Minuke

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi. Tahab minna:
61 meeldimist
2 postitust / 399 kommentaari
10 (1.6%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Mina ostsin just veebruariks 

easyjetiga Tallinn-Gatwick-Gran Canaria-Gatwick-Tallinn. Kohapeal 10 päeva, mõlemal.suunal.ööbimine Gatwickis (77€). Meile sobin nii.  Kui keegi oskab nüüd soovitada elamoist, kus soojendusega bassein siis oleks hea. Tenerifele oli kergem.leida villa.soojendusega basseiniga.

Piletid nii 115€ nägu.

Otsi tui.fi lehelt otselend Helsingist ja võta läbi Bookingu majutus.  Minujaoks otselend mugavam kui mitme ümberistumisega.

https://www.estravel.ee/jarelmaks/

Milleks järelmaks? Osta varajase tellija paketiga, maksad mingi osa sisse ja siis  reisi alguseks peab olema tasutud. Suhteliselt nagu järelmaks aga maksad ikka enne reisi. 


Loodan, et pole hooajaline. Lendan palju easyjetiga ja neil omad nö piletite müügi alustamise kuupäevad. London on küll juba ka 2020 saada aga Milano ja Berliin hetkel oktoobri lõpuni. Kui googeldad easyjet schedule relase dates  siis ehk leiad infot. Ise tahaks nendega kevadel kanaaridele saada ja loodan, et ikka lendavad edasi Tallinnast.


Kahju, ise eelistan iga kell easyjeti ryanairile.
Tagatisraha ei võeta, kui võtad rendifirmalt superkasko või 0 omavastutusega kindlustuse.

Konkreetset firmat ei oska soovitada aga ehk autoeurope.eu abiks
Mulle tundus, et omab tähtsust, kuna ma ei saanud varem sisse ja pidin ootama n ö õiget gruppi. Siis oli seal muidugi palju rahvast, äkki õhtupoole on vähem ja võimalused teised.

Mina käisin Postojna koobastes septembris ja siis oli küll nii, et ma pidin ootama järgmist gruppi, et sisse pääseda, ajaliselt lähimasse gruppi ei mahtunud.

Seal giidiga grupid ja kiirustavad, et ära jää maha aga kui ikka vaadata tahad siis ei juhtu midgai, kui maha jääd, tuleb juba järgmine grupp järgi ja saab nendega üles sõita (rongidega viiakse alla ja üles)
Mina soovitaks külastada teepeal Postojnska Jama koopaid väga lahe koht (ette vaadata, mis kell on vene keeles ja mis kell inglise keeles tuurid). On olnud plaanis külastada ka Dobšinská Ice Cave aga sinna pole veel jõudnud.

Aga seda Sixti autorenti 100 € tahaks küll näha, kust selle leiab? Kas seal ka kindlustus sees juba?

Auto võtsime õhtul hilja, enne rendi sulgemist, siis sai hommikul vara liikuma. Tagastasime siis järgmise päeva õhtuks. Nii ei pidanud hommikul asju ajama


Malia lähedal (bussiga ligipääsetav) on Hersonissos, kus Old Hersonisoses oli küll taolisi tänavaid. See jääb siis mäenõlvale, mitte mere äärde. Hersonissoses on mitu bussipeatust (need olid nummerdatud) ja sõitma peaks siis Malia poolt minnes viimasesse peatusesse (äkki nr 15) ning meri jääb siis paremale ja Old Hersonissos vasakule. Usun Ag Nikolaosest leiad ka lillelisi tänavaid.

Minu kogemus nüüd juba mitme aasta tagune aga rent oli  oktoobris, tänavalt järgmiseks päevaks 45 € päev. Mõtlesime ka sõita Vai randa aga sinna me ei jõudnudki, jäime kuhugi lähemal olevasse kenasse randa pidama.
Vaatasin google maps näitab Malia-Balos 3,5 tundi, reaalselt sõidad sa seda kindlasti kauem.
Mina olen varasemalt  käinud Easyjetiga läbi Londoni, eeldab ööbimist lennujaama hotellis. Varakult broneerides on premier inn või travelodge ok hinnaga. Kuna endale ei meeldi pikad otsad siis selline jupitamine sobib.
See aasta sai käidud easyjetiga Tallinn Milano- Ryanair Milano Tenerife ja tagasi easyjetiga läbi Berliini (ööbimine).  Piletid on tulnud nii 150 € või alla nägu. Lisandub ööbimine.

Kui mulle sobival ajal oleks neid SAS jne pakkumisi siis hea meelega lendaks nendega.

