trip-krainetrip-ukraine-dark

Minuke

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

85 meeldimist
2 postitust
460 kommentaari
 

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

7 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Aasta tagasi europcarist kaheks päevaks 185. €, selle eest anti automaat Ovtavia, broneerisin pisema mudeli. Mulle tundub, et  Austria ongi kallis ning samuti avaldab mōju koroona, nagu igalpool mujalgi.

Kuulge, kas kilpkonnad on Horvaatias nö looduses vabalt levibad? Kohtasin täna juba teist kilpkonna vabaduses. Esimene oli keset sõiduteed selili, selle aitasin otseks ja tõstsin aeda ja täna leidis mul koer teise kilpkonna rohu seest.

Edinburgh tähendab passi kontrolli nii väljumisel, kui sisenemisel. Kindlasti mängib rolli mitu lendu samal ajal saabub ja väljub.

Mina hetkel liigun Horvaatia suunas ja  bookingu kaudu viimasel hetkel öömaja leidmine oli pea vōimattu. Kuna ei olnud teada mis kell liigun ja kaugele jōuan siis  ette ei broneerinud ning  ōhtul siis Suwalki piirkonnas ei olnud saadaval ühtegi hotelli, mis oleks koera sōbralik.  Pakkus ainult 6,8 reitinguga koledust.  Pole minul aastate jooksul olnud nii, et Poolas ei ole midagi vōtta.

Autoeurope pakub, suvaline nädal juulis VAN ja soodsaim hnd 1500€, ega sõiduautode hinnad ka soodsamad ole.

Lugedes siinsamas allpool teemat Sardiinia autorendi kohta siis reaalsus ongi see, et praegusel ajal ja eriti suvel on rendihinnad korralikult tõusnud.  Enne piletite ostmist tasub vist tulevikus ka autorenid hindu googeldada ja alles siis otsustada,  mis sort reis utleb.

Teinekord tasub nendest paberitest mida täidate ka pilte teha, kui muud ei ole siis on pildidki.  Usun, et avariisse sattudes ei tule ehk kohe selle peale.

Tegu oli Hispaaniaga, nad ei peagi oskama inglise keelt. Tänapäeval on suhtlemiseks keeletõlke äpid, kui ühist keelt ei suudeta leida.

Oma viimastel reisidel olen auto broneerinud läbi https://www.celticlegend.co.uk/car-rental/

Mina olen auto alati võtnud lennujaamast aga ehk nad pakuvad ka linnas. Auto tuleb neilt Artur Clark firmast, neilt saab ka otse broneerida aga, kui mitu juhti siis läbi vahendaja tuli vanasti soodsam. Proovisin praegu autoeurope lehelt vaadata Edinburghi rendihindu ja ei annagi rendihindu.

Tasub uurida palju on Šotimaal sellel ajal päevavalgust, kui kaugele üldse saaks autoga sõita.

Loch Lomond ja The Trossachs National park, võimalik sõita nii, et sinna ja tagasi erinevat teed pidi.

https://www.scotlandinfo.eu/rest-and-be-thankful-on-the-a83/

Kui kindel plaan üks päev autoga ringi sõita äkki siis üldse tasuks võtta hotell lennujaama? Saabute reede öösel, siis hotelli  ja hommikul kohe autoga liikuma hakata.

Muidu lennujaamast kesklinna on bussiga nii 30 minutit, saab ka trammiga.

Ise ööbin alati kesklinnas, kasutan Travelodge või Premier Inn ´hotelle, kuna on soodsad, kui varakult broneerida.

Ühe päeva kulutaks ehk linnapeal jalutamisele, Royal Mile, Calton Hill, Arthurs Seat, vanalinn.

Kui mingit turistikat vaadata siis ehk Royal Yacht Britannia, Edinburgh Castle, Holyroodhouse  Palace.

Endalgi plaan Poolas käia aga see Läti covidpassi asi segane. Kirjas on, et The form has to be completed within 48h before crossing the border of the Republic of Latvia. Kas alles hiljuti ei olnud, et 12h kehtib see?  Septembris Lätist läbi sõites täitsin alles vahetult enne piiri selle.

Minu kogemus, et soojem on Amadorese, Puerto Rico ja Mogani kandis. Enda lemmik Amadorese rand. Kindlasti leiab ka soojendusega basseine.  Viimati sai käidud märts 2020 ja nägin palju vaeva, et leida villa, kus oli reaalselt soojendusega bassein. Paljud kohad väidavad, et vesi ilma soojendusetagi soe, no ei ole.

