Minuke

Rändur, liitus Tripiga 9 aastat tagasi. Tahab minna:
54 meeldimist
2 postitust / 360 kommentaari
10 (1.6%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

enne Tšehhi piiri saab osta tanklast Tšehhi vinjeti, mis tuleb aknale kleepida soovitatud kohta. Maksab vist nii 10 €. Edasi Austria ja Sloveenia, mõlemas ka vaja vinjett osta. Sloveenias, kui vältida kiirteid saab ka ilma vinjetita. Siin kunagi ühes teemas oli õpetus ka kuidas jõuda ilma Sloveenias teemaksu maksmata Horvaatiasse. Horvaatias on teemaksud kohapeal läbitud km pealt, saab maksta eurodes või kaardiga.
Kui Ungarit läbida siis seal on ka elektroonne vinjett, sama on ka Slovakkias.


Käisin ka just sarnasel reisil,  3 täiskasvanut, üks väike koer - 17 päeva ja 6200 km.  Ööbimised olid Suwalki, Ostrava, Salzburg, Mittersill, Pula, Seline ( 7 ööd), Budapest, Kielce, Varssavi ja Kaunas.  Kõige kallimad ööbimised olid Salzburgis, Budapestis ja need toad olid ka kõige pisemad ning koera eest küsiti lisaks 15  € öö. 
Ööbimistele läks kokku 1200 €, toad siis kolmele täiskasvanule koos hommikusöökidega (v a Seline).
Kütusele läks 570 €, autoks Ford focus ecoboost, teemaksudele 200 €.
Teekond sai valitud selle järgi, et käia läbi Salzburgist ning sõita mõnda teed, kust varem ei ole sõitnud. Oli plaan sõita ka läbi Grossglockner  aga ajast jäi puudu ja üks seltskonnast kartis mägiteid, seega jääb see teiseks korraks.
Selines oli öömaja otse mere ääres, väga hea rahulik koht, soovitan.
Ma ei tea kuidas siin reklaamiga on aga kohaks oli apartments Martom.
 

Ford focusega olen käinud korduvalt.

Kohapeal pakutakse väga palju erinevaid ekskursioone mille hulgast valida.Saab bussiga isegi Istanbuli, kui tahtmist on.   Ise käisin Plovdivis ja Sofias, nüüd enam seda ei valiks. Plovdiv kena linn Sofia ei jätnud erilist muljet.  Ühed rentisid auto ja käisid mägedes, jäid rahule.


Nessebar vaadake kindlasti üle.


Minu kogemus ütleb, et kõige soodsam on osta siis, kui piletid müüki pannakse,  edasi sõltub juba konkreetse kuupäeva täituvusest. Oktoobris on millalgi ka vist koolivaheaeg, nendeks päevadeks ei pruugigi hinnad odavamaks minna.

09.10 lend maksab hetkel 35 €, mis on suhtleiselt ok hind.

Proovi  neid firmasid, mis Tallinnast Londonisse lendavad British airways, Easyjet, Ryanair, Air Baltic.

Riiast läheb Ryanair Glasgowsse, mis pole ka Edinburghist kaugel.

Mina olen tavaliselt ööbinud https://www.travelodge.co.uk/ hotellides.

Mina linnast välja ei vaataks, siis läheb aeg sõidule ja sõit ka maksab, lihtsam ikka linnas sees.


Kõige lihtsam on pöörduda mõne reisibüroo poole ja küsida reisipakkumist, nemad oskavad soovitada hotelle, kuhu ratastooliga kergelt ligi pääseb.

Kui osta ise piletid siis lennufirma lehel on kohe olemas koht kuhu teha märge, et vajad eriabi. Sellisel juhul tullakse sulle lennujaamas vastu ja viiakse ratastooliga lennukisse, kus siis pannakse istuma ja pärast lendu viiakse sind lennukist välja.


https://www.tallinn-airport.ee/reisijale/erivajadustega-reisija/erivajadustega-reisija/Mina võtsin oma viimase reisi villa siit  http://www.tenerifevillasonline.co.uk/


Mu oli villa Marie, mis on 3 magamistoaga villade nimekirjas, selle villa juurd ekuulub ka 2 magamistoaga k orter ehk siis mahutuks sinna soovitud arv inimesi küll.

Deposiidi suurus sõltub sellest, kas võtad Hertzilt nende nö superkasko või ei.  Superkaskoga jääb  deposiit samasse kanti rendihinnaga + lisaks paagitäie kütuse hind.

Vaata easyjeti, neil ka Sitsiiliast mitu lendu päevas.

Käisin ise just Easyjetiga Belriinis ja piletid sai ostetud novembris, juba siis ei olnud märtsist kaugemale pileteid müügis. Kui nad uut liini reklaamisid, oleksid kohe võinud mainida, et tegu on mingi talvise augutäitega.

