Hoiatus Türgi reisile minejatele

Kui plaanite Türgi reisi, hoiduge firma Orion Reisid teenustest ja kindlasti ka hotellist My Friend!!! Tulin äsja reisilt ja suurimat pettumust, kui pakkus Orion Reisid, pole ma oma pika reisipraktika juures veel kohanud. Firma kohtleb teid nagu "lolli blondiini", pakkudes teile kalli raha eest sellist rämpsu, mida tavaliselt isegi odavreiside puhul väga harva kohata võib. Nende poolt soojalt soovitatud hotell My Friend on tegelikult üks Alanya räpasemaid urkaid, kus konditsioneerist ja puhtast pesust (rääkimata käterättidest) ainult unistada võib. Isegi oma hotellituppa minekuks tuleb (sõna otseses mõttes) ronida üle musta pesu hunnikute, mis vedelevad igal pool treppidel. Tipi jätmisel koristajale ei ole ka mingit mõtet, sest koristaja käib reeglina toas ainult nuhkimas, jättes teie poolt pakutava tipi puutumata, aga vahetult enne teie lahkumist (et te politsesse pöörduda ei jõuaks) omastab mõne teie riideeseme... Ja kui teil siis tagasi jõudes peaks jätkuma nahhaalsust reisifirmalt aru pärida, miks ta teile sellist rämpsu soovitas, saadavad nad teid nii kaugele, et kõrvad ka enam välja ei paista!... Uurisin natuke eelnimetatud hotelli kohta NOVATOURS reisijuhtidelt omal käel. Selgus, et tegelikult kasutatakse selle urka teenuseid ainul hädaolukordades - kui korralikud hotellid on üle koormatud ja tekib mingi probleem majutusega. ORION REISID aga laidab teie poolt välja valitud hotellivõimalused maha ja soovitab soojalt just seda kohta! USKUGE!!!! Te ei soovi seda kogemust...

kui läksite teadlikult 2-tärni hotelli, oleks tulnud selliste asjadega arvestada. orioni kodulehel on isegi kirjas, et sellel hotellil polegi ametlikku kategooriat (mis näitabki, et tegemist väga viletsa hotelliga). konditsioneeri kohta on kirjutatud, et on kohalik ja töötab perioodiliselt. kõigile on ju teada, et lõunamaades on tärnid hoopis teised kui meil. kui tahetakse normaalset hotelli, tuleks valida vähemalt 4-tärnine. orion on nagunii vahendusfirma, miks te mingilt reisikorraldajalt otse ei ostnud. igasugune rämps tuleb ka ju kellelegi maha müüa. enne reisile minekut soovitatakse ikka hotelli kohta uurida. kui eestlased pole seal eriti viibinud, on olemas ka igasuguseid inglisekeelseid foorumeid, kus kogu maailma inimesed avaldavad hotellide kohta arvamusi. kahju muidugi, et reisifirma teile selle urka kaela määris.

eelmine suvi ja praegu küll imestan sellise jutu peale. Väga meeldiva suhtumisega hotell oli. Personal pingutas niimis hirmus. Iga õhtu küsisid, et kus käisin ja kuidas meeldis ja andsid head nõu kuhu minna ja kuidas sinna saab. Tegemist on tõesti meie mõistes 2* aga seda on ju ostes ette teada. Hotell on hea kohapeal - meri kohe üle tee, keskus lähedal. Meil oli küll puhas ja korras. Jah - mööbel oli kulunud ja väsinud, aga ära unusta - 2* ikkagi. Sellisete pirtsudele tuleb ikka müüa 5* ja las maksavad 3korda rohkem, aga siis ei ole põhjust viriseda. Võib-olle on ikka ka nii, et kui lähed ise sinna nägu kirtsus ja vingus, siis sinuga suheldakse ka vastavalt.

Hetkel Novatoursil My Friendi hotelli hind 3990 nädalase reisi puhul. Kas selle hinna eest peaks pakkuma luksust?

4000 eest on selline urgas tõesti oma hinda väärt, eriti kui arvestada viimase hetke pakkumist... Mina maksin oma reisi eest enam kui kaks korda rohkem Ja tellisin reisi kuu aega ette. Jah!!! Minu viga oli ehk see, et usaldasin pakkujaid. Kuna senini ei ole mul tulnud reisikorraldajate aususes ja heasoovlikuses kahelda, ei tulnud ma selle pealegi, et kontrollida. Pealegi keeldus firma esindaja mulle interneti vahendusel reisi kohta teavet jagamast. JA MA EI VINGU!!!! Ma lihtsalt hoiatasin.... sest antud hetkel oli see paljukiidetud hotell tõeliselt räpane ja alla käinud.

Ka My Friendis olnud, ei kurda üldse.Oli pesu treppidel, nii puhas(kilekottides) kui must, ja seda selle pärast, et samal ajal koristaja liikus järjega toast tuppa.Mind ei häirinud üldse...tore näha, et koristatakse.Käterätte vahetati üle kolme päeva ametlikult, kuid ma küsisin kas saaks vahetada, kuna ma käisin sellega rannas ja selle aindsa küsimise peale vahetati mul käterätte iga päev!!!!Töötajad olid sõbralikud, midagi toast ära ei varastatud.(Lukusta alati rõdu uks välja minnes, ehk oli vargaks hoopis su naaber, rõdult rõdule on imelihtne ronida).Sinna minnes oli ülebroneering ja veetsin kaks ööd üle tee hotellis Parador, noh....3*(Novatoursi sõnul 4*)...ausalt, seal olid toad küll suuremad pisut, vaip maas ja telekas, kuid üldmulje oli ikkagi My Friendis parem.My Friendi miinused-kõva padi(sama lugu ka Paradoris), kehv hommikusöök(teisi söömaaegu ei tea, sõin väljas) ja väga tilluke ja halva koha peal bassein.Muidu vastas igati hinnale...

Tõepoolest sai ka ise seal oldud. Alanya vaiksemas piirkonnas, kuid hotell ise küll vaikne ei olnud!. Poole ööni kostis tänavamüra voodisse ja teise poole röökisid kalkunid sisehoovis. Sinna loomaaeda enam tagasi ei läheks. Suureks plussiks oli mere lähedus. Hommikul tõustes sai kohe merre sulpsatud ja see äratas kõik meeled. Keskuse vahet on täitsa vabalt jala kõmpida. Personal oli kahtlane -kui tahtsin omale vett tuppa viia(öösel tekib janu) siis korjati minult pudelid ära ja öeldi , et osta hotellist( tean , et üldine nõue). Hommikusöök oli kesine ja hind soolane. Sattusime ka niiöelda kõrghooaja haripunkti , kus nö kasutati seda hotelli hädavõimalusena.

Sõidan ise juba teist aastat järjest Orion Reisidega ja olen teenindusega väga rahul ! Alati olen saanud väga soodsa hinna ja meeldiva teeninduse ! Teile teadmiseks et OrionReisid vahendab Novatoursi reise !