklemisega lood. Kõik informatsioon on teretulnud

Hotelli üks külg tänavale, teine mere poole. Tänav hotellist mõlamas suunas umbes kilomeeter ongi üks poodide, autorendifirmade, reisipakkujate, kohvikute ja hotellide rivi. Sadamast tehakse lõbusõite merele ja paari kilomeetri kaugusel, Tähe rannas, kraana otsast pensionäärihüppeid umbes 30€ eest. Samast kohast ka langevarju otsas rippumist ja vahupidusid. Mis sa hing ikka rohkem igatsed, kui just kalli raha eest Santorinile ei plaani minna. Santorini reisi võimalik ka ühe päevaga ära teha.

Linn, kus see hotell asub, on Hersonissos. Heraklionist on sinna ca 30 km ehk siis pool tunnikest sõita. Aga bussid käivad, peatänav on täis autorendifirmasid, mille müügimehed sul pidevalt varuka küljes ripuvad. Poed on maast laeni täis kohalikku ja Hiinast pärit träni. Ja teise käe otsas ripuvad kõrtside sisseviskajad: "Hello, my friend! Where are you from!?" jne Ilm on soe, lilled õitsevad, meri on sinine, toit maitsev - see on elu , mida tasub elada.

Hotelli kohta saab lugeda: https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g503710-d491488-Reviews-Pela_Maria_Hotel-Hersonissos_Crete.html

Kuidas on seal seis bussiliiklusega? Kuna ise olen õpilane ning krediitkaarti teha ei anna, ei saa ma ka ilmselt autot rentida.

Bussid sõitsid päris tihedalt, Hersonissoses oli vist peatused nr 19-25 või umbes sellised nr, ütled kontrolörile hotelli nime ja ta ütleb mis nr peatuses maha minna. Sealt saad bussiga MAliasse, kus pidi olema kena rand, AG Nikolas`sse ja Heraklioni.

Hersonissos on küla mägedes, suvituslinna nimi on Limenas Chersonisou ehk Hersonissose sadam. Keegi ei küsi seal krediitkaarti kui võtad täiskindlustuse ja raha ette ära maksad, juhiluba peab siiski olema. Toksi arvutisse KTEL Heraklion või isegi KTEL Hersonissos ja vaata bussiaegu, piletihindu ja sõiduaja pikkust.