Aga muidu väga hea hinnaga ssai Berliinis käidud.

Palju oleneb lennujaamast kuhu lend maandub? Olemas siis juba Gatwicki piletid? http://www.nationalrail.co.uk/ lehel suvaline päev märtsis andis 12 naela edasi-tagasi pileti hinnaks.
Olen kasutanud Easybusi just hinnapärast aga edaspidi maksan rohkem ja saan kiiremini.
Olen käinud Stanstead eksperssiga ja Heatrow ekspressiga, et jõuda hommikul õigeks ajaks lennukile - kõige kallimad ja kiiremad valikud.
Olen kasutanud ka National express busse, kui saan sobival ajal soodsa hinnaga pileti.

Palju sõtlub ikka mis lennujaamast millega linna minna.

Vaatasin rongi aegu, väljub Tallinnast 16:00 ja saabub Peterburi 23:54, sellise graafikuga võtaksin istekoha ja magama läheks sihtkohas hotelli. Moskvasse sõiduks võtaks kupee :)

Lennuki eelis on alati kiire kohalejõudmine, bussi pileteid võib leida soodsaima hinnaga jälle.

Peaks olema 2 lennujaama -Istanbul Ataturk airport ja Istanbul Sabiha airport.

Minul paarinädala tagune kogemus Aeroflotiga, kus piletit ostes ei märganud, et peab olema Perekonnanimi Eesnimi ja läks nagu tavaliselt Ees- ja perekonnanimi. Online check ini ei lasknud teha, lennujaamas ei tehtud ka check ini vaid saadeti raha eest nime muutma, läks mingi 14 €.

Ma ei tea, kas nad lõpetavad aga müügis peale märtsi enam lende pole ja sellest võib järeldada, et see liin jäi lühikeseks :(

Inna - ei ole ju 2 ümberistumist, kui võtta Tallinn-Milano-Sardiinia (3 erinevat lennujaama). Easyjeti lehel saab otsingusse panna näiteks Sardinia all airports saad valida sobvaima lennuaja ja hinnaga.

Kui ikka soov paketireisiga minna siis võib oodata ka viimase hetke pakkumisi. Kui Helisngist minek poleks probleem siis https://www.tui.fi/akkilahdot/, sela teinekord päris hea hinnaga pakkumisi. Lendavad märtsis ka Madeirale näiteks.

Easyjetil ei ole peale märtsi enam Tallinn-Berliin müügis kahjuks.
Ise soovitan läbi Milano, sai isegi otsitud eelmisel aastal Easyjetiga Tallinn-Milano-Sardiinia. Lendasid Milan Malpensast mitmesse lennujaama Sardiinias.
Võib ka Ryanairiga proovida aga osadel päevadel on lennuajad jamad, Tallinna lendd jõuab nii hija, et edasi enam ei saa enne kui hommikul.

Oktoober on hea aeg Tenerifele minekuks. Tenerifel sellist valge liivaga randa eriti ei ole, seal on tume liiv - lihtsalt mainin ära, kuna miskipärst oli mulle see üllatuseks, kui kohale jõudsin :)
Minu jaoks oli soojem koht seal Los Gigantes, äkki lihtsalt oli see hea päev seal olla või oli see tingitud mägedest, ei oska öelda.
Autorendiks on hea Pluscar, samas kui sa lähed paketireisiga siis ma ei tea, kas on kogu ajaks autot vaja.
Minule isiklikult tunduvad Tenerife paketireisid kallid ja eelistan omalkäel käia. Odavaimad paketid neil 2 tärniga majutustesse ja need on nii kõledad. Jah, tegelikult kasutad sa seda ju ainult maggamiseks aga siiski.
Hotellidest oleneb, kui valiv oled aga ööbisin korra mingis 3 tärni hotellis ja sealsed ruumid meenutasid mulle nõukogudeaegseid pioneerilaagreid :) ja ehhki hotellil oli oma rand siis järgmisel korral valisin parema koha.
Valge liivaga randu leiad näiteks Gran Canarial - Amadorese rand.

Pluscari autorendil ei ole kaskot, maksadki selle hinna, millega kodulehelt auto broneerid.
Omalkäel tasub minna, kui saad soodsad lennupiletid ja siis oma soovidele vastava elamise.
Aga kus see 600 € AI pakett Kanaaridele on? Näita palun.

Detsember 2016, Amadorese rannas oli küll igapäev päiksevõtu ilm, vesi oli nii umbes 20 ringis. Soovitangi valida PuertoRico või amadorese kant peatumiseks, mulle tundus seal soojem, kui mujal :)