Hiina-Hongkong-Tai-Cambodza-Vietnam-Laos-(vietnam)-Hiina

Tervitus Plaanis minna nimetatud ringreisile juuni alguses. Alustame hiinast ja sealt edasi Hongkongi ning sealt lennukiga Bangkokki ning siis hakkab seiklusrikas reis tagasi Hiina. Plaanis on seljakotiris ning kasutada kohalikku transportti (rong, buss, paat, vms). 1.Kas keegi oskab anda viimast infot kuidas ja mida on vaja Hiina viisa jaoks, ning millised viisad oleks mõistlik kodus ära teha ja millised kohapeal. 2.Millistest piiripunktidest tuleks üle minna juhul kui saab piirilt viisad hankida 3. mis võiks olla kohaliku transpordi hinnad orienteeruvalt näiteks 100 km kohta 4. Kui usaldusväärne ja kui lihtne on saada transpordi pileteid. 5. Mida tasuks vaadata ja kuhu minna kui eesmärk on loodus, religiooniga seotud kohad, arhidektuur, kultuur, tahaks vältida suurlinnasid ja võimalikult palju nö ehedat kohalikku elu näha. 6. kui lihtne on üldse piiri ületada nende riikide vahel. 7. Milliseid lisadokumente võib piiril vaja minna (a'la hotellibroneeringud, tõend töökoha kohta, sularaha olemasolu 8. Kas keegi on veel samal ajavahemikul selles piirkonnas.

Ette tänades informatsiooni eest. Võib kirjutada ka otse meilile quasomodo462@hotmail.com

Taotlesin Hiina viisat: 1 foto, täidetud blankett, lennupiletite broneering, töötõend, hotelli broneering (minult küll ei nõutud).

Hiina viisa kohta loe siit: http://www.trip.ee/node/30581 http://www.trip.ee/node/37378 http://www.trip.ee/node/38464

Alustuseks loe kõik teemad nende riikide kohta läbi. Minu arust küsimused haaravad liiga palju ja nendele vastamine nõuab vastajalt suurt pühendumist.

Huvialadeks oleks matkamine (näiteks paaripäevased matkad looduses ja mägedes), samuti puhkaks mõned päevad kusagil vaiksetel ilusatel randadel. Lisaküsimuseks oleks ka kas on mõtet telkki kaasa vedada või piisab a'la moskiitovõrgust ja kilest. Kui vihmane see juunikuu seal on (kas sajab öösiti, või kogu aeg jne)

Küsimused on kogu selle regiooni kohta Hiina-Tai-Vietnam-Cambodza-Laos-Hongkong

et neile siin põhjalikult vastata. Mis puutub igasugustesse loodusmatkadesse, siis kohalikud bürood pakuvad neid suht igal pool, ühe- või mitmepäevaseid, jala, jalgrattaga, kajakiga jne. Oleneb palju kohast, kust läbi lähete, nt Vietnamis mäed Sapa regioonis põhjas, Halongi laht, mäed Dalatis või lõunas Mekongi delta. Vali koht, kuhu tahad minna, kui pikale ja millisele matkale ja suure tõenäosusega leiad selle probleemideta kohapealt. Paljudel kohalikel tegijatel on ka kodulehed, mille kaudu saad enne suhelda või vajadusel ka matka broneerida (kui tead, mis kuupäevaks kuhugi kohale laekud). Üldiselt on nad nõus oma tüüpmatku ka soovija huvide järgi ringi tegema. Ise olen kasutanud Vietnamis Mekongi delta rattamatkaks Innoviet-i nimelist bürood (www.innoviet.com - leitud lihtsalt tänaval jalutades) ja Dalati lähedal käinud mägimatkal www.phattireventures.com kaudu ning mõlemaga rahule jäänud. Mägimatkal ööbisime telgis, kogu varustus oli matkabüroo poolt. Pikaks ajaks minnes ei viitsiks ise küll mõne üksiku öö pärast kogu kraami kaasa vedada. Taibukamad tegelased on muidugi ka ära tabanud, et valgetel rahaga väga probleeme ei ole...

tais ma soovitaksin minna Chiang Maisse, mis on põhja Tais. Seal saab teha Tribe hikingut ehk matka, mille käigus sa elad 4-7 päeva ühe hõimuga.maksab mingi 2000 bht ning see on hästi tore ja eriline kogemus. lisaks sellele on chiang mai selline tõelisem tai, sest pole nii üleujutatud turistidest kui näiteks bangkok või lõuna tai. Kui te Bangkokis olete siis võite ühendust võtta: kadrital@gmail.com, sest elan ise Bangkokis ning eestlasi on alati tore näha.

me peaks olema 1 juunil Bangkokis ja me praoovime ühendust võtta, siis saad äkki tutvustada meile mõningaid bangkoki vaatamisväärsusi :)

Selline reis võib võtta kaua aega. Kui pikalt planeeritud on? Eks paljud vastused saad siin juba eelnevatest sama kandi postitustest. Kindlasti sellise matka jaoks on vajalik vaktsineerimine. Seal kandis on väga lihtne leida transporti ja igasuguseid "reisibüroosid" leidub kõikjal. Põhiliselt soovitan sularahas kaubelda. Krediitkaardilt läheb tihti topeltsumma maha ja tagasi saad selle, ei tea kunas. Ka teevad "apsakaid". Hiina ja Vietnami viisa soovitan siin ära teha, teistes maades peaks saama piiril hakkama.