Maarekp

Rändur, liitus Tripiga 5 aastat tagasi

13 meeldimist
0 postitust
30 kommentaari

1 külastatud kontinenti

17 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

4 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Kui väidetavalt USA'sse praegu reisida saab, siis mis hiljutise uudise "travel ban lifted from November" uudisväärtus võiks olla? 

https://twitter.com/EUAmbUS/status/1439960493637181442

Siia on postitatud täiesti viisakad seisukohad vaktsiini reaalsest vajadusest, aga eks kõik on enda peas kinni ja kui hirmus tahtmine end mingi ohvrina tunda, siis on see teie probleem.

Küsimus ei ole ju ainult reisimises, vaid mõtlemises ka kellegi teise peale iseenda. Me kõik teame, et karjaimmuunsuse saavutamiseks ei piisa vanurite ja riskigruppide vaktsineerimisest ja mida rohkem on neid teisitimõtlejaid, seda kaugemal on ka olukorra normaliseerumine. Paratamatus.

Õnneks on Eestis ka päris palju inimesi, kes vaktsiinisüstid teinud hoolimata sellest, et nad kunagi reisil ei käi, sest nad saavad aru enda hoidmise vajalikkusest. Respekt.

Jah, homme otsustatakse seal pigem piiranguid lähitulevikuks ehk väga suure tõenäosusega ei selgu seoses augusti lõpuga veel mitte midagi.

Itaalia on jagatud tsoonideks ning vastavalt riskiastme värvidele siis eraldi piirkondadele õigus ise vastavaid piiranguid kehtestada, aga augusti lõpp on veel piisavalt kaugel, seega tõenäoliselt üsna vara veel loota mingit kinnitatud infot selleks ajaperioodiks.

Kui ma Hispaaniasse lendasin, siis Tallinnas üritas üks digiloost prinditud covid-positive kinnitusega lennule saada, aga kuna see ei tõesta, et antikehad olemas, siis saadeti pikalt ja lennust ta maha jäi.

Kui möödunud nädalal tulime, siis huvitas neid ainult lähteriik ja vastavalt sellele suunati järjekorras seisjad tagasi deklaratsiooni täitma või anti luba edasi minna.

Veel vähemalt eelmine nädal sai Hispaanias tänava peal sõimata kui mask oli ununenud ette panna ning loomulikult kontollisid kandmist ka politseinikud, aga samas matkarajal oli mask kaasas üksikutel ja pandi ette vaid üsna kitsal rajal möödumisel.

Ilma PCR testita saavad vaktsineeritud reisijad nendest riikidest, mis "rohelised" ning Eesti hetkel nende riikide hulka ei kuulu.

https://cyprusflightpass.gov.cy/en/country-categories

Veebruari alguses reisil Riia-Bari-Riia ei tundnud lennujaamades kottide mõõtmete või kaalu vastu keegi huvi, kuigi osadel reisijatel mõõdust väljas kohvrid olid.

Alaealise pileti peab täiskasvanu omaga ühendama juhul kui lapsega koos lendab reisija, kes pole tema isa või ema. 

Lisaks sellele peaks kaasas olema ka lapsevanema volitus, kuigi seda vähemalt varem kontrolliti minimaalselt.

Oleme ühe korra saanud sellise tünga, et väidetavalt helistati, et üle kinnitada meie saabumisaeg (kuigi see oli veebilehel saabumisinfo all märgitud), aga kuna telefon oli välja lülitatud, siis broneering tühistati. Sel hetkel olime lennukis, seega ei saanud ka kontrollida, kas kõne üldse tehti, aga imelikul kombel saime sellest tühistamisest teada alles hotelli saabudes, sest mingit e-maili ei tulnud. Otse loomulikult ei olnud neil kõik toad broneeritud ja nad olid nõus meile "vastu tulema" ja varem broneeritud 50 Eurose toa asemel täpselt samasuguse 75 Euroga pakkuma.

Arvutikott mul nendesse tasuta lubatud mõõtudesse ei mahu, aga see ei pakkunud kellegile absoluutselt mingit huvi.Ka seljakotiga reisijaid nad tookord ei tülitanud, aga see muidugi ei tähenda, et nad seda kunagi ei tee, sest see on vaid minu tähelepanek.

Seda saab lisada Ryanair appis "trip extra" all, check-in tegemisel või osta pagasile pileti isegi registreerimislauas. Viimasel juhul on see muidugi juba päris kallis.

