Minuke

Rändur, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

71 meeldimist
2 postitust
421 kommentaari
 

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

7 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Mul oli plaanis jaanipäeva autoreis Horvaatiasse ja septembris Kreeka suunal.  Broneeringuid veel tühistanud ei ole, kuid jälgin olukorda. Kipun arvama, et jaanipäeva reis jääb ära, kuna üks seltskonnas nö riskigrupp ja lisaks on mu sissetulekud vähenenud aga loodan septembris ehk juba õnnestub sõita.

Olen ka mõlenud, et reisimine peale selle jama lõppu ei ole vist enam see nagu ta siiani oli.  Kuigi tänapäeva maalim on tunduvalt paindlikum, kui vanasti ja ehk ei ole sellel kõigel väga pikka ja kauakestvat negatiivset mõju.

Minul on/oli selle aasta plaanides 2 autoreisi - juunis ja septembris. Loodan, et selleks ajaks on olukord normaliseerunud  ja on ikka võimalik need ette võtta. Palju sõltub muidugi sellest, kas sissetulek säilib ja mis teevad majutuse hinnad.

On olemas ka mai kuuks AirBalticu piletid Viini aga tundub, et see jääb küll ära.

Hoolimata hiljutisest hirmust, kas jõuan reisilt õigeaegselt koju tahaks juba uuetsi reisile minna :)

Kes seda teab kaua see Helsinki-Tallinn laevaliiklus toimib. Mina ostin eile kella 13:00 paiku  ühesuunapiletid tänaseks Stockholm-Tallinn  suunal. Kuskil 13:40 tuli meediasse uudis, et liin suletakse, kuigi oli väide, et mull emüüdud pilet on siis nö viimasele väljumisele. Õhul 21:00 ajal tuli meil, et laeva väljumisaega on muudetud ja see väljub hommikul 6:45 mitte 17:30 nagu ett enähtud.  Kui te ei jõua laevale siis me helistame teile. Kuna piletit broneerides panin sinna isiku numbri, kes täna hommikul oli alles lennukis teel Stockholmi siis jäidki see laevapilet kaustamata. Vaatan, kas maksavad tagasi.  Aga mina sellele soome-eesti laevaliiklus epeale väga ei loodaks.

Mul on ostetud Air Balticuga piletid Viini, mai kuuks. Nüüd sain neilt meili, et lennuajad on muutunud, klikka lingile, et aksepteerida. Kui saadetud lingile klikkan siin annab veateate.

Kahtlustan, et nende süsteem loeb seda ikka nõustumiseks.  Kahjuks ei leia nende lehelt isegi broneerimisnumbriga oma lendu.

Proovisin siis nö uut piletit osta, et vaadata kui palju see lennuaeg muutus ja tundub, et sellel päeval, kui ma pidin lendama enam otselendu ei olegi, on 2 päeva varem.

Helistan kohe ka nende infoliinile aga uuriks ka siit, mis kogemusi on teistel sellistel juhtumitega ja just AirBalticuga?  Eeldusel muidugi, et mai kuuks on see corona vaibunud.

Lisan siis mõned tunnid hiljem täienduse - Kätte mul praegu ei õnnestunud neid saada. Kas ei hakka isegi kutsuma, on kinni või jäädki ootele.

Mis raskusi sa ootad? Tegemist on kahe eraldi lennuga, tuled lennujaamast välja ja läbid uuesti turvakontrolli. Eeldan, et tegemist on Gatwicki lennujaamaga.

Lendan väga tihti nendega ja pole nagu raskusi olnud.

Turistide autodel on alati suurem oht sattuda varguse ohvriks. Soovitan autosse mitte midagi jätta, kindlasti ära jäta midagi nähtavale, et ei tekiks isegi ahvatlust autosse sisse murda.

Ehk leiad hotelli/korteri, kus on oma parkla.

Aasiapärased söögid - Wagamama, kunagi keegi soovitas ja nüüd eelmine aasta lõpuks proovisin ära. Mulle meeldis.

See sunday roast mulle jälle ei .meeldinu,, samas pubitoit on seal reeglina hea. Fich and chips näiteks või mõni steak.

Edinburgh, lend reedel (kahjuks küll õhtul alles) ja tagasi esmaspäeva õhtul.

Linna saab bussiga või trammiga.  Mõnus väike linn, palju vaadata, saab shopata jne.

