Minuke

Rändur, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

81 meeldimist
2 postitust
452 kommentaari
 

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

7 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Olin just kolmes eri hotellis Peloponnosel, eraldi dokumente ei küsitud. Maski kandmist tuletati küll meelde, kahjuks nõue ka väljas maski kanda.

Aegeaniga lend, Tallinnast, tegin check in netis, printisin pardakaardi ja väravas siis kontrolliti vajalikke pabereid, kuna märgati, et me pole  check in lauas käinud.

Ryanair ei puutu asja. Loevad riigi reeglid, kuhu liigud. Itaaliasse minnes itaalia reeglid, tagasi tulles Eesti reeglid. Kõik sõltub,.mis reeglid reisi ajal kehtivad ka need võivad kiiresti muutuda.

Mina olen ette broneerinud öömaja, tavaliselt teen esimese peatuse Varssavi kandis.  Olen ööbinud sellises kohas nagu Seline, apartamani Martom, see on otse mere ääres , samuti olen olnud Zaton holiday resortis, kus saab valida korterite v puhkemajade vahel, ka  see koht on oma rannaga, kus ka eraldi koerte ala (reisin koeraga) aga seal ei pruugi olla vaadet. 

Paljudel riikidel on juba elektroonilised vinjetid, kui marsruut paigas siis googelda vastava riigi vinjetti. Muidu juba enne piiiri bensukates sildid väljas, et osta siit.

Mul ka piletid Kreekasse, minek 10 juuni - loodan, et piisab sellest Immuniseerimise tõendist. Kreeka saigi valitud, kuna vaktsineeritud saavad ilma testita sisse.  Kollase passi unustasin vaktsineerima minnes maha ja seal mul märkmeid pole.

Mul piletid juuni keskele, loodan parimat. Ei  tahaks küll, et ära jääb. Ehk turistide riiki lubamine nii kiiresti halba mõju ei avalda, et midagi jälle kinni pannakse.

Kas keegi on uurinud, mis paberit Kreeka aktsepteerib vaktsineeritud isikult?  Lugesin küll, et riiki saab testiga või vaktsineeritud aga ei märganud seda, kuidas tõestada. Ei usu, et nad veel meie vaktsiinipassi qr koodi loevad. Piletid juuniks ostetud, loodan et kõik toimib.

Kuna praegu uued ajad/kombed siis kindel ei ole aga mina parkisin lennujaama külje peal olevasse parklasse, sealt oli lennujaama paarsada meetrit kõndida. Maksis siis nii 35€ nädal,   Kas see oli P2 või P3 ma ei mäleta, kaardi järgi vaadates võis olla ka see P3 parkla, loen, et P2 on hetkel suletud. 

https://www.riga-airport.com/for-passengers/parking/long-term-car-parks/en

https://www.riga-airport.com/uploads/Pakalpojumi/Autostavvietas/RIX%20karte%20uz%20ilgtermina%20stavvietam%2029.09.2020%20c.jpg

Mul jäi eelmine aasta kaks autoreisi Euroopasse ära. Loodan sel aastal kasvõi korra saada. Loodan sellele vaktsiinipasile ehk võetakse kasutusele.

Tänud vatse, siis ma ikka lugesin õieti aga lootsin, et saan valesti aru :)

Polegi siis variante mille vastu vahetada, igaltpoolt on karantiini nõue ühel või teisel suunal.

Mul on aprilli lõpuks piletid Itaaliasse, kuid karantiini tõttu mis tagasitulles ees ootab ei saaks minna. Mõtlesin vahetada mõne muu lennu vastu aga kahjuks soodsa hinnaga piletid saadaval ainult mai kuus ning juurde maksta ei sooviks. Vähe tõenäoline ka, et Ryanair oma Itaalia lennud tyhistab.

Kuidas Iirimaaga on, kas sinna saab praegu turistina minna? Lugesin mingit lehte aga ei saanud päris hästi aru, kas on kohustulik karantiin kohapeal või ei.  Iirimaalt Eestisse tulles praegu karantiini ei ole.

Kuulge, kas praegu saab Itaaliasse?  Saan aru, et piirnagud kehtivad kuni 06.04.2021 ja edasist ei ole veel otsustatud. Ryanair nagu plaanib lendama hakata.  Siit Synlabi teemats lugesin, et inimesed on just läinud, samas üks tuttav itaallane väidab, et ei saa sisse.

