Hippie Trails - on neid veel olemas?

Mingi huvitav fenomen. Kui lugeda mõnest reisijuhist (eriti torkab silma Lonely Planet) selle, teise või kolmanda paiga kohta kuskil suurlinnakärast eemal, siis päris tihti saab lugeda, et jälle on tegemist kunagise hipirännakute kohaga. Eriti muidugi Aasias. Ka Ladina-Ameerikas. Aga viimati isegi Keenia rannikul.

Küsikski, et kas keegi on mingit reaalset hipindust ka ise näinud? Goas vähemalt 10 aastat tagasi mingi värk veel oli, olen midagi sinnakanti umma-ummat näinud ka India Himaalajas ja Kesk-Ameerikas. Aga sellist klassikalisi hipimarsruute pole küll juhtunud nägema. Kas kellelgi on muid kogemusi või on see hipirändlus väljasurnud liikide loendis?

Hispaanias on neid mitmeid, mitte küll Goa mastaapides,:) Orgiva näiteks on üks.

Olen näinud seitsmekümnendal aastal õitsvat hipielu Goas, tänaseks võib sealt leida vaid "aega kinnijäänuid", kes vanuse poolest julgelt keskea ületanud ja veedavad aega mõnel rahulikumal rannal kohalikega savu popsides. Ja ööturgudel käsitöövidinaid müües. Nondel kirjutes hõlstides patspeadel, kes anjuna rannal reivivad, pole hipindusega pistmist rohkem, kui ehk väline sarnasus. Hipid, nagu ka näiteks punkarid (sry meelevaldse võrdluse pärast)olid oma aja lapsed, neil oli liitev filosoofia ning nägemus sellest mida nad taotlevad ja elust tahavad. Tänaseks on mõlemad filosoofiad oma aja ära elanud ning üksikud "aega kinnijäänud" on pigemini kurioosumid kui elufilosoofia esindajad. Seega kahju küll, aga parimal juhul võib ehk leida hipide elustiili jäljendavaid kommuune, kuid mitte "real thing"i.

Orgiva kandis nähtud tehtud, mulle meeldis, sai seal natuke ka elatud. Mingil hetkel ka tagasi vaatama kas vanu tuttavaid ka veel kohal.

Rootsis on mitmeid hipide kommuune. Erinevatel gruppidel ja põlvkondadel oli täiesti omamoodi reeglid ja elulaad.

....lektüüri nõukogude lillelaste rännakutest Kesk- Aasias:Vladimir Wiedemann "Püha Kaljukitse radadel", Toivo Tootsen "Kott seljas ümber "kodumaa" ".