Minuke

Rändur, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

77 meeldimist
2 postitust
436 kommentaari
 

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

7 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Esimese hooga ei märganud, et Londoni lennud detsembris alles. Hetkel sain ilusti muuta Edinburghi lennu Londoni omaks, isegi kuupäevad jäid samaks. Istekohad lasti ka veel tasuta valida (millist aga tahad). Eks paistab, kas kahe kuupärast on võimalik minna või ei :)

Ostsin paar kuud tagasi piletid Tallinn-Edinburgh detsembri lõppu, et ehk on selleks ajaks olukord normaliseerunud. Pilet ise maksis 40€ seega pankrotti ei jää, kui reisi ei toimu. Täna saingi teate, et seoses UK olukorraga nemad tühistavad lennu - reebook või  kontakteeru kõnekeskusega ja küsi raha tagasi.  Kuna detsembriks puhkus planeeritud hakkasin siis vaatama ja Ryanair enam detsembrist Tallinnast lende ei näita, mitte kuhugi eilenda. Huvitav, kas panevadki siit lennud kinni. Kui vaadata Riia lennujaama siis sealt on lennud olemas, ka Shotimaale.

Täiendus- lugesin nüüd tingimusi täpsemalt - We are allowing customers to change their cancelled flight to another date or time on the original route or to any other route within our network. You can move your flight to any date within 14 days before or after your cancelled flight. There are no flight change fees and you do not have to pay any fare difference.

Huvitav, kui nad ei lenda Tallinnast, kuidas ma saan muuta kahe nädala piires. Kõlab kuidagi absurdselt.

sss - oled sa vaadanud palju laevaga üleminek maksab? Ma kunagi vaatasin, ei tea kas ei osanud otsida aga hinnad tundusid ulmelised - 1000 € ringis.

Infot tasuks otsida ka lennujaamade lehelt

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-travel-corridors#updates-to-the-travel-corridor-list

https://www.gatwickairport.com/at-the-airport/passenger-services/coronavirus/

Ehk saab siit abi

https://trip.ee/foorum/uldfoorum/tenerifel-praegu

Reisida on ikka võimalik, oli tripiski pakkumised aga kohapealsete nõuetega peab arvestama.

Küsimus, kui karantiinikohustus pannakse peale laupäevast, kas reedel veel saaks minna Lätti? Oli plaan nädalavahetusel Lätis viibida aga praegu on kõik nii segane. Saan aru küll, et piirikontrolli ei taastata ja nö liikumine on vaba aga küsimus on ikka, kas saaksin teha paaripäevase tripi.

Kas keegi teab, kuidas Soomes nende reisipiirnagutega on? Vaatan tui pakub Helisnkist hea hinnaga Kreeka reise augusti lõpuks (mul pole probleemi olla 2 nädalat kodune) aga kiire otsinguga ei leidnud kohe seda infot, kuidas Soomes piirangutega lood on.

Mina sain vist 3 aastat tagasi SEB`st Visa (tavalise, mitte Gold etc), nüüd see aegub ja asendati Mastercardiga.

Ostsin täna Viinis 48H pileti,d, ostsin nö infoletist ja küsisin, kas  laps on tasuta, küsiti vanust ja öeldi, et 13 ei ole tasuta, müüdi 19€ eest vanema-lapse pilet,  täiskasvanule oli 48H oma 15 €.

Olen praegu Viinis, enne seda paar päeva Salzburgis, tänavatel maske kantakse vähe, teenindajatel on enamasti ees see plastist mask. Kui lennukist väljusime siis poole tee peal paluti mask ette panna, küsisin ka  selle kohta, kus /kas mask on kohustuslik ja mulle öeldi, et apteegis/arsti juures.  Ühisttanspordiga sõites  selgus, et ka seal on mask vajalik. Viini lennujaam oli päris tühi, enamus poode/kohvikuid suletud, kiirrong praegu ei liigu, kuna lende vähe.

Esmaapäeval oli Salzburgi kaubakeskus hommikul paksult rahvast täis, sama õhtu Viinis olev G3 oli tühjem.

Mina lähen Viini, seega julgen küll. Peab lihtsalt arvestama ebamugavustega, maski kandmine näiteks.  Mõtlesime, et käime nüüd ära, enne kui tuleb ehk teine laine.

jaanusm - minu teada loobub Austria tänasest-homsest testi nõudest, see jutt käis siitsamast tripist läbi.  Aga hetkel ma sellele kinnitudt ei leidnud. Otsin edasi, kuna sai juba ostetud piletid Viini ja ei tahaks küll testile kulutada.