Sixt autorenti Hispaanias (Valencia) kasutasime, siis alguses pakuti täiskindlustust, mis oli lisatasuna kallim kui rent ise ning kui ma seda ei soovinud, siis deposiiti 500 Eurot, aga kauplesin selle 300 peale. Pärast reisi oli 2 päevaga raha kontol tagasi, seega erilist muret polnud. Krediitkaarti ei nõutud,

Angelos Guest House on ka endale tuttav. Angelo sõidab vajadusel ise ja korjab lennujaamast peale ja seda probleemita ka umbes 23:30.Hommikul rahulikult lennujaama tagasi ja siis juba rendiautoga edasi.

Caminito del Rey üks parimaid elamusi selles piirkonnas, aga üldiselt eeldab ka etteregistreerimist, sest isegi novembri alguses oli hommikul piletita sabas seisjaid ligi 100, seega karta on, et tipphooaja saabudes see asi kordades hullem. 

Praegu on vist enamus lennuliinidel võimalus nutitelefonist pardakaarti näidata. Igatahes olen elektroonilise piletiga saanud lennata nii Air Baltic, Ryanair kui ka Wizz Air lendudel ja pole pardakaartide paberile printimiseks vajadust näinud.

Smartlynx tšarterlendudel on ju üldjuhul hinna sees registreeritav pagas kaaluga kuni 20kg, seega lennukisse võetava käsipagasi kaal 5 kg ei tohiks ju eriline probleem olla.

0 omavastutuse puhul ei tohiks vahet olla, kas on kriimud või mitte.Budget Avis autorendi puhul vaadati Viini lennujaamas auto üle, leiti velje pealt kriimud, tehti raport, aga see oli ka kõik.Hiljem saadeti ka mingi aruanne meili peale kulutuste kohta, aga märkega, et omavastutus 0, seega lisakulutused 0.Enda viga oli see, et autot võttes ei vaadanud korralikult üle, aga kuna omavastutus 0, siis ei olnud ka erilist muret, kas need olid peal juba enne või tekitasin need mina.

0 omavastutust saab ikka enamus rendipakkujatel kohe tellida ja seda just pakkumisel nad ka eelistavad.Viimati Kreetal Sixt teenuseid kasutades võtsin kohe veebist broneerides 0 omavastutuse ja rohkem muresid polnud. Auto tagastasin pärast rendiperioodi ajal kui kontor suletud oli, seega keegi kriime ja kraapse ei kontrollinud ja hiljem ka mingeid kommentaare ei saadetud.

Jah, päris tihti on komme majutusasutustel see enne kaardilt maha võtta, kuigi broneerimisel märge, et "makse hotellis".Rixwell Elephant Riias läks veel nii ülbeks, et tahtis veel, et check-out ajal maksaks. Kui küsisin, et mille kuradi eest te siis päev enne saabumist raha maha võtsite, siis kokutati natuke, käidi tagaruumis asja "uurimas" ja tõdeti, et tõesti "kogemata" nii juhtunud ja raha enam ei tahetud.Sama hotelliga veel üks ebameeldiv juhus olnud, aga see veits teine teema.

Airbnb kaudu ju üsna soodsa hinnaga võimalusi aprillis.

Penyal d'Ifac kaljumäe tipu vallutamine Calpe linnas on väga lahe ettevõtmine, kuigi nii väikestele lastele tõenäoliselt liiga suur väljakutse, aga ka umbes poole mäe peal vaade merele täitsa kena, kuigi linna näeb vaid ülevalt, sest matkarada on teisel pool mäekülge. Denias on ka täitsa kena loss ning matkata saab Montgo mäel, kus korralik tee ning hea vaade kogu linnale.

Caminito del Rey oli meie hiljutise Malaga reisi üks tipphetki, aga kuna seal päevalimiit 1100 inimest ja esmaspäeviti kinni, siis tuleb arvestada piletite ettebroneerimise (väidetavalt vaja seda teha kuni 2 kuud enne, sest nõudlus suur) või hommikuse järjekorraga. Seal oli isegi novembris tahtjaid omajagu, aga meil õnnestus ca 0,5 tunniga sisse saada. Paar tundi matka ja vapustavaid vaateid. Loomulikult oli väga hea elamus Gibraltar ja sealse mäe püsiasukad ahvid :)

Jah, Tarbijakaitseamet tegi neile 06.01.16 ettekirjutuse, sest 05.01 lõppenud tagatist polnud pikendanud ja sujuvalt lubas neil uue teha 3 korda väiksemas summas kui see varem oli. Ilmselge riigipoolne asjade lõdvalt võtmine.