Minuke

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi. Tahab minna:
56 meeldimist
2 postitust / 368 kommentaari
10 (1.6%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid
Käisin mõned aastad tagasi Barcelonas, rahvas kogunes plaza Espaniale, toimus kontsert ja ilutulestik. Seal on kombeks süüa aastavahetusel 12 viinamarja, neid siis müüdi linnas igalpool.
KOntserti palju ei näinud, kuna saabusin hilja ja rahvast oli palju. 

https://www.barcelonaturisme.com/wv3/en/agenda/12755/new-year-s-eve.html

Kui kunagi käisin läb Lutoni siis oli bussipeatus põhimõttliselt lennujaama ees. Aega võib võtta passikontroll. Oleneb mis firma bussipilet on ostetud, enamusel saad järgmisele bussile. Easybusiga ei pruugi.
Mina võtsin villa selliselt lehelt http://www.tenerifevillasonline.co.uk/

Oli ettemaks, ülejäänud summa kohapeal, sulas pidi maksma ka deposiidi, mis hiljem kanti paypal kontole (läks aega sellega).

Minul oli 3 magamistoaga villa Marie koos soojendusega basseiniga.

Luton vihjab wizzairile, vaatasin lennuaegu, kui lähed 21-23.11 siis reaalselt jääb sulle ainult üks päev Londonis. Tagasilend on kell 6 hommikul, seega pead linnast juba 2-3 ajal öösel lennujaama liikuma hakkkama.  

Ise olen ööbinud selle keti hotellides https://www.travelodge.co.uk/, hotelli olen  valinud sellise, kust kõige lihtsam öösel lennujaama pääseda. 

BigBen on remondis, Buckinghami paleed näed ainult eemalt, sinna sisse pääseb ainult suvel teatud aegadel (juuli-august vist).

Londonisse lendavad veel easyjet, ryanair, british airways, air baltic  ehk on mõnel parema kellaajaga tagasilend. Mul tuttavad on käinud läbi Riia ryanariga, kuna sel paremad lennuajad.

Varahommikuse lennu puhul ööbisin lennujaama kõrval hotellis, hilise lennuga minnes oli auto renditud.

Viimane buss pidi väidetavalt viimase lennu ära ootama aga, kas ka nii on ei tea. Endal oli kogemus Barcelonast Gironass eminekuga, et buss ei pidanud graafikust kinni, õnneks oli meil minek lennujaama hotelli, et ei jäänud lennust maha. Osad inimesed pidid taksoga lennujaama minema, pakkusid meile kulude jagamiseks ka taksot, kuid kuna meil kiire ei olnud siis ei hakanud minema.

Googelda selle firma kommentaare. ISe võtaks mõne tuntuma firma ja täiskasko otse firmast. Mis on ulmeline summa?

Olen kunagi soodsa itaalia rendiga alt läinud ja rohkem ei võta neid, millel negatiivseid kommentaare palju aga hind "hea".

Tagastanud olen autot ka väljaspool lahtioelku aega, võtme jätad kuhugi kindlaksmääratud kohta  ja auto samuti. Seda juhul,  kui on nö täiskasko ja mingeid kriimude lugemisi ei tule. 


Mina olin Horvaatias  Zadari kandis 2017 septembri keskel ja ei olnud nii soe, nagu ma ootasin.  St, kui päike oli väljas sii oli palav aga tavaliselt oli nii,et hommikul sadas ja peale lõunat tuli päike välja, õhtul sadas edasi.  Seitsmest päevast kohapeal sai rannas pikemalt aega veeta 4 päeva.
Kohalikud ütlesid, et imelik aasta oli, tavaliselt ei olevat nii jahe sellel ajal.

Dunlopi kohver sportsdirectis, kui veel on saada. Webis enam neil ei olnud aga see oli kangast ja suht hea hinnaga. Äkki poes veel on?
enne Tšehhi piiri saab osta tanklast Tšehhi vinjeti, mis tuleb aknale kleepida soovitatud kohta. Maksab vist nii 10 €. Edasi Austria ja Sloveenia, mõlemas ka vaja vinjett osta. Sloveenias, kui vältida kiirteid saab ka ilma vinjetita. Siin kunagi ühes teemas oli õpetus ka kuidas jõuda ilma Sloveenias teemaksu maksmata Horvaatiasse. Horvaatias on teemaksud kohapeal läbitud km pealt, saab maksta eurodes või kaardiga.
Kui Ungarit läbida siis seal on ka elektroonne vinjett, sama on ka Slovakkias.