Üritan leida need kohad, kus olid soojendusega ja siia hiljem lisada.

Holiday club sol Amadores

Holiday Club Vista Amadores

10.09.2021 hakkasin Tallinnast liikuma, Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Slovakkia, Ungari, Sloveenia ja Horvaatia.  Ainus, kus dokumente ja vaktsiinipassi küsiti oli Horvaatiasse sisenemisel.  Sellegipoolest soovitan  reisida ikka ja ainult korras dokumentidega.

On  plaan nädala pärast liikuda  Kreeka suunal ja uurin vaikselt  läbitavate riikide reegleid, kui reisivad vaktsineeritud.

Päris keeruline on ööbimisi paika panna. Google maps soovitab ka tihti erinevaid marsruute, kord läbi Slovakkia ja Ungari, siis jälle Tsehhi, Austria ja Ungari kaudu jättes Slovakkia välja.  

Serbia osa on mulle ebaselge, kas ma pean transiidiks esitama testi või, kui ma lahkun riigist  12 tunni jooksul siis ei pea?  Lätis on ka 12 tunni reegel.  

Kui autos on ka koer, kas Serbias võib see probleeme tekitada. Lugesin reegelid ja sain ar, et kui koer kiibistatud ja vaktsineeritud on kõik ok. Oskab keegi seda osa kommenteerida?

Mis  ja kus muutub alates 13.09? Endal plaanis 10.09 Kreeka suunas liikuda.

Sama tõendiga lendasin juba 10.06 Tallinna lennujaama kaudu Kreekasse küll aga töötas. Tõendile ligipääs tuli reaalselt paar tundi enne väljalendu.

Olin just kolmes eri hotellis Peloponnosel, eraldi dokumente ei küsitud. Maski kandmist tuletati küll meelde, kahjuks nõue ka väljas maski kanda.

Aegeaniga lend, Tallinnast, tegin check in netis, printisin pardakaardi ja väravas siis kontrolliti vajalikke pabereid, kuna märgati, et me pole  check in lauas käinud.

Ryanair ei puutu asja. Loevad riigi reeglid, kuhu liigud. Itaaliasse minnes itaalia reeglid, tagasi tulles Eesti reeglid. Kõik sõltub,.mis reeglid reisi ajal kehtivad ka need võivad kiiresti muutuda.

Mina olen ette broneerinud öömaja, tavaliselt teen esimese peatuse Varssavi kandis.  Olen ööbinud sellises kohas nagu Seline, apartamani Martom, see on otse mere ääres , samuti olen olnud Zaton holiday resortis, kus saab valida korterite v puhkemajade vahel, ka  see koht on oma rannaga, kus ka eraldi koerte ala (reisin koeraga) aga seal ei pruugi olla vaadet. 

Paljudel riikidel on juba elektroonilised vinjetid, kui marsruut paigas siis googelda vastava riigi vinjetti. Muidu juba enne piiiri bensukates sildid väljas, et osta siit.

Mul ka piletid Kreekasse, minek 10 juuni - loodan, et piisab sellest Immuniseerimise tõendist. Kreeka saigi valitud, kuna vaktsineeritud saavad ilma testita sisse.  Kollase passi unustasin vaktsineerima minnes maha ja seal mul märkmeid pole.

Mul piletid juuni keskele, loodan parimat. Ei  tahaks küll, et ära jääb. Ehk turistide riiki lubamine nii kiiresti halba mõju ei avalda, et midagi jälle kinni pannakse.

Kas keegi on uurinud, mis paberit Kreeka aktsepteerib vaktsineeritud isikult?  Lugesin küll, et riiki saab testiga või vaktsineeritud aga ei märganud seda, kuidas tõestada. Ei usu, et nad veel meie vaktsiinipassi qr koodi loevad. Piletid juuniks ostetud, loodan et kõik toimib.

Kuna praegu uued ajad/kombed siis kindel ei ole aga mina parkisin lennujaama külje peal olevasse parklasse, sealt oli lennujaama paarsada meetrit kõndida. Maksis siis nii 35€ nädal,   Kas see oli P2 või P3 ma ei mäleta, kaardi järgi vaadates võis olla ka see P3 parkla, loen, et P2 on hetkel suletud. 

https://www.riga-airport.com/for-passengers/parking/long-term-car-parks/en

https://www.riga-airport.com/uploads/Pakalpojumi/Autostavvietas/RIX%20karte%20uz%20ilgtermina%20stavvietam%2029.09.2020%20c.jpg