Horvaatia oktoobris

Tutvusin vanemate postitustega, kuid otsinguga ei leidnud midagi oktoobrikuise Horvaatia kohta. Tunnistan, et kõiki teemasid läbi lugeda ma ei jõudnud :) Viibin Horvaatias Cresi ja Krk saartel oktoobri viimasel nädalal. On keegi seal sel ajal käinud? Enamus ööbimiskohti on siis ilmselt kinni, kuid mida huvitavat võiks seal ette võtta, kus käia? Kalapüük, spa jne? Olen seekord süstamatkajate seltskonna autojuht, kel vaja nädalajagu päevi endale huvitavaks teha.

Tere, puhkamas sellel ajal otseselt pole käinud, aga kuna elan Horvaatias, siis muude asjade käigus tuleb ka oktoober üle elada :)
Turismihooaeg on selleks korraks läbi, aga usun, et tegevust leiad kindlasti. Kuna oled autojuht, siis oletan, et auto on vabalt kasutada ja ei pea ainult piirduma Krki ja Cresi saarega.
Aga üldiselt soovitan välja vaadata paar head hotelli kus spad nautida, maitsvat toitu leiab kindlasti, kohalik vein, juust ja pršut väärivad ka proovimist. Minu meelest on niisamagi ringi sôita huvitav (mäed!) ja kui väga pime on, siis kohalikega juttu ajada vôi mônda raamatud lugeda :) Ideaalne puhkus :)

  • Krkil on veini ja oliiviistandusi, eriti just külakeses/ linnakeses nimega Vrbnik. Kindlasti saab seal eelneval kokkuleppel veidi ringi uudistada, maitsta ja kaasa osta.
    Konkreetselt soovitada ei oska, aga see leht on ehk abiks http://www.krk.hr/en/the_island_of_Krk

  • Krki vanalinn on armas koht jalutamiseks ilmselt igal aastaajal
  • on ka môned suuremad hotellid, kus kindlasti saab spa mônusid nautida
  • kui varem pole käinud, siis soovitan kindlasti saare teise otsa välja sôita. Vahepealsed vaated on ikka hingematvad.
  • Krkilt on maismaa ühendus sillaga ja kui just väga tugevat tuult ei puhu, siis saab suht kiirelt maismaale. Väljuv suund on tasuta, tagasi tulles tuleb jällegi maksta. Soovitan kindlasti käia Opatijas ja seal piirkonnas asuvates väikestes linnakestes. Voloskos on eriti häid söögikohti (Valle Losca, K ribaru, Plavi Podrum, Tramkerka), mis on kindlasti aastaringselt lahti, aga kellaajad tuleks kindlasti üle kontrollida
  • Opatija on kuurortlinn ja seal spadest puudus ei tule.
  • kui on aega veidi kaugemale sôita, soovitan kindlasti külastada Plitvice rahvusparki, kui on huvi mägedes matkamise osas, siis Risnjaki vôi Učka rahvusparki (NB! Seal sadas paar päeva tagasi juba lund)

Cresil on ilmselt veelgi keerulisem, sest sôltud praamiühendusest ja kujutan ette, et oktoobri lôpus vôib olla suhteliselt mahajäetud tunne.
Sôidaks läbi kôik saared, Cres on ühendatud Mali ja Veli Lošiniga, kummalgi saarel on 1 wellness hotell. Sealgi vôib otsida oliivôli ja proovida tasub lambaliha, see kohalik spetsialiteet :) Matkamiseks ilmselt leiab ka radu.

Piirkonna nimi on üldiselt Kvarner ja rohkem infot leiad näiteks sellelt lehelt http://www.kvarner.hr/en/tourism

Arvestama pead kindlasti väga muutliku ilmaga ja tugeva tuulega (bura), see vôib olla nii tugev, et sildadel liiklus suletakse ja praamid ei sôida. Kôrgemal vôib lund esineda
Kalapüügi osas vôid ilmselt proovida mône kohaliku kaluriga jutule saada. Usun, et merel nad ikka käivad, kui just burat ei ole.

