Horvaatiasse beebiga

Tere!

Soov oleks mais minna 2nädalaks Horvaatiasse. Kaasas 1.5a beebi. Kumb sihtkoht oleks parem, kas Dubrovnik või Split? Autot pigem ei tahaks võtta, kuid mõned päevatripid tahaks teha. Kuidas on lood ühistranspordiga nö turistiliinidel?

Tänud.

Oleneb, mida täpsemalt teha tahad. Ma ei taha väga uskuda, et sul on plaanis kahe nädalane linnareis? Mõlema linna ümbruses on piirkondi, kus pikemalt peatuda ning erinevaid saari, kuhu päevatippe teha. Splitist saab bussiga suht kiiresti Makarskasse nt, mis on üks populaarsemaid piirkondu Horvaatias. Mind isiklikult jätab see piirkond suht külmaks, aga enamusele see mingil põhjusel meeldib.

1
0

Mina läheksin Istriasse, Rovinj vms. Dubrovnik on ikka jube turistikas ja üle paari päeva seal ei oleks

1
0

Käisime augusti lõpus perega paljukiidetud makaraskas, saime kultruurišhoki, mustmiljon turisti, rannad ülerahvastatud. hea, et ainult kolm päeva seal veetsime.

üleval pool oli rahulikum, ööbisime pigem väiksemates kalurikülades, ööbimised võtsime jooksvalt bookingust :)

0
0

Mais on Horvaatias ilus, rohelist on palju. Päike soojendab päris hästi ja päevitada saab. Merevesi sel ajal muidugi veel jahedavõitu nii lõunas, kui põhjas. Mais on üpris tuulised ilmad-vaata ise, sul on 1,5 aastane laps. Mais soovitan just Makarskat või veel parem Ciovo saart Togiri linna juures. Sealne Capocabana rand on hästi tuulte eest kaitstud ja vesi kindlasti soojem, kui merele avatud randades. Mai kuus on nii Trogir kui ka Makarska veel suhteliselt tühjad, nii, et ülerahvastust pole vaja karta. Saartetuurid ei ole veel nii tihedad, sest nõudlus pole maksimaalne. Kui võtad laevareisi ette, siis soojemalt riidesse. Mais on merel veel jahe. Braci saarel, Bol rannas ei ole sel ajal praktiliselt ujujaid. See nina on avamerele valla ja vesi ka põhjamaainimesele ikka väga külm. Kui siiski otsustad, siis nina vasakul poolel, sinna avamere lained ei pääse ja vesi veidi soojem. Dubrovnikusse ei soovita üldse minna-väsid seal lapsega ära. On muidugi ilus, kuid muidugi pigem ilusaks "lauldud" või reklaamitud linn. Pikalt puhata on seal raske ja rusuv. Makarska ühistransport toimib väga hästi ja pole ka teab mis kallis. Kahe nädalaga jõuad Zadarist-Podgorani kõik kohad läbi käia.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased