Minuke

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi. Tahab minna:
57 meeldimist
2 postitust / 379 kommentaari
10 (1.6%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid
Olen käinud viimased aastad mai kuus järgmistes kohtades-
Kreetal, väga mõnus soe  ja vesi ka ujutav. Hotelli valikuga läks ka  hästi, lennujaamast max 30 minutit, koha nimi oli vist Amoudara. Tegu oli paketikaga
Hispaanias Costa Brava kandis, meri oli jahe ja tuuline - omal käel
Itaalias Rimini kandis, meri ok, ilmad olid nii ja naa - omal käel
Itaalias Liguuria kandis, ilm ja meri olid ok- omal käel

Paketi ostsin Novatoursist, võib vaadata ka tui.fi lehelt midagi. Kui meeldiks kohaliku toitu proovida siis võtaksin ehk hommikusöögiga paketi, kui ainult kohapeal vedeleda tahad siis kõik hinnas ning alates 4*

Mina võtsin  lemmujaamale kõike lähema hotelli, see maksis 70 € tuba. Natsa kaugemal leidus ka soodsamaid  majutusi.

Azair.eu  kaudu otsisin ka lende, kuid see pakkus  väga väikse ümberistumisajaga. 

Oli ka alguses plaan võtta kohaliku reisikorraldaja otselend aga jaanuaris oli neil pakkumisi ainult lennule hinnaga 200 €, kuid märtsiks öeldi selliseid ei  pruugi tulla.  Seega seekord jäi meil selline lennuvalik, kuna soov oli alustada Tallinna lennujaamast.

Mina lendan Easyjetiga Tallinn-Milano, Ryanairiga Milano Tenerife South ja tagasi Easyjetiga Tenerife South-Berlin, öö lennujaama hotellis ja siis Belriin-Tallinn. Piletid tulid nii 140 €.

Oskab keegi aidata, proovin siin broneerida tui.fi lehelt lende ja see leht ei ole rahul minu poolt sisestatava mobiiltelefoni numbriga. Olen proovinud nii 00, +372, 372 algusega. 

Milles probleem, peaks ju saama Eestist osta?

Leidsin vastuse siit

Ja rida 0 aitas

Gatwick ei ole nii suur, rong sõidab kahe terminali vahel (lühike maa, paar minutit) aga seda sul arvatavasti vaja ei ole. Easyjet minu teada North terminalist lendab nii, et vaevalt sul South terminali asja on, kui just ei taha aega parajaks teha ja MjaS toidupoes shopata.

Odavlendudel ei saa lõpuni check ini teha minu teada, st lennud ei ole ühe pileti peal. Seega arvatavasti pead ikka väljuma ja uuesti sisenema.

Mul endal olnud alati ööbimine lennujaama lähedal hotellis nii, et pole otse teisele lennule minemise kogemust.
Minu teada peab ka Gatwickis väljuma ja siis uuesti sisenema.

Mis sind täpsemalt hirmutab?
Muidu lähed inimeste järel lennukist välja ja suundud koos massiga, Gatwickis tuleb passikontroll ka läbida seejärel liigud arrivals alalt departurs alale. Kui ma ei eksi siis Gatwickis on lahkuvad lennud ja turvaala 2 korrusel.

Ryanairil 20 kg juba ostetud piletile 40 €. Ei usu, et postiga saatmine soodsam oleks.

Ausalt, väga kummaline

We confirm your booking for fiat doblo 7 pax or similar  *at following
dates:   26/03 till 04/04 . Total price all included is: 157,77    Euros.
(included: insurance, taxes and unlimited mileage)

2 boosters seats from 18 till 24 kgs
Räägime nagu erinevatest pluscaridest
https://www.pluscar-tenerife.com/

Seal on avalehel kohe olemas, et no hidden cost. Ma ei tea miks tagatist küsitakse.
Liiga noor? :)


merilee- kindel? Vaatasin just oma pluscari broneeringu vastuse üle ja seal pole midagi tagatisets. Eelnevalt neilt auto võtnud 3 x ja kunagi pole mingit tagatist olnud.

Või võtsite mingi lux masina?


Käisin mõned aastad tagasi Barcelonas, rahvas kogunes plaza Espaniale, toimus kontsert ja ilutulestik. Seal on kombeks süüa aastavahetusel 12 viinamarja, neid siis müüdi linnas igalpool.
KOntserti palju ei näinud, kuna saabusin hilja ja rahvast oli palju. 

https://www.barcelonaturisme.com/wv3/en/agenda/12755/new-year-s-eve.html

Kui kunagi käisin läb Lutoni siis oli bussipeatus põhimõttliselt lennujaama ees. Aega võib võtta passikontroll. Oleneb mis firma bussipilet on ostetud, enamusel saad järgmisele bussile. Easybusiga ei pruugi.
Mina võtsin villa selliselt lehelt http://www.tenerifevillasonline.co.uk/

Oli ettemaks, ülejäänud summa kohapeal, sulas pidi maksma ka deposiidi, mis hiljem kanti paypal kontole (läks aega sellega).

Minul oli 3 magamistoaga villa Marie koos soojendusega basseiniga.