Tänud põhjaliku vastuse eest, Killuk! Umbes nii ma arvasin ka. Plitvices käisin aasta eest, Krk-l 2007, kuid siis perega. Seekord loodangi nautida üksinda ringikondamist ja lihtsalt rahulikku olemist.

Kui juba nii mitu korda käinud oled, siis on sul ju pilt suht selge:)
Aga mind hakkas huvitama, et kus saarte peal süstadega sôidetakse? Merel?
Cresi saarest on kirjutatud Minu Horvaatia, ehk on sellest ka abi. Ja kui ma ei eksi, peaks autor siiani seal elama. Hea tahtmise korral leiad saad kindlasti kontakti.
Ja 1 tähtis asi tuli mul veel meelde- trühvlid. Need on sügisese Horvaatia ilmselt kôige suurem tômbenumber. Toimub laatasid, maitsmisi ja saab ka koertega otsimas käia.
Asukohad on Istria poolsaarel, mis on minu lemmikosa Horvaatiast. Selleks tuleb muidugi jälle saarelt ära sôita....
Googeldades leiab erinevaid lehti, kohalik leht on ka abiks http://www.istra.hr/

Olen käinud kolm korda, kuid 2007 ja 2015 augustis ning 2013 juunis-juulis. 2013 ei saanud kaugemale Sibeinikust, sest siis vahetati sealses servises mu auto mootorit. Arvata on, et oktoober on midagi muud, kui suvine elu ja sellest lähtuvalt ma olusid uuringi.
Matkaplaanid saavad nädalavahetusel täpsemaks, ilmselt alustatakse Krk-lt Cresile, siis piki saart lõunasse, siis Rabile ja tiir ümber selle. Kuskil sealkandis. Tegu kogenud sõitjatega, osa neist ka Soome lahe süstaga ületanud.
Tänud Minu Horvaatia vihje eest, uurin asja. Trühvleid sai 2007 Istrias proovitud, eks näis, milleks nüüd võimalust ja aega jääb. Ehtsa kohaliku eluga oleks huvitav tutvuda küll.

Reisilt tagasi ja jagan veidi muljeid. Peamised märksõnad olid vaikus ja rahu. Alustasime Baškast, kus oli bronnitud üks viimaseid veel avatud väikehotelle. Matkajad läksid sealt merele, et ööbida Grguril (endine vanglasaar) ja järgmisel päeval jõuda Rabile. Mina koos teise väikebussi juhiga jalutasin Krk vanalinnas ja sõitsin siis Senj linna ööbima. Senj's me kodumajutust ei leidnud. Põhjuseks 8 m haagis, millega paljudesse kohtadesse ei saanud. Kõikjal vaikus ja rahu, mulle meeldis. Ilm oli hea, nii 20 kraadi. Siis suundusime Rabile, kus öömaja otsimine 13 inimesele tähendas sisuliselt ukselt-uksele käimist. Kuid majutuse leidsime ruttu. Ei tasu uskuda, kui net väidab, et kämping või hostel on oktoobri lõpus avatud. Enamasti ei olnud. Esimese öö Rabil olime Kampori promenaadi lähedal, teise Barbati promenaadil. Rab-l oli probleem õhtul sööma minekuga, enamik kohti suletud. Neljanda päeva õhtuks sõideti süstadega mandrile, kus pandi paadid kärule ja kuulutati matkamine lõppenuks, sest lubas bura't. Ja tõesti, kui paadid kärul, tahtis tuul meid kailt minema puhuda. Otsustati sõita Plitvicesse. Üks meist jäi rannikule, et sõita bussiga Rijekasse ning istus siis järgmise päevani Senj's, sest bussiliiklus peatati tugeva uule tõttu. Plitvice oli kena nagu ikka, kuid külm - ca +5. Seal oli isegi turiste. Edasi suundusime Postoijna kaudu Poola ning sealt koju. Kokkuvõttes võib öelda, et matkamiseks oli ilm mõnus, ujuma enam ei kutsu ning arvestama peab muutliku ilmaga. Mulle väga meeldis inimtühjus vanalinnades.