Mul kogemus Glasgow-Riia lennuga mõned aastad tagasi- ostsin Shotis kõnnikepid ja reisi lõppedes kruvisin nad pisikeseks ja pakkisin käispagasisse. Kepid siiani kasutusel. Ei oska öelda, kas mul vedas aga lennule pääsesin ja koju nad tõin.

Ainult soojendusega basseini eest on mõtet maksta :)

Mul siis selline kogemus ryanairiga - algne Tallinn Edinburgh lend tühistati ja sai tasuta muuta lendu kahe nädala piires, sai siis valitud London, kuid siis pandi Eesti karantiini nimekirja ja oli vaja uuesti lendu muuta. Õnnestus muuta aprillli lõppu, seekord valisin Bergamo lennu (,et ei peaks juurde maksma) eks paistab, kas kevadel on juba olukord lahenenud. Kui esimese lennu broneerisin siis juba arvestusega, et reis pole kindel ja see 40-50€ piletiraha, kui kaduma läheb pole maailmalõpp.  Kuna oli 2 broneeringut samale lennule siis ühe broneeringu kohta küsisin raha tagasi ja seda pole siiani tulnud.  On keegi nüüd hiljuti tühistatud lennu eest ryanairilt raha tagasi saanud?

Esimese hooga ei märganud, et Londoni lennud detsembris alles. Hetkel sain ilusti muuta Edinburghi lennu Londoni omaks, isegi kuupäevad jäid samaks. Istekohad lasti ka veel tasuta valida (millist aga tahad). Eks paistab, kas kahe kuupärast on võimalik minna või ei :)

Ostsin paar kuud tagasi piletid Tallinn-Edinburgh detsembri lõppu, et ehk on selleks ajaks olukord normaliseerunud. Pilet ise maksis 40€ seega pankrotti ei jää, kui reisi ei toimu. Täna saingi teate, et seoses UK olukorraga nemad tühistavad lennu - reebook või  kontakteeru kõnekeskusega ja küsi raha tagasi.  Kuna detsembriks puhkus planeeritud hakkasin siis vaatama ja Ryanair enam detsembrist Tallinnast lende ei näita, mitte kuhugi eilenda. Huvitav, kas panevadki siit lennud kinni. Kui vaadata Riia lennujaama siis sealt on lennud olemas, ka Shotimaale.

Täiendus- lugesin nüüd tingimusi täpsemalt - We are allowing customers to change their cancelled flight to another date or time on the original route or to any other route within our network. You can move your flight to any date within 14 days before or after your cancelled flight. There are no flight change fees and you do not have to pay any fare difference.

Huvitav, kui nad ei lenda Tallinnast, kuidas ma saan muuta kahe nädala piires. Kõlab kuidagi absurdselt.

sss - oled sa vaadanud palju laevaga üleminek maksab? Ma kunagi vaatasin, ei tea kas ei osanud otsida aga hinnad tundusid ulmelised - 1000 € ringis.

Infot tasuks otsida ka lennujaamade lehelt

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-travel-corridors#updates-to-the-travel-corridor-list

https://www.gatwickairport.com/at-the-airport/passenger-services/coronavirus/

Ehk saab siit abi

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/tenerifel-praegu

Reisida on ikka võimalik, oli tripiski pakkumised aga kohapealsete nõuetega peab arvestama.

Küsimus, kui karantiinikohustus pannakse peale laupäevast, kas reedel veel saaks minna Lätti? Oli plaan nädalavahetusel Lätis viibida aga praegu on kõik nii segane. Saan aru küll, et piirikontrolli ei taastata ja nö liikumine on vaba aga küsimus on ikka, kas saaksin teha paaripäevase tripi.

Kas keegi teab, kuidas Soomes nende reisipiirnagutega on? Vaatan tui pakub Helisnkist hea hinnaga Kreeka reise augusti lõpuks (mul pole probleemi olla 2 nädalat kodune) aga kiire otsinguga ei leidnud kohe seda infot, kuidas Soomes piirangutega lood on.

Mina sain vist 3 aastat tagasi SEB`st Visa (tavalise, mitte Gold etc), nüüd see aegub ja asendati Mastercardiga.