Olen proovinud nö normaalsete lennufirmade lehelt ise otsida lende kanaaridele ja reegline ma ei leia neid või on hinnad ülikallid. Väga kummaline, nagu ei oskaks otsingut kasutada.
Esimene kord Tšehhi minnes sõitsin mingit väiksemat teed pidi, kahjuks ei mäleta kust aga siis oli peale piiri teeääres puidust majake, kust sai osta vinjeti.
Teine kord läksin siis otsin Poolast enne piiri ületust vinjeti, võtsin vist kohe ka austria oma ka. Enne piiri tulevad juba reklaamid, et siin müüakse, peaks silma jääma küll.


Vaata easyjet või Ryanair läbi Milano.

Kuna lend on? Saab teha kuu ette. Teed check ini ja annab sulle boarding passi mille näitad ette mobiilis v prindid välja. Easyjet lehel üleval on koht check in.

Minul tehtud 26.03 ja 04.04 lennu check in.
Passi andmeid tahab vist ainult uk lendudel, mul seeaasta pole kordagi küsinud.Kätte saab sealt, kust äraantavad kohvridki, pagasilindilt.  Järgne inimestele, pagasilintide juures on reeglina ekraanid kus kirjas millise lennu pagas sinna tuleb.

Lisakott ei ole lubatud easyjetil, kui sa midagi juurde ei osta. Mul oli pisike üleõla käekott sellele ei pööratud tähelepanu,, kaaslasel oli väike seljakott selle pidi kohvrisse toppima. 


6€ maksad siis, kui tahad enne turvaväravat oma käsipagasi kohvri ära anda. Hea variant, kui tahad reisilt mõne pudeli tuua.

 Ära võetakse kohver väravas, mille järgi ei saa kindlalt väita. Lendasin 4 lendu paar nädalat tagasi, olime kolmekesi, ühesugused kohvrid ja mõnel lennul ühele pandi kleeps, teisele mitte. 
Kindlalt ei väida aga oli vist, et a la 70 esimest saavad lennukisse ja siis hakkavad ära võtma. 

Kõige kiireim variant on Stanstead ekspress, mis väljub Liverpool peatusest.  Transpordi valikul arvestaksin kindlasti ka oma öömaja asukohta, milline transport sellele kõige lähemal on. 

National express, national rail - vaata piletite hinda sind huvitaval kuupäeval ja siis ka peatuste asukohti. 

Endal oli ostetud easybusi soodne pilet aga lõpuks läksin ikka Stanstead ekspressiga.
Soodsaima hinna saamiseks tasub pilet ette osta, stanstead ekspressi pileti saab sealtsamast jaamast kohapeal.

Poola -  hundikoobas, Malborki loss, Gdanski vanalinn, Sopot jne

Ise olen käinud ka Tšehhis nädalaga, kolm ööd olin Prahas, teepeal käisin Hluboka nas Vltavou lossis, oli veel losse plaanis aga aega jäi väheks,

.
Olen käinud viimased aastad mai kuus järgmistes kohtades-
Kreetal, väga mõnus soe  ja vesi ka ujutav. Hotelli valikuga läks ka  hästi, lennujaamast max 30 minutit, koha nimi oli vist Amoudara. Tegu oli paketikaga
Hispaanias Costa Brava kandis, meri oli jahe ja tuuline - omal käel
Itaalias Rimini kandis, meri ok, ilmad olid nii ja naa - omal käel
Itaalias Liguuria kandis, ilm ja meri olid ok- omal käel

Paketi ostsin Novatoursist, võib vaadata ka tui.fi lehelt midagi. Kui meeldiks kohaliku toitu proovida siis võtaksin ehk hommikusöögiga paketi, kui ainult kohapeal vedeleda tahad siis kõik hinnas ning alates 4*

Mina võtsin  lemmujaamale kõike lähema hotelli, see maksis 70 € tuba. Natsa kaugemal leidus ka soodsamaid  majutusi.

Azair.eu  kaudu otsisin ka lende, kuid see pakkus  väga väikse ümberistumisajaga. 

Oli ka alguses plaan võtta kohaliku reisikorraldaja otselend aga jaanuaris oli neil pakkumisi ainult lennule hinnaga 200 €, kuid märtsiks öeldi selliseid ei  pruugi tulla.  Seega seekord jäi meil selline lennuvalik, kuna soov oli alustada Tallinna lennujaamast.

Mina lendan Easyjetiga Tallinn-Milano, Ryanairiga Milano Tenerife South ja tagasi Easyjetiga Tenerife South-Berlin, öö lennujaama hotellis ja siis Belriin-Tallinn. Piletid tulid nii 140 €.

Oskab keegi aidata, proovin siin broneerida tui.fi lehelt lende ja see leht ei ole rahul minu poolt sisestatava mobiiltelefoni numbriga. Olen proovinud nii 00, +372, 372 algusega. 

Milles probleem, peaks ju saama Eestist osta?

Leidsin vastuse siit

Ja rida 0 aitas