Minuke

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

68 meeldimist
2 postitust
415 kommentaari
 

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

7 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Mis raskusi sa ootad? Tegemist on kahe eraldi lennuga, tuled lennujaamast välja ja läbid uuesti turvakontrolli. Eeldan, et tegemist on Gatwicki lennujaamaga.

Lendan väga tihti nendega ja pole nagu raskusi olnud.

Turistide autodel on alati suurem oht sattuda varguse ohvriks. Soovitan autosse mitte midagi jätta, kindlasti ära jäta midagi nähtavale, et ei tekiks isegi ahvatlust autosse sisse murda.

Ehk leiad hotelli/korteri, kus on oma parkla.

Aasiapärased söögid - Wagamama, kunagi keegi soovitas ja nüüd eelmine aasta lõpuks proovisin ära. Mulle meeldis.

See sunday roast mulle jälle ei .meeldinu,, samas pubitoit on seal reeglina hea. Fich and chips näiteks või mõni steak.

Edinburgh, lend reedel (kahjuks küll õhtul alles) ja tagasi esmaspäeva õhtul.

Linna saab bussiga või trammiga.  Mõnus väike linn, palju vaadata, saab shopata jne.

Olen 2 korda Kreetal käinud ja need on alati olnud mu kõige kallimad piletid. Mul on mõlemal korral olnud kindel ajavahemik, kui ma kohapeal tahtsin olla ja seetõttu ei saanud väga valida.

Ükskord oli Smartlymxiga otselend, pilet 390 €

2019 septembris käisin Aeganiga, piletid kahele ja 1 äraantav pagas 560 € kokku. Samaks ajaks otselendud epiletid olid 700 + €

Aegani lennuajad Tallinnast olid nõmedad, samas oli Ateenas kiire ümberistumine ja Kreetal olin juba kell 10 hommikul, sealt lahkusin 19 paiku õhtul, mis sihtkohas veedetud aja suhtes oli normaalne.

Mind saadetakse Tallinna lennujaamas alati skännerisse. 

Gatwickis seda nii tihti ei ole juhtunud.

Saan aru,et mõtetu lause aga seal nüüd midagi hirmsat küll ei ole, märgib ainult ära milline koht kehal signaali andis, et seal võib metalli olla.

Lendasin Aeganiga septembris Kreetale, Tallinn-Ateena -Tallinn suunal pakuti (öösel kella 2 ja 4 vahel) kandikuga süüa, kus oli siis erinevad valikud a la makaronid millegagi, kukkel, moos, midgai magusat ning juua. Kuna ise alkoholi ei tarbi siis ei tea, kas oli ka alkohoolset. Ateena_Kreeta ots oli 30 min, seal pakuti mingit küpsist ja juua. Mina, kes ma siiani Euroopa siseselt ainult odavlendudega lennanud olin küll meeldivalt üllatunud.

Eks pead netis surfama ja ise vaatama, mis on avatud, soovitan iga objekti eraldi googeldada.

Kaubamaja on jõulude ajal kinni
https://www.mallofberlin.de/en/service/oeffnungszeiten

Soovitan ette broneerida, kui leiate vaba aja
https://www.bundestag.de/en/visittheBundestag/dome/registration-245686

Mulle väga meeldis
https://www.spsg.de/en/palaces-gardens/object/sanssouci-palace/

https://tv-turm.de/en/oeffnungszeiten/

Madame Tussaud pileti puhul saad valida ka mingi ühtse pileti, millega saad veel paari kohta külastada
https://www.madametussauds.com/berlin/en/tickets/


31.10.19 peaks toimuma Brexit, kas siis võib juhtuda, et on passi vaja? Kui on leppeta Brexit siis UK-sse reisides on vaja juba passi.

Mina ei riskiks, tund ikka liiga lühike aeg. Kui tuleb leppeta Brexit siis arvatavasti läheb veel kauem, kui tavaliselt passikontrollides aega.

Vaata easyjeti lende, kasvõi lennujaama vahetusega

https://www.expatden.com/thailand/thailand-pet-import/

Äkki siit abi

Mina läksin viimane kord rongiga, läks natuke nihu, kuna lend hilines ja siis rong  ei tulnud, kuna keegi oli raudteele hüpanud ja jõudsime varahommikuks alles hotelli. Järgmiseks korraks ostsin national expressi piletid, 4 inimest edasi-tagasi 46€.  Transpordi valikul sai otsustavaks millega saab kiiremini hotelli. Öösel sõidavad   mõlemad harvemini aga sõidavad ikka.

Kuna lend on, kas enne või peale võimalikku Brexitit?   See juba võib pikendada igasuguseid kontrolle.  EMA lennujaam on küll väike aga siiski kahtlane, kui lend saabub 17:00 ja järgmine väljub 18:00 siis  boarding lõpetatakse juba enne, kui sa ehk saabumise  passikontrollist pääsed.

Mina ostsin just veebruariks 

easyjetiga Tallinn-Gatwick-Gran Canaria-Gatwick-Tallinn. Kohapeal 10 päeva, mõlemal.suunal.ööbimine Gatwickis (77€). Meile sobin nii.  Kui keegi oskab nüüd soovitada elamoist, kus soojendusega bassein siis oleks hea. Tenerifele oli kergem.leida villa.soojendusega basseiniga.

Piletid nii 115€ nägu.

Otsi tui.fi lehelt otselend Helsingist ja võta läbi Bookingu majutus.  Minujaoks otselend mugavam kui mitme ümberistumisega.

https://www.estravel.ee/jarelmaks/

Milleks järelmaks? Osta varajase tellija paketiga, maksad mingi osa sisse ja siis  reisi alguseks peab olema tasutud. Suhteliselt nagu järelmaks aga maksad ikka enne reisi. 


Loodan, et pole hooajaline. Lendan palju easyjetiga ja neil omad nö piletite müügi alustamise kuupäevad. London on küll juba ka 2020 saada aga Milano ja Berliin hetkel oktoobri lõpuni. Kui googeldad easyjet schedule relase dates  siis ehk leiad infot. Ise tahaks nendega kevadel kanaaridele saada ja loodan, et ikka lendavad edasi Tallinnast.


Kahju, ise eelistan iga kell easyjeti ryanairile.
Tagatisraha ei võeta, kui võtad rendifirmalt superkasko või 0 omavastutusega kindlustuse.

Konkreetset firmat ei oska soovitada aga ehk autoeurope.eu abiks
Mulle tundus, et omab tähtsust, kuna ma ei saanud varem sisse ja pidin ootama n ö õiget gruppi. Siis oli seal muidugi palju rahvast, äkki õhtupoole on vähem ja võimalused teised.

Mina käisin Postojna koobastes septembris ja siis oli küll nii, et ma pidin ootama järgmist gruppi, et sisse pääseda, ajaliselt lähimasse gruppi ei mahtunud.

Seal giidiga grupid ja kiirustavad, et ära jää maha aga kui ikka vaadata tahad siis ei juhtu midgai, kui maha jääd, tuleb juba järgmine grupp järgi ja saab nendega üles sõita (rongidega viiakse alla ja üles)