Leidsin -

INFORMATION ON ENTRY REQUIREMENTS

According to a decree of the Ministry of Health, all passengers entering Austria by air must present a medical certificate with a negative COVID-19 result (not older than 4 days) or be in quarantine for 14 days. For all neighbouring countries of Austria (Germany, Liechtenstein, Switzerland, Slovakia, Slovenia, Czech Republic and Hungary) except Italy, full freedom of travel will apply from 4 June 2020. From 16 June, travel restrictions to other European countries will be lifted. In total, travel to Germany, Liechtenstein, Switzerland, Slovakia, Slovenia, Czech Republic, Hungary, Belgium, Luxembourg, Poland, Croatia, Italy (travel warning for Lombardy remains in effect), Denmark and Faroe Islands, Iceland, Finland, Estonia, France, Latvia, Lithuania, Malta, Netherlands, Norway, Czech Republic, Bulgaria, Romania, Cyprus, Ireland, Andorra, Monaco, San Marino, Vatican City, Greece will be possible. There are no quarantine or testing requirements on entry into Austria.

https://www.viennaairport.com/currentinformation

Minul oli ka plaan minna autoga (koeraga) Kreekasse aga ainult mandri ossa.  Sellele, et võiks mõnele saarele edasi liikuda ma isegi ei mõelnud. Minu koerale näiteks meeldib seal, kus mina olen ja tal ei ole reisimise vastu midagi. Uurisin ka, et Kreekas võib koeraga randa minna ning, kui koera pissile tuleb vett peale valada. Tundus koerasõbralik maa olevat.

Oskab keegi öelda, kas Austrial on plaanis muuta piiril testinõuet? Tahaks juuli alguses teha ehk aprillis ärajäänud Viini reisi, kuid testiga ei tahaks jännata.

Axxx

Kuidas sa need piletid ostsid? Mina ei leia, olen mitu korda proovinud Lufhthansa lehelt teha otsingut Tallinna Atheena aga ei anna tulemusi.

Mul oli plaanis jaanipäeva autoreis Horvaatiasse ja septembris Kreeka suunal.  Broneeringuid veel tühistanud ei ole, kuid jälgin olukorda. Kipun arvama, et jaanipäeva reis jääb ära, kuna üks seltskonnas nö riskigrupp ja lisaks on mu sissetulekud vähenenud aga loodan septembris ehk juba õnnestub sõita.

Olen ka mõlenud, et reisimine peale selle jama lõppu ei ole vist enam see nagu ta siiani oli.  Kuigi tänapäeva maalim on tunduvalt paindlikum, kui vanasti ja ehk ei ole sellel kõigel väga pikka ja kauakestvat negatiivset mõju.

Minul on/oli selle aasta plaanides 2 autoreisi - juunis ja septembris. Loodan, et selleks ajaks on olukord normaliseerunud  ja on ikka võimalik need ette võtta. Palju sõltub muidugi sellest, kas sissetulek säilib ja mis teevad majutuse hinnad.

On olemas ka mai kuuks AirBalticu piletid Viini aga tundub, et see jääb küll ära.

Hoolimata hiljutisest hirmust, kas jõuan reisilt õigeaegselt koju tahaks juba uuetsi reisile minna :)

Kes seda teab kaua see Helsinki-Tallinn laevaliiklus toimib. Mina ostin eile kella 13:00 paiku  ühesuunapiletid tänaseks Stockholm-Tallinn  suunal. Kuskil 13:40 tuli meediasse uudis, et liin suletakse, kuigi oli väide, et mull emüüdud pilet on siis nö viimasele väljumisele. Õhul 21:00 ajal tuli meil, et laeva väljumisaega on muudetud ja see väljub hommikul 6:45 mitte 17:30 nagu ett enähtud.  Kui te ei jõua laevale siis me helistame teile. Kuna piletit broneerides panin sinna isiku numbri, kes täna hommikul oli alles lennukis teel Stockholmi siis jäidki see laevapilet kaustamata. Vaatan, kas maksavad tagasi.  Aga mina sellele soome-eesti laevaliiklus epeale väga ei loodaks.

Mul on ostetud Air Balticuga piletid Viini, mai kuuks. Nüüd sain neilt meili, et lennuajad on muutunud, klikka lingile, et aksepteerida. Kui saadetud lingile klikkan siin annab veateate.

Kahtlustan, et nende süsteem loeb seda ikka nõustumiseks.  Kahjuks ei leia nende lehelt isegi broneerimisnumbriga oma lendu.

Proovisin siis nö uut piletit osta, et vaadata kui palju see lennuaeg muutus ja tundub, et sellel päeval, kui ma pidin lendama enam otselendu ei olegi, on 2 päeva varem.

Helistan kohe ka nende infoliinile aga uuriks ka siit, mis kogemusi on teistel sellistel juhtumitega ja just AirBalticuga?  Eeldusel muidugi, et mai kuuks on see corona vaibunud.

Lisan siis mõned tunnid hiljem täienduse - Kätte mul praegu ei õnnestunud neid saada. Kas ei hakka isegi kutsuma, on kinni või jäädki ootele.

Mis raskusi sa ootad? Tegemist on kahe eraldi lennuga, tuled lennujaamast välja ja läbid uuesti turvakontrolli. Eeldan, et tegemist on Gatwicki lennujaamaga.

Lendan väga tihti nendega ja pole nagu raskusi olnud.

Turistide autodel on alati suurem oht sattuda varguse ohvriks. Soovitan autosse mitte midagi jätta, kindlasti ära jäta midagi nähtavale, et ei tekiks isegi ahvatlust autosse sisse murda.

Ehk leiad hotelli/korteri, kus on oma parkla.