trip-krainetrip-ukraine-dark
horvaatias kaardimaksed

Nii kuulid koos ja minik horvaatiasse.Üks küsimus.Kas saab hakkama ainult deebet kaardiga või mitte.

Horvaatia kaart võiks kah olla :)

Ja paar mängukaarti ka, kui mitmekesi olete...

See on nagu mõmmi aabitsas.OLI NALI ,OI KÜLL OLI NALI.

Küsisin sellepärast et ligi poolel rahval või veel rohkemal on krediitkaardid ja päikeselaenud.Krediitkaarti ma õnneks ei oma ja krediiti ei ela.Käisin pangas ja näitsik kiitis et eurosid hetkel ei ole. Kui eelnevates teemades on sellest juttu olnud et kaardiga makstes on isegi soodsam kurss, kuid millise kaardiga jääb arusaamatuks .Samuti kui autoga minna on ju jama iga riigi puuraha omada ,et kasvõi bensukas arveldada. Horvaatia kaardi asemel on gps ja loodan et sellest aitab.

Horvatias saab igal pool maksta nii deebet-kui ka krediitkaardiga va turud, vähemalt oli see nii eelmisel suvel kui seal olime 2 nädalat- ei mingit probleemi.

Tee peal, nt.Lätis, Leedus, Poolas, Slovakkias, Ungaris saab bensukates maksta igal pool ka deebetkaardiga.

Oli eelmine aasta Horvaatia-Itaalia reisil kaasas nii deebet, kui kreedit. Et deebetil raha piisavalt, kasutasingi ainult seda, ei kusagil mingit probleemi, v.a. tagasiteel Austrias. Viinis nimelt ei tunnistanud ei kauplused ega sularahaautomaadid VISA kaarti, ei deebetit, ei kreeditit. Mujal Austrias ja teistes riikides oli kõik ok.

Tänud neile kes viitsisid vastata.

Deebetiga sai maksta bensukates,suuremates poodides,restoranides ja kiirteemakse.Soovitan siiski mingil määral sularaha ka kaasa võtta,sest tihtipeale neil kaardimakse aparaat oli katki(omad kogemused paar nädalat tagasi ).Mina vahetasin raha tavidis eurodeks ja kunadeks,tuleb endal kasulikum kui pangas vahetada.