Käisin ka just sarnasel reisil,  3 täiskasvanut, üks väike koer - 17 päeva ja 6200 km.  Ööbimised olid Suwalki, Ostrava, Salzburg, Mittersill, Pula, Seline ( 7 ööd), Budapest, Kielce, Varssavi ja Kaunas.  Kõige kallimad ööbimised olid Salzburgis, Budapestis ja need toad olid ka kõige pisemad ning koera eest küsiti lisaks 15  € öö. 
Ööbimistele läks kokku 1200 €, toad siis kolmele täiskasvanule koos hommikusöökidega (v a Seline).
Kütusele läks 570 €, autoks Ford focus ecoboost, teemaksudele 200 €.
Teekond sai valitud selle järgi, et käia läbi Salzburgist ning sõita mõnda teed, kust varem ei ole sõitnud. Oli plaan sõita ka läbi Grossglockner  aga ajast jäi puudu ja üks seltskonnast kartis mägiteid, seega jääb see teiseks korraks.
Selines oli öömaja otse mere ääres, väga hea rahulik koht, soovitan.
Ma ei tea kuidas siin reklaamiga on aga kohaks oli apartments Martom.
 

Ford focusega olen käinud korduvalt.

Kohapeal pakutakse väga palju erinevaid ekskursioone mille hulgast valida.Saab bussiga isegi Istanbuli, kui tahtmist on.   Ise käisin Plovdivis ja Sofias, nüüd enam seda ei valiks. Plovdiv kena linn Sofia ei jätnud erilist muljet.  Ühed rentisid auto ja käisid mägedes, jäid rahule.


Nessebar vaadake kindlasti üle.


Minu kogemus ütleb, et kõige soodsam on osta siis, kui piletid müüki pannakse,  edasi sõltub juba konkreetse kuupäeva täituvusest. Oktoobris on millalgi ka vist koolivaheaeg, nendeks päevadeks ei pruugigi hinnad odavamaks minna.

09.10 lend maksab hetkel 35 €, mis on suhtleiselt ok hind.

Proovi  neid firmasid, mis Tallinnast Londonisse lendavad British airways, Easyjet, Ryanair, Air Baltic.

Riiast läheb Ryanair Glasgowsse, mis pole ka Edinburghist kaugel.

Mina olen tavaliselt ööbinud https://www.travelodge.co.uk/ hotellides.

Mina linnast välja ei vaataks, siis läheb aeg sõidule ja sõit ka maksab, lihtsam ikka linnas sees.


Kõige lihtsam on pöörduda mõne reisibüroo poole ja küsida reisipakkumist, nemad oskavad soovitada hotelle, kuhu ratastooliga kergelt ligi pääseb.

Kui osta ise piletid siis lennufirma lehel on kohe olemas koht kuhu teha märge, et vajad eriabi. Sellisel juhul tullakse sulle lennujaamas vastu ja viiakse ratastooliga lennukisse, kus siis pannakse istuma ja pärast lendu viiakse sind lennukist välja.


https://www.tallinn-airport.ee/reisijale/erivajadustega-reisija/erivajadustega-reisija/Mina võtsin oma viimase reisi villa siit  http://www.tenerifevillasonline.co.uk/


Mu oli villa Marie, mis on 3 magamistoaga villade nimekirjas, selle villa juurd ekuulub ka 2 magamistoaga k orter ehk siis mahutuks sinna soovitud arv inimesi küll.

Deposiidi suurus sõltub sellest, kas võtad Hertzilt nende nö superkasko või ei.  Superkaskoga jääb  deposiit samasse kanti rendihinnaga + lisaks paagitäie kütuse hind.

Vaata easyjeti, neil ka Sitsiiliast mitu lendu päevas.

Käisin ise just Easyjetiga Belriinis ja piletid sai ostetud novembris, juba siis ei olnud märtsist kaugemale pileteid müügis. Kui nad uut liini reklaamisid, oleksid kohe võinud mainida, et tegu on mingi talvise augutäitega.

Aga muidu väga hea hinnaga ssai Berliinis käidud.

Palju oleneb lennujaamast kuhu lend maandub? Olemas siis juba Gatwicki piletid? http://www.nationalrail.co.uk/ lehel suvaline päev märtsis andis 12 naela edasi-tagasi pileti hinnaks.
Olen kasutanud Easybusi just hinnapärast aga edaspidi maksan rohkem ja saan kiiremini.
Olen käinud Stanstead eksperssiga ja Heatrow ekspressiga, et jõuda hommikul õigeks ajaks lennukile - kõige kallimad ja kiiremad valikud.
Olen kasutanud ka National express busse, kui saan sobival ajal soodsa hinnaga pileti.

Palju sõtlub ikka mis lennujaamast millega linna minna.

Vaatasin rongi aegu, väljub Tallinnast 16:00 ja saabub Peterburi 23:54, sellise graafikuga võtaksin istekoha ja magama läheks sihtkohas hotelli. Moskvasse sõiduks võtaks kupee :)

Lennuki eelis on alati kiire kohalejõudmine, bussi pileteid võib leida soodsaima hinnaga jälle.

Peaks olema 2 lennujaama -Istanbul Ataturk airport ja Istanbul Sabiha airport.