Hiina viisavaba 144h

Tervist,Kas keegi seletaks natuke selle viisavaba Hiina kohta, kas seda saab kasutada ka nii, et lennata sihtpunkti ( DYG ), olla seal maksimaalselt 144h ja siis lennata tagasi ? Lennud minnes-tulles läbi Shangai ja Helsingi. https://www.china-briefing.com/news/transit-visa-exemptions-china-24-hour-72-hour-144-hour-options/

Ei saa. Tegemist on viisavaba transiidiga, Hiinast tuleb väljuda kolmandasse riiki, mitte samasse, kust sa saabusid. HK ja Macau käivad TWOV kontektsis kolmandate riikide alla.Aga sinu plaan ei toimiks niiehknii, kui sul on Hiinas rohkem kui üks peatus, on viisavaba viibimise aeg piiratud 24 tunniga. 

2
0

Tere, selline küsimus: transiit läbi Pekingi lennujaama, PEK, aega 9tundi, 40min. Kas lastakse linna ja kas on reaalne selle ajaga külastada Great wall? Saabume PEK 9:25, järgmine lend 19:05, s.t., et tagasi lennujaama peaks jõudma kella 16:00. Kellel oli kogemusi, palun jagame. Tänud

0
0

Tere! Minu kogemus on, et 6000km pikk ja annab ronida mööda seda müüri. Päev läheb ära..

Peking on ikka väga suur linn ja sõit lennujaamast võtab aega + ajavahe. Aga inimvõimetel pole piire, võiks proovida.

2
0

Noh, kogu müüri ei kavatsegi läbida:), saaks ülese, kus avaneb ilus vaade, natuke jalutada ja tagasi.., saan aru, et kõige kiirem variant liikuda taksoga. Ootan kogemusi teistelt

0
0

Tere,

Kunagi käisin Keelatud Linna vaatamas niimoodi. Mul oli lendude vahe 7 tundi, aga jõudis ilusti ära käia, aega jäi isegi pisut üle. Väga hea moodus aega parajaks teha, lennujaamas passida ei tasu. Võtsin lennujaamast takso ja taksoga tagasi. Lennujaama käib ka metroo, millega saab linna. Müür on pisut kaugemal, aga 9 h peaks jõudma seal ära käia, nii et saab mõne tunni kohal olla. Soovitus oleks vahetada raha siit kaasa, lennujaamas rahavahetus võttis väga pikalt aega.

1
0

Hiina müürile usun et jõuab. Nii lennujaam kui müür on Pekingist põhja pool. Lähim koht on lennujaamast tunnike taksoga sõita. Pekingi lennujaamas lennult üle piiri saamine võtab veidi aega, mitu arusaamatut turva-kontrolli. Kui arvestada tund riiki sisenemiseks ja kaks uuele lennule minemiseks, jääb nende vahele kuus tundi aega, sellest ütleme kolm läheb taksosõidu peale - no jõuab.

Aga ma uuriks pigem kesklinna suunalist kiiret transporti ja käiks keisripalee alas (Keelatud linnas) ja Jingshani ja Beihai parkides. Rohkem "hiina" kui see müür. Keelatud linna tuleb vist küll päev ette end kirja panna.

Sularaha seal küll vaja pole.

https://sites.google.com/site/kurinurm/linnad/2023-peking-ja-%C5%A1anghai

2
0

Meie samuti kasutasime võimalust külastada Hiina müüri. Aega oli 9 tundi. Selle ajaga jõudis ilusasti ära käia.

1
0

Mul oli umbes 9 tundi aega ja käisin selle ajaga Keelatud linnas ja seal ümbruses. Sinna sai väga mugavalt ja kiiresti otse metrooga - soovitan seda takso asemel.

Kindlasti lae endale enne kaart alla või kasuta VPNi sest Hiinas Google Maps ja Meta niisama ei tööta. Mul läks see tookord meelest ja siis olin natuke nagu peata "kana" ilma kaardita. Hiina inimesed polnud just väga aldis inglise keeles tänaval midagi vastama.

1
0

Google Maps on seal lisaks ka vale. Minu mõlema hotelli asukoht oli kilomeeter teises kohas. Ühe hotelli Bookingu kodulehel oli nende enda kirjutatud märkus "palun ärge kasutage meie leidmiseks Google kaarti, see on vale ja me ei saa midagi selle parandamiseks teha ka, vaid.." ja kohalejõudmise kirjeldus.

Ma ise liikusin ringi Locus Mapsi offline kaardiga.

2
0

Täienduseks veel, et meie tellisime täisteenuse Hiina müürile. Ostisme eelnevalt Hiina müürile pileteid müüvalt teenuse pakkujalt transfeeri lennujaamast Hiina müürile ja tagasi + piletid. Lennukiga maandudes ja viisavaba viibimise vormistanud, ootas meid transfeer väljumise alal koos nimesildiga. Viis meid Hiina müürile, tõi meile piletid ja juhats õige koha kätte, kust üles ronima hakata. Leppisime kokku tagasimineku aja (paberil numbrites, inglise keelest ta midagi aru ei saanud). Kokku lepitud ajaks olime tagasi auto juures ja meid viidi ilma igasuguste probleemideta lennujaama tagasi. Mäletamistmööda kogu see teenus kokku üle mõistuse kallis ei olnud. Meie neljane reisiseltskond jäi väga rahule.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased