Hetke ilm Põhja-Küproses

Kas keegi, kes praegu Põhja-Küproses viibib (Kyrenia või Famagusta piirkonnas), oskab öelda, kui palju seal praegu sooja on? Erinevad ilmaportaalid näitavad väga erinevat ilma. Kas merevesi ka ujumist kannatab?

Käisin ise seal 3 nädalat tagasi. Sel ajal oli nagu meie juuli siin. Kui me läksime, siis ilmateade näitas ka jahedamat ilma. Saime päevitada ja käisime ka vees ära. Vesi oli u 18C. Väljas näitas 23C, aga päikese käes oli küll u 30C - igatahes palav oli.

Lahkun täna Põhja-Küproselt. Ennustus näitas et iga päev kuskil 21 kraadi aga tegelikus oli ikka väga mõnus päike ja tuult polnud ka. Ehk ilmad väga soojad, täitsa ära põlenud Küprose päieksest. Täna tuli 1 sahmakas vihma esimest korda nädala jooksul aga kohalikud ütlesid, et viimane vihm nüüd pikaks ajaks.

Küprose kliima:

Küprose saare kliima on lähistroopiline, vahemereline. Suved on kuumad ja kuivad, sajab põhiliselt talvekuudel (mägedes 700-1100 mm) Rannikul ning tasandikul on jaanuari temperatuur 9,5- 110C, mägedes on jahedam ja moodustub isegi püsiv lumekate. Augustis on keskmiselt 26-38oC sooja, vihma sajad harva. Aeg-ajalt teevad kahju kuumalained, näiteks 1998. Aastal viis 40- kraadine palavis hauda ligi poolsada inimest. Pealinnas Nicosias on mõõdetud nii 6-kraadist külma kui ka 44-kraadist kuumust.

Allikas: http://www.annaabi.ee/K%C3%BCpros-m37052.html

Ilm oli super, olin seal kohapeal 7 päeva, ainult üks päev oli pilves, ülejäänud aja sai vabalt päevitada juba 9-15 (16).Olin Kyrenia kandis. Tagasi tulin täna