Olen 2 korda Kreetal käinud ja need on alati olnud mu kõige kallimad piletid. Mul on mõlemal korral olnud kindel ajavahemik, kui ma kohapeal tahtsin olla ja seetõttu ei saanud väga valida.

Ükskord oli Smartlymxiga otselend, pilet 390 €

2019 septembris käisin Aeganiga, piletid kahele ja 1 äraantav pagas 560 € kokku. Samaks ajaks otselendud epiletid olid 700 + €

Aegani lennuajad Tallinnast olid nõmedad, samas oli Ateenas kiire ümberistumine ja Kreetal olin juba kell 10 hommikul, sealt lahkusin 19 paiku õhtul, mis sihtkohas veedetud aja suhtes oli normaalne.

Mind saadetakse Tallinna lennujaamas alati skännerisse. 

Gatwickis seda nii tihti ei ole juhtunud.

Saan aru,et mõtetu lause aga seal nüüd midagi hirmsat küll ei ole, märgib ainult ära milline koht kehal signaali andis, et seal võib metalli olla.

Lendasin Aeganiga septembris Kreetale, Tallinn-Ateena -Tallinn suunal pakuti (öösel kella 2 ja 4 vahel) kandikuga süüa, kus oli siis erinevad valikud a la makaronid millegagi, kukkel, moos, midgai magusat ning juua. Kuna ise alkoholi ei tarbi siis ei tea, kas oli ka alkohoolset. Ateena_Kreeta ots oli 30 min, seal pakuti mingit küpsist ja juua. Mina, kes ma siiani Euroopa siseselt ainult odavlendudega lennanud olin küll meeldivalt üllatunud.

Eks pead netis surfama ja ise vaatama, mis on avatud, soovitan iga objekti eraldi googeldada.

Kaubamaja on jõulude ajal kinni
https://www.mallofberlin.de/en/service/oeffnungszeiten

Soovitan ette broneerida, kui leiate vaba aja
https://www.bundestag.de/en/visittheBundestag/dome/registration-245686

Mulle väga meeldis
https://www.spsg.de/en/palaces-gardens/object/sanssouci-palace/

https://tv-turm.de/en/oeffnungszeiten/

Madame Tussaud pileti puhul saad valida ka mingi ühtse pileti, millega saad veel paari kohta külastada
https://www.madametussauds.com/berlin/en/tickets/


31.10.19 peaks toimuma Brexit, kas siis võib juhtuda, et on passi vaja? Kui on leppeta Brexit siis UK-sse reisides on vaja juba passi.

Mina ei riskiks, tund ikka liiga lühike aeg. Kui tuleb leppeta Brexit siis arvatavasti läheb veel kauem, kui tavaliselt passikontrollides aega.

Vaata easyjeti lende, kasvõi lennujaama vahetusega

https://www.expatden.com/thailand/thailand-pet-import/

Äkki siit abi

Mina läksin viimane kord rongiga, läks natuke nihu, kuna lend hilines ja siis rong  ei tulnud, kuna keegi oli raudteele hüpanud ja jõudsime varahommikuks alles hotelli. Järgmiseks korraks ostsin national expressi piletid, 4 inimest edasi-tagasi 46€.  Transpordi valikul sai otsustavaks millega saab kiiremini hotelli. Öösel sõidavad   mõlemad harvemini aga sõidavad ikka.

Kuna lend on, kas enne või peale võimalikku Brexitit?   See juba võib pikendada igasuguseid kontrolle.  EMA lennujaam on küll väike aga siiski kahtlane, kui lend saabub 17:00 ja järgmine väljub 18:00 siis  boarding lõpetatakse juba enne, kui sa ehk saabumise  passikontrollist pääsed.

Mina ostsin just veebruariks 

easyjetiga Tallinn-Gatwick-Gran Canaria-Gatwick-Tallinn. Kohapeal 10 päeva, mõlemal.suunal.ööbimine Gatwickis (77€). Meile sobin nii.  Kui keegi oskab nüüd soovitada elamoist, kus soojendusega bassein siis oleks hea. Tenerifele oli kergem.leida villa.soojendusega basseiniga.

Piletid nii 115€ nägu.

Otsi tui.fi lehelt otselend Helsingist ja võta läbi Bookingu majutus.  Minujaoks otselend mugavam kui mitme ümberistumisega.