Minuke

Rändur, liitus Tripiga 9 aastat tagasi. Tahab minna:
52 meeldimist
2 postitust / 353 kommentaari
10 (1.6%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Mina olen tavaliselt ööbinud https://www.travelodge.co.uk/ hotellides.

Mina linnast välja ei vaataks, siis läheb aeg sõidule ja sõit ka maksab, lihtsam ikka linnas sees.


Kõige lihtsam on pöörduda mõne reisibüroo poole ja küsida reisipakkumist, nemad oskavad soovitada hotelle, kuhu ratastooliga kergelt ligi pääseb.

Kui osta ise piletid siis lennufirma lehel on kohe olemas koht kuhu teha märge, et vajad eriabi. Sellisel juhul tullakse sulle lennujaamas vastu ja viiakse ratastooliga lennukisse, kus siis pannakse istuma ja pärast lendu viiakse sind lennukist välja.


https://www.tallinn-airport.ee/reisijale/erivajadustega-reisija/erivajadustega-reisija/Mina võtsin oma viimase reisi villa siit  http://www.tenerifevillasonline.co.uk/


Mu oli villa Marie, mis on 3 magamistoaga villade nimekirjas, selle villa juurd ekuulub ka 2 magamistoaga k orter ehk siis mahutuks sinna soovitud arv inimesi küll.

Deposiidi suurus sõltub sellest, kas võtad Hertzilt nende nö superkasko või ei.  Superkaskoga jääb  deposiit samasse kanti rendihinnaga + lisaks paagitäie kütuse hind.

Vaata easyjeti, neil ka Sitsiiliast mitu lendu päevas.

Käisin ise just Easyjetiga Belriinis ja piletid sai ostetud novembris, juba siis ei olnud märtsist kaugemale pileteid müügis. Kui nad uut liini reklaamisid, oleksid kohe võinud mainida, et tegu on mingi talvise augutäitega.

Aga muidu väga hea hinnaga ssai Berliinis käidud.

Palju oleneb lennujaamast kuhu lend maandub? Olemas siis juba Gatwicki piletid? http://www.nationalrail.co.uk/ lehel suvaline päev märtsis andis 12 naela edasi-tagasi pileti hinnaks.
Olen kasutanud Easybusi just hinnapärast aga edaspidi maksan rohkem ja saan kiiremini.
Olen käinud Stanstead eksperssiga ja Heatrow ekspressiga, et jõuda hommikul õigeks ajaks lennukile - kõige kallimad ja kiiremad valikud.
Olen kasutanud ka National express busse, kui saan sobival ajal soodsa hinnaga pileti.

Palju sõtlub ikka mis lennujaamast millega linna minna.

Vaatasin rongi aegu, väljub Tallinnast 16:00 ja saabub Peterburi 23:54, sellise graafikuga võtaksin istekoha ja magama läheks sihtkohas hotelli. Moskvasse sõiduks võtaks kupee :)

Lennuki eelis on alati kiire kohalejõudmine, bussi pileteid võib leida soodsaima hinnaga jälle.

Peaks olema 2 lennujaama -Istanbul Ataturk airport ja Istanbul Sabiha airport.

Minul paarinädala tagune kogemus Aeroflotiga, kus piletit ostes ei märganud, et peab olema Perekonnanimi Eesnimi ja läks nagu tavaliselt Ees- ja perekonnanimi. Online check ini ei lasknud teha, lennujaamas ei tehtud ka check ini vaid saadeti raha eest nime muutma, läks mingi 14 €.

Ma ei tea, kas nad lõpetavad aga müügis peale märtsi enam lende pole ja sellest võib järeldada, et see liin jäi lühikeseks :(

Inna - ei ole ju 2 ümberistumist, kui võtta Tallinn-Milano-Sardiinia (3 erinevat lennujaama). Easyjeti lehel saab otsingusse panna näiteks Sardinia all airports saad valida sobvaima lennuaja ja hinnaga.

Kui ikka soov paketireisiga minna siis võib oodata ka viimase hetke pakkumisi. Kui Helisngist minek poleks probleem siis https://www.tui.fi/akkilahdot/, sela teinekord päris hea hinnaga pakkumisi. Lendavad märtsis ka Madeirale näiteks.

Easyjetil ei ole peale märtsi enam Tallinn-Berliin müügis kahjuks.
Ise soovitan läbi Milano, sai isegi otsitud eelmisel aastal Easyjetiga Tallinn-Milano-Sardiinia. Lendasid Milan Malpensast mitmesse lennujaama Sardiinias.
Võib ka Ryanairiga proovida aga osadel päevadel on lennuajad jamad, Tallinna lendd jõuab nii hija, et edasi enam ei saa enne kui hommikul.