Luton vihjab wizzairile, vaatasin lennuaegu, kui lähed 21-23.11 siis reaalselt jääb sulle ainult üks päev Londonis. Tagasilend on kell 6 hommikul, seega pead linnast juba 2-3 ajal öösel lennujaama liikuma hakkkama.  

Ise olen ööbinud selle keti hotellides https://www.travelodge.co.uk/, hotelli olen  valinud sellise, kust kõige lihtsam öösel lennujaama pääseda. 

BigBen on remondis, Buckinghami paleed näed ainult eemalt, sinna sisse pääseb ainult suvel teatud aegadel (juuli-august vist).

Londonisse lendavad veel easyjet, ryanair, british airways, air baltic  ehk on mõnel parema kellaajaga tagasilend. Mul tuttavad on käinud läbi Riia ryanariga, kuna sel paremad lennuajad.

Varahommikuse lennu puhul ööbisin lennujaama kõrval hotellis, hilise lennuga minnes oli auto renditud.

Viimane buss pidi väidetavalt viimase lennu ära ootama aga, kas ka nii on ei tea. Endal oli kogemus Barcelonast Gironass eminekuga, et buss ei pidanud graafikust kinni, õnneks oli meil minek lennujaama hotelli, et ei jäänud lennust maha. Osad inimesed pidid taksoga lennujaama minema, pakkusid meile kulude jagamiseks ka taksot, kuid kuna meil kiire ei olnud siis ei hakanud minema.

Googelda selle firma kommentaare. ISe võtaks mõne tuntuma firma ja täiskasko otse firmast. Mis on ulmeline summa?

Olen kunagi soodsa itaalia rendiga alt läinud ja rohkem ei võta neid, millel negatiivseid kommentaare palju aga hind "hea".

Tagastanud olen autot ka väljaspool lahtioelku aega, võtme jätad kuhugi kindlaksmääratud kohta  ja auto samuti. Seda juhul,  kui on nö täiskasko ja mingeid kriimude lugemisi ei tule. 


Mina olin Horvaatias  Zadari kandis 2017 septembri keskel ja ei olnud nii soe, nagu ma ootasin.  St, kui päike oli väljas sii oli palav aga tavaliselt oli nii,et hommikul sadas ja peale lõunat tuli päike välja, õhtul sadas edasi.  Seitsmest päevast kohapeal sai rannas pikemalt aega veeta 4 päeva.
Kohalikud ütlesid, et imelik aasta oli, tavaliselt ei olevat nii jahe sellel ajal.

Dunlopi kohver sportsdirectis, kui veel on saada. Webis enam neil ei olnud aga see oli kangast ja suht hea hinnaga. Äkki poes veel on?
enne Tšehhi piiri saab osta tanklast Tšehhi vinjeti, mis tuleb aknale kleepida soovitatud kohta. Maksab vist nii 10 €. Edasi Austria ja Sloveenia, mõlemas ka vaja vinjett osta. Sloveenias, kui vältida kiirteid saab ka ilma vinjetita. Siin kunagi ühes teemas oli õpetus ka kuidas jõuda ilma Sloveenias teemaksu maksmata Horvaatiasse. Horvaatias on teemaksud kohapeal läbitud km pealt, saab maksta eurodes või kaardiga.
Kui Ungarit läbida siis seal on ka elektroonne vinjett, sama on ka Slovakkias.


Käisin ka just sarnasel reisil,  3 täiskasvanut, üks väike koer - 17 päeva ja 6200 km.  Ööbimised olid Suwalki, Ostrava, Salzburg, Mittersill, Pula, Seline ( 7 ööd), Budapest, Kielce, Varssavi ja Kaunas.  Kõige kallimad ööbimised olid Salzburgis, Budapestis ja need toad olid ka kõige pisemad ning koera eest küsiti lisaks 15  € öö. 
Ööbimistele läks kokku 1200 €, toad siis kolmele täiskasvanule koos hommikusöökidega (v a Seline).
Kütusele läks 570 €, autoks Ford focus ecoboost, teemaksudele 200 €.
Teekond sai valitud selle järgi, et käia läbi Salzburgist ning sõita mõnda teed, kust varem ei ole sõitnud. Oli plaan sõita ka läbi Grossglockner  aga ajast jäi puudu ja üks seltskonnast kartis mägiteid, seega jääb see teiseks korraks.
Selines oli öömaja otse mere ääres, väga hea rahulik koht, soovitan.
Ma ei tea kuidas siin reklaamiga on aga kohaks oli apartments Martom.
 

Ford focusega olen käinud korduvalt.

Kohapeal pakutakse väga palju erinevaid ekskursioone mille hulgast valida.Saab bussiga isegi Istanbuli, kui tahtmist on.   Ise käisin Plovdivis ja Sofias, nüüd enam seda ei valiks. Plovdiv kena linn Sofia ei jätnud erilist muljet.  Ühed rentisid auto ja käisid mägedes, jäid rahule.


Nessebar vaadake kindlasti üle.


Minu kogemus ütleb, et kõige soodsam on osta siis, kui piletid müüki pannakse,  edasi sõltub juba konkreetse kuupäeva täituvusest. Oktoobris on millalgi ka vist koolivaheaeg, nendeks päevadeks ei pruugigi hinnad odavamaks minna.

09.10 lend maksab hetkel 35 €, mis on suhtleiselt ok hind.