Hotell Nuweibas ja ökokülad Egiptuses
 1. Palun soovitage hotelli Nuweibas, mis on:
 • vaikne ´
 • araabiapärane
 • looduslähedane
 • rikkalik taimetoidu valik
 • lähedal on ilus snokerdada ja sukelduda
 • huvitavad, sügavama mõttemaailmaga inimesed enamasti kokku sattuvad
 • mugav päris pisikese lapsega oleks (puhas, suur ruum, vann olemas nt)
 1. Kas mõtekas hotell broneerida reisibüroo kaudu, interneti teel või lihtsalt kohale minna?

 2. Kuidas saab omal käel Sharmist Nuweibasse?

 3. Kas kellelgi kogemusi Basata või teistestes ökokülast Egiptuses? Basata is only 24 km to the north of Nuweiba. Basata, an ecovillage run by Sherif El-Ghamrawy and his wife Maria. Contact: basata@basata.com Tel: (002)-069-3500-480 or (002)-069-350-0481. http://www.touregypt.net/featurestories/basata.htm

Veel võiks olla olemas ka internet, eriti tore kui toas oma läpakaga saab vahel skypida Eestisse nende kahe nädala jooksul. Või hädapärast sobib ka kohalik telefon.

http://sinai4you.com/nuweiba/hotels.htm , siin on neid veel mitmeid, ise peatusime: www.sultanavillage.net . Terve Nuweiba ranna-ala on ju neid kämpinguid täis. Väikse lapsega muidugi kogemus puudub, kuna enda oma juba teismeline. Usun, et kui uurid nendelt kämpaomanikelt majutusvõimalust ja transpordivõimalust Sharmist Nuweibasse, saad selleks ka võimaluse (järgiproovitud). Sharmist sõidab ka liinibuss Nuweibasse. Kuskil on mul isegi bussiajad olemas. Öömajata ei jää, aga parem, kui asjad ikka eelnevalt paigas.

Olin lapsega Nuweiba Villages. See on üks armsamaid majutuspaiku kogu Egiptuses, samuti on olemas seal nii internet kui ka üle kilomeetri pikkune ilus liivarand (Egiptuses, eriti Sharmis, mis kaljune, haruldus). Minu lastele väga meeldis. Müüvad Domina ja Estour, vb-olla veel keegi.

Hääletan samuti Nuweiba Village poolt kahe käega! Just tulin sealt! Veel 01.detsembril ujusime meres ja uurisime seda võrratut merepõhja. Ilus liivarand, väikesed ühekorruselised majakesed kõigi mugavustega, k.a. külmik, TV ja kõik muu. Hea teenedamine. Palju rohelist ümberringi, õitsvad oleandrid ja muud põõsad (nimesid, kahjuks, ei tea. Teenendav meeskond (naisi seal töötamas te ei näe) sõbralik. Rannas kõrged puitlamamistoolid, sealsamas baar - ei tea kohe mida seal polnud! Rahvast eriti polnud, aga see lisas veel + punkte meie silmis vähemalt. Helen

Sudaanlaste kämpsid, öö maksab 3 dollarit, community bath ja wc included. Sharmist saab omal käel Nuweibasse taksoga. Parem on helistada kohale mõni Nuweiba takso, need on odavamad kui sharmi lennujaama shaakalid.

Taaselustan ühte vana teemat, mis päris ruttu ingusele läks, aga ökokülad siiski veel tegutsevad tänaseni, kuid kauaks, seda teab vaid Allah taevas ehk?

Ekstreemsus nr.1: Ühte nendesse ökoküladesse sattusime tegelikult puht-juhuslikult (läbi tutvuste loomulikult): http://ghannahlodge.wordpress.com/ Vähe euroopalikum paik, kuid üks kaamel ära söödud koos beduiinidega (kui ta muidugi oli kaamel, sest veristamise juures meid polnud). Koht igatahes meeldis nii noortele kui ka nende vanematele.

Ekstreemsus nr.2: Pilliroo-onnis magada ning suhteliselt külma veega pesemas käia. Vesi on nimelt nii soe, kuipalju päike teda tünnis viitsis soojendada. Peale päikese käes praadimist oli igatahes dushi alla ronimine eriekstreemne värk, aga polnud hullu, isegi meie beibed leppisid asjaga. Selle paiga tagasihoidliku info leiab siit: http://allaboutsinai.com/index.php/Directory/Hotels-Resorts/1210-Green-Beach-Camp/View-details.html

Ekstreemsus nr.3: mine koputa kindlasti ühe beduiini õlale ja käi kõrbes ära, siis on puhkuse lõpuks korralikult oma akud täis laetud!

Vat sedaviisi :P[img_assist|nid=49256|title=|desc=|link=node|align=right|width=700|height=524]

Puhkasime eelmise aasta detsembri alguses perega(tütar 10 a.) samas "hotellis" nr.8! Mälestused sellest on ülihead! Suurepärane koht. Meenuvad õhtused istumised küünlavalgel onni ees patjadel, kus avanes vaade vastaskaldal asuvale õhtusele Saudi-Araabiale, kust paistsid tuhanded tuled, õrn soe tuulehoog puhumas ja laine vaikselt loksumas, uinumine onnis, kus läbi pilliroost katuse paistsid tähed, hommikune päikesetõus ja muidugi fantastiline kõrbes ööbimisega trip kohaliku beduiiniga. Lisaks imeilusad kalad ja korallid. Lahkusime sealt Sharmi tagasi minnes väga raske südamega, sest see tundus tõeline paradiis olevat, kus saab kõik mured ja probleemid unustatud. Igatseme sinna nii väga tagasi ja püüame selle teoks teha esimesel