Hostel kasseeris juba ette kogu raha

Kuu tagasi sai hostel broneeritud ja 12.- ettemaksuna tasutud. Täna vaatasin konto väljavõtet ja midagi nagu ei klappinud. Tuli välja, et hostel täna kogu raha maha võtnud, mille peaksin kolme päeva pärast sulas või kaardiga kohapeal maksma. Kas nii tehaksegi nüüd. Prindin siis booking'u paberi taha screenshot'i tõendusega, et mul kõik tasutud (tegelikult peab veel võib-olla turismimaksu ka maksma), vältimaks sinna jõudes arusaamatusi.

Vahel tehakse jah. prindi välja ja võta kaasa.

Paljudes lepingutes on üldiselt selline võimalus kirjas. Tegin suvises reisiplaanis muudatusi, mõned kustutasin ja selgus mitu "proovi" mahavõtmist. Summad ei ole suured, aga tagasi tulevad päris aeglaselt.

Jah, päris tihti on komme majutusasutustel see enne kaardilt maha võtta, kuigi broneerimisel märge, et "makse hotellis".

Rixwell Elephant Riias läks veel nii ülbeks, et tahtis veel, et check-out ajal maksaks. Kui küsisin, et mille kuradi eest te siis päev enne saabumist raha maha võtsite, siis kokutati natuke, käidi tagaruumis asja "uurimas" ja tõdeti, et tõesti "kogemata" nii juhtunud ja raha enam ei tahetud.
Sama hotelliga veel üks ebameeldiv juhus olnud, aga see veits teine teema.