Hiidlaine tappis Kagu-Aasias üle 150 tuh inimese

Päris hull lugu paistab olevat (10m laine). Phuket saarel ei paista asi väga hull olevat, rannatoolid on Kata rannal alles. Kõige halvemini paistab Tais olevat lugu Phi Phi saarel. Karta on, et ka teiste Andamani mere väikesaartega on lood täbarad. Sri Lankal oli kõige rohkem ohvreid CNN teatel Galle ja Trincomalee ümbruses (s.h Galle lähedal hukkusid ka mitmed Euroopast pärit turistid).

Andmed hukkunutest (BBC, CNN, Reuters):

Sri Lanka: 46 tuh surnut Indoneesia: 100 tuh India: 15 000 (s.h Andamani & Nicobari saared: hinnanguliselt kuni 7000) Tai: 6000 (hinnanguliselt 10 000) Somaalia: 120 Malaisia: 65 Maldiivid: 32 Birma: 90 Tansaania: 10 Bangladesh: 2

Lääne turistidest jäid eelkõige löögi alla sukeldumisretkedel olevad isikud, BBC teatab üle 100 kaduma läinud sukeldujast.

Lisainfo: EPL, BBC (kaart) ja CNN

Eesti välisministeeriumi andmeil (vaata EPL-i) viibib õnnetuspiirkonnas inimesi ka Eestist. Välisministeerium loeb inimesteks eelkõige pakettreiside ostjaid, kes on arvatavasti terve nahaga pääsenud.

Tõenäoliselt sai seismiline aktiivsus alguse Antarktikast, kus samuti oli ülitugev maavärin. Maavärin on raputanud ka Delfi toimetust, mis kirjutab uudises järgmist: "Kogu planeetib vibreerib".

Üks olustikupilt Sri Lankalt ka lisaks, millele võib 10 m laine otsa kujutada

Juhiksin tähelepanu veel ühele huvitavale asjaolule. Päästetöötajate andmetel ei ole hukka saanud mitte ühtegi looma. Sri Lanka Yala rahvuspark, mis ujutati üle 3 km sisemaale ja kus elab palju igasugust loomastikku, on täiesti tühjaks pühitud inimestest, kuid kõik elevandid, leopardid, isegi küülikud jooksid aegsasti sisemaale. Paljud pääsenud Taist ja Sri Lankast jutustavad, et kõik koerad hakkasid meeletult haukuma pisut enne lainete saabumist ja jooksid sisemaale.

Edaspidi randa minnes võtan kutsu kindlasti ühes.

0
0

see kùll eriti ei puutu asjasse, aga minu peni ei teinud maavàrinast vàljagi. Kaks korda olen Itaalias olnud, kui vàrises, ise magasin kindel, et torm on òues... Viimane kord àrkasin vàrisemise peale.. selle peale àrkas ka koer ja tegi : " auh" ning magas edasi... Nii, et teatud linnaloomade peale ei saa kùll lootma jààda..

0
0

Kas kellegil on päästemeeskonnaga ühendust, äkki annaks neile Indoneesiasse midagi kaasa anda riideid/tekke/telke/toitu/joogivett? või on laadung kaaluliselt piiratud?

0
0

Raha kogumine Aasia maavärina ohvritele.

Eesti Punane Rist on algatanud raha kogumise Aasia maavärina ohvritele märgusõna all TSUNAMI OHVRID. Eesti Punasel Ristil on avatud

Hansapangas kogumiskonto 1180001436

Ühispangas kogumiskonto 10220039608010

kuhu võib annetada raha vastavalt oma võimalustele märgusõna all

TSUNAMI OHVRID

Pangapoolset teenustasu annetustelt ei võeta.

telefonid: 6 411 125, 5 101 112

0
0

suurim abi,mis inimesed teha saavad on siiski raha.eelpool maha tehtud punane rist on väga operatiivne ja tõhus.see tiim on elus hoitud just selliste eriolukordade tarbeks.need inimesed teavad mida nad teevad ja millal.nad on omamoodi palgasõdurid,kes on vastava väljaõppe ja ka "lahingu kogemused" saanud.neid erioperatsioonides inimesi tuleb usaldada ja toetada.nemad on alati esimeste seas kriisikolletes.palju segadust tekitavad just väikesed abiorganisatsioonid,kes tegutsevad kordineerimatult ja pahatihti ebaprofesionaalselt. tubli mkm.

0
0

paraku on see tosi, et tuhandetesse kyyndiv statistika tekitab vaid pragmaatilist kynismi, samas paariaastase heledapaise poisi lootusetud vanemateotsingud votavad pisara lahti. See on inimese loomus ja massimeedia teab sellest koike ja loomulikult kasutab selle teabe ara..

Siiski - euronews just naitas, kuidas Maldiivid on puhta lagedaks loodud, masendavad ylesvotted Sumatrast hakkavad ka valja ilmuma. Seal raagitakse 80 000 surnust...

Samas voib info ikka vaga aeglaselt levida. Enda naitel: olin Kairos ja esmaspaeva ohtuni polnud ma asjast midagi kuulnud. Juhtusin juhuslikult yht kohalikku ajalehte nagema, varviline pilt rusudes autodega esikaanel. Ajalehemyyja seletas, et Indoneesias olevat maavarin olnud. Ei tunnetanud eriti olukorra tosidust, kuni myyja inglise keelse lehe valja koukis. Dahab hotell (populaarseim odav kylalistemaja vist Kairos hetkel) oli seljakotlasi tais, aga keegi polnud mitte midagi asjast kuulnud. Siis laks muidugi sahmimiseks, kel sobrad, kel pere kuskil kriisipiirkonnas.

Votab ikka vaga tosiseks looduse koikvoimsuse ees... Ei oska midagi oelda ega teha..lihtsalt on jube. Tahtmatult poorduvad motted ikka kohtadesse, kus isegi on kaidud..

Aga enne kui Punasele ristile raha saadaks, tahaks teada, kas nad Beslani tragoodiaga seoses kogutud rahaga on midagi peale hakanud. Veel paar nadalat tagasi minu arvates oli uudis, et nad ei oska veel valja moelda, millist abi neile seal koige rohkem vaja voiks minna...Kiire ja professionaalne reageering?? Niipalju kui mina olen abitootajaid kohanud, siis jaab kyll pigem mulje, et raha kipub mujale ara kuluma kui hadasolijatele. Aga ma loodan, et eksin.

0
0

Kaks kolmandikku Maldiividest lagedaks pühitud ja vee all, kuid siis leidub seal eesti tõugu mölakas, kes teatab et tore on olla, päike paistab ja baar töötab, meie siit ei sõida enne kinnimakstud aega kuhugi.

0
0

Õhtul tuli veel selline teade EMT-lt: 29. detsembrist 24. jaanuarini saavad EMT kliendid annetada Aasia katastroofiohvrite toetuseks. EMT võrgus on avatud Punase Risti annetusnumbrid: 9007702, annetussumma 25 krooni 9007703, annetussumma 100 krooni. Kogu annetussumma läheb katastroofiohvrite toetamiseks.

PS Millegipärast kuulsin küll praegu telefonist vastuseks, et "viga numbri valimisel", kuid ehk hommikuks on asi ikka korras.

0
0

Kas hetkel tasuks ikkagi mõelda kriisipiirkondadesse reisimisest? CNNis/ BBCis hoiatatakse pidevalt võimaliku epideemia puhkemise eest. SARS ja linnugripp olid sellele piirkonnale päris lähedal umbes aasta tagasi.... praegused tingimused looksid nende raskesti ravitavate kuid surmavate haiguste puhkemiseks vajaliku eelduse. Sellise epideemia puhkemisel piirkonnas pole vahet kummal kaldal või kas lõunas/põhjas oled. Või nagu U.Liiv SL'i intervjuus lubas, jood poest ostetud vett. Nii mõnedki võimalikud haigused milledeks on väidetavalt eeldused tekkinud (malaaria sh.) levivad ka muul moel kui saastund vee kaudu.

0
0

Annetusi on erinevaid. Meil siinkandis on tehtud eriti humaanne nyke - suur osa maakondi on otsustanud ära jätta uueaasta raketid ja annetada selleks varutud rahad PR tsunamifondi. Minu kodulinn on ka teiste hulgas :-) Soomlaste mure ja asjasse suhtumine on hoopis teine kui Eestis, pöhjust pole vist vaja köva häälega välja öelda.

0
0

See on hea, et loomad õigeaegselt pagesid. Ise kardan ainult, et paljud tormasid Yalat ümbritsevate elektritarade otsa.

Halvem lugu on korallriffidega. Kardetakse, et madalaveelised korallrifid on kõvasti kannatada saanud (hävinud) ja nüüd minnakse Tais nende seisukorda uurima.

0
0

Kui 6 aastat tagasi Phuketis anti Meteoroloogia Ameti poolt tsunami hoiatus, mis jäi tulemata, siis kohalikud olid toonase Ameti juhi peale turistide eemalepeletamise tõttu nii pahased, et keelasid tal Phuketi saarele oma jalga tõsta.

/Toonane juht on pärast õnnetust Tai peaministri nõunikuks määratud.

0
0

Selle katastroofiga seoses ei mõista mina Eesti reisikorraldajaid. Kui võtad lahti mõne suure Rootsi või Soome reisikorraldaja kodulehekülje (Fritidsresor, Aurinkomatkat, Tjäreborg, MyTravel jne), siis avaneb esimesena lehekülg info juhtunu kohta ja kontaktandmed, kuhu pöörduda kui keegi omastest kadunud jne. Eestis Kagu-Aasiasse reise korraldavate firmade kodulehekülgedelt ei leia aga vihjepoegagi sellele, et midagi juhtunud oleks.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased