Hiina augustis

Tere

Paar aastat juba olnud plaan minna Hiinasse ning see aasta oleks võimalus minna 1-15 august. Kas selline asi oleks üldse mõeldav või on ilm ikka väga kuum? Kui vaadata eelmiste aastate statistikat, siis peaks peaaegu üle päeva sadama ka?

Plaan oleks lennata Pekingisse ja sealt tagasi ning vahepeal Xi'an-is ja paaris kohas veel ära käia.

Ehk siis kas on ilm väga tappev või mitte? Samas ajal Hispaanias ja Kreekas käidud ning +36-ga ei olnud häda midagi. Mis kohti veel peale Pekingi ja Xi'ani peaks külastama?

Peking ei ole suvisel ajal just kõige mugavam linn, mida külastada (ja milline suurlinn oleks?). Arvestada tuleb ka sudu ja kuumuses eriti tugevalt välja lööva vingugaasi jms nähtustega.

Kui ei karda kuuma (35-40 kraadi) , siis on ok. Olen ka keset juulikuud mööda Beijingi jalgrattaga ringi sõitnud ning Guangzhous päevade kaupa ülikonnastatud ja lipsustatuna konditsioneerimata ruumides veetnud. Esimene variant oli mõnusam. Muidugi, oktoobri algus oleks eestlasele mõnusam, aga kui see on ainuke sobiv aeg, siis mine ikka. Mina pakun, et Xian on veidi üle haibitud - juulikuus on näiteks Qingdaos mere ääres väga mõnus olla ning sealkandis mägedes templeid vaadata.

Qingdao toetuseks lisan, et see on üks väheseid kohti Hiinas, kus sel ajal ka rannapuhkust saab nautida. Eriti soovitan randa nr. 2, mis küll tasuline (2 RMB), kuid ka vähe rahvast ning mõnus. Qingdao lähedal asub ka üks Hiina paremaid veinimõisasid (sic!) Lähedalasuv Mount Laoshan on üks Hiina 4-st pühast mäest ning seda peetakse taoismi sünnipaigaks. Täiesti super on kohapealne Shandongi köök ning eriti mereannid. Qingdaosse on tänu kiirrongi-ühendusele ka lihtne reisida.

Kõik sõltub kui soojalembeline oled. Kui ise Pekingis ja Xianis olin eelmine aasta, oli ka pidevalt 35-38 kraadi ning mul oli täitsa mõnus olla. Kuna vesi on seal odav ja müüakse väikeste poolenisti jäätunud pudelitega iga nurga peal, siis palava ilma ja jäise vee kombinatsioon mulle igatahes meeldis.

Sooja otseselt ei karda Hispaanias ja Kreekas suht sama ilm olnud augustis aga see on pigem selline kuiv kuumus, seal tuleb niiskus ka veel mängu?

Xi'an-i tahaks just terrakotasõdalaste pärast minna

Kui sa oled ka varem Hiinas reisinud ning ajaloohuviline, siis on Xian kindlasti hea valik. Terracota-sõdalaste peale kulub koos giidiga ca 1,5 tundi ning ilma personaalse giidita pole seal mitte midagi teha. Soovitavalt võiks seal ühe päeva veeta Hua Shanil.

Linnadena on nad aga Beijing ja Hua Shan omavahel väga sarnased.

Aga kuidas on asi vihmaga? Juuli august pidi olema päris vihmased ja suvised aasia vihmad pidid ikka korralikud padukad olema.

Lõuna-Hiinas vahel ikka sajab, kuid see on rohkem nii, et hommikul sajab tunnikese ja pool tundi hiljem on kõik kuiv. Beijingis peaks sel ajal kuiv olema.