Oktoober on hea aeg Tenerifele minekuks. Tenerifel sellist valge liivaga randa eriti ei ole, seal on tume liiv - lihtsalt mainin ära, kuna miskipärst oli mulle see üllatuseks, kui kohale jõudsin :)
Minu jaoks oli soojem koht seal Los Gigantes, äkki lihtsalt oli see hea päev seal olla või oli see tingitud mägedest, ei oska öelda.
Autorendiks on hea Pluscar, samas kui sa lähed paketireisiga siis ma ei tea, kas on kogu ajaks autot vaja.
Minule isiklikult tunduvad Tenerife paketireisid kallid ja eelistan omalkäel käia. Odavaimad paketid neil 2 tärniga majutustesse ja need on nii kõledad. Jah, tegelikult kasutad sa seda ju ainult maggamiseks aga siiski.
Hotellidest oleneb, kui valiv oled aga ööbisin korra mingis 3 tärni hotellis ja sealsed ruumid meenutasid mulle nõukogudeaegseid pioneerilaagreid :) ja ehhki hotellil oli oma rand siis järgmisel korral valisin parema koha.
Valge liivaga randu leiad näiteks Gran Canarial - Amadorese rand.

Pluscari autorendil ei ole kaskot, maksadki selle hinna, millega kodulehelt auto broneerid.
Omalkäel tasub minna, kui saad soodsad lennupiletid ja siis oma soovidele vastava elamise.
Aga kus see 600 € AI pakett Kanaaridele on? Näita palun.

Detsember 2016, Amadorese rannas oli küll igapäev päiksevõtu ilm, vesi oli nii umbes 20 ringis. Soovitangi valida PuertoRico või amadorese kant peatumiseks, mulle tundus seal soojem, kui mujal :)

Mina ise eelsitaksin British Airwaysi, neil linnale kõige lähem lennujaam ja, kui ma ise nendega käisin siis oli enamvähem ok lennuajad ka. Muidugi võib võtta ka lennud erinevatelt firmadelt. Tavaliselt on Ryanairil ja Easyjetil Londonist Tallinna lennud väga vara hommikul - mulle isiklikult see ei meeldi.
Buckinghami paee näeksid ära ainult väljast, sinna saab sisse ainult augustis-spetembris, kui kuninganna puhkab. Käisin ise just augustis, Big Ben läks ka vist remonti. Kas mõtled neid kohti ainult väljast vaadata või sisse ka minna?
Kas sul on mingi eelarve ka ja ajaliselt, kaua plaanid olla?
Ja mis huvid lapsel on?

Soovitan hoida silma peal Easyjeti pakkumistel, nendega saab läbi Londoni, kui veab sisi ehk ka läbi Milano/Berliini. Oktoobri lende veel müügis ei ole, kuid kui õigel ajal peale satub võib saada piletid hea hinnaga. Ise ostsin kevadeks ja sain 130 € inimene, neli lendu. Miinuseks oli ööbimine Gatwickis, kuid väikse lapsega see ehk isegi mugavam ja varakult broneerides ei ole hotell kallis ka.

Soovitan Pluscarist ette auto rentida, soodne ja võimalus igale poole liikuda. Tenerife ei ole suur saar, jõuab autoga igale poole.

http://www.pluscar-tenerife.com/ Maksad selle hinna, mis kodulehel näha. A la 100 € nädalaks väikse auto eest.
Üles mägedesse tasub kindlasti sõita, Teide juurde, päris tippu vist ei saa, selleks peab tegema eeltööd ja mäepileti ostma (vist oli nii) aga niisamagi seal on kena. Soojemalt riidesse, kui üles sõita.
Põhja pool on rohelisem ja kenam loodus.

Mõtlengi seda, et kas kunagi hiljem võib see trahvimine ka teemaks tulla? Seekord sain piirist üle ilma probleemideta.

Käisin ka esimest korda pikemal (minu jaoks siis) autotripil Horvaatias ning koju sõitsin Ungari ja Slovakkia kaudu. Slovakiasse jõudsin öösel, üritasin teeäärest paarist tanklast osta vinjetti, kuid Ungaris viimases tanklas ei müüdud öeldi, et osta Slovakkias. Slovakkias piiripunktis oli putka kinni, tanklates oli mingi jama ja vinjette osta ei saanud, kogu aeg öeldi minge järgmisse tanklasse. Enne järgmist tanklat aga jõudsin hotelli Bratislavas, hommikul siis liikuma hakates proovisin osta linnas tanklas seda vinjetti, ei seal ei müüda, ainult teepeal. Sõitsin siis Tšehhi suunas, kui enne piiri oli üks tankla, ei nendel Slovakkia vinjetti ei saa, kohe on piir. Ja niimoodi ma siis läbisingi Slovakkia ilma vinjetita. Oskab keegi kommenteerida, kas neil on mingi elektrooniline kontroll ja mu auto nr võib olla nüüd mingis "mustas" nimekirjas?
Tagantjärgi tean, et oleksin võinud netist osta vinjeti aga siis selle peale ei tulnud.

Splitile lähemal peaks olema KrkA park http://www.np-krka.hr/en/

Trogirist KrK sõidate mööda kiirteed juba pea 5 tundi.

Olin just nädala (septembri kolmas nädal) Zadari kandis ja ilmad olid suhteliselt vihmased, kas majutuse bassein Teil sellel ajal üldse avatud on?

Soovitaks ka National Expressi, võib ka Uberdada :)