Ho Chi Minhist bussiga Sihanoukvillesse

Tere seiklejad

Sooviks teada kas ho chi minhist bussiga sihanoukvillasse saab ja mis oleks kõige kiirem varjant ?

Ette tänades

Kasutasin Phnom Penhist bussi liikumaks Ho Chi Minhi. Kindlasti on ka vastupidine variant olemas, ning Phnom Penhist saab uue bussi võtta ja liikuda Sihanoukville.

Meie oleme tulnud Saigonist (HCMist) ööbussiga Sivillesse välja Start öösel 24.00 ja Sivilles järgmisel õhtul, kuna piiril läheb öösel aega. Piir on öösel suletud. Ööbuss sõidab piirile, reisijad magavad kuni piir kell 6 hommikul taas avatakse ja siis ....

aga kui omal käel piirist üle minna kas sealt läheb buss sivillesse ?

Kiiret bussi küll seal kandis olemas ei ole. Nagunii tuleb Phnomis ringi istuda, põhiline on hea bussifirma valida, muidu sõidad mingi erilise loguga, milles isegi pellerit ei ole.

Saab ka ilma Phnom Penhist ümberistumiseta. Bussiga Saigonist Ha Teieni, sealt üle piiri ja bussi või motoga lase ennast viia Kepi, mingi 15-20 km. Ning sealt läheb juba palju busse Sihanouki.

Logude busside aeg Cambodias on ammu ümber saanud.Phnom Penhist tulevad Sihanoukvillesse väga korralikud ja kiired bussid. Lihtsalt see suur buss, millega Vietnamist tulla on aeglasem. See on ööbuss. Ja kui wc-d ei ole, siis tehakse iga tunni tagant pissipeatus. Lihtsalt ei tasu nii hoolega õlut ja vett lahmida, et peab kogu aeg vetsus käima. Joomise koha pealt tasuks meelde tuletada, et mida külmem jook, seda rohkem tahate juua kuumas kliimas. Bussiga Saigonist Ha Tieni ja sealt Kepi on hea mõte, aga peab arvestama, et kui Phnomist tuleb viimane buss veel pool kuus õhtul Siville poole, siis Kepist peale lõunat veel hiljuti ei tulnud. Pealegi tulevad sealt 8-16 kohalised minibussid vaid ja ei pruugi kohti olla. Samas on takso Kepist Sivillesse 35 dollarit. Väljub igal ajal ja sõidab tunniga kohale.

Täiesti nõus Triipkoodiga, Kepist tulevad minibussid Sivillesse. Eks kohtade saadavus olene jah, sõitjatest. Pilet Kep-Sihanoukville maksis 7 dollarit ja sõiduaeg oli vist mingi 3 tundi. Eks kõik olene ikka sellest, millist piiripunkti piiriületusel kasutada, juhul kui Chau Toki siis võib ju Phnom Penhist läbi sõita, aga kui Hai Teieni, siis pole sellel erilist mõtet. Kepis ööbida pole ka paha mõte, tegemist on kena väikese linnaga ja 1 või 2 ööd seal veeta on päris hea!

Kepis tasuks kindlasti veeta paar päeva (soolaväljad, pipraistandused, koopad). Aga tasuks ka rongi varianti uurida. Järgmisest esmaspäevast pidi Phnom Penh Posti andmetel hakkama ka peale pikka aega sõitma ka taasrong. :)

Kas teab kui palju maksab viisa kui ületan piiri mööda maad vietnaamist cambodiasse kas on ka lahkumistasu ?

Viisa on arrival maksab Kambodža piiril 30USD ja piirivalvurid võivad küsida lisaks 1-2usd "Stamping fee'd", mis läheb nende taskutesse. Vaieldes on võimalik stamping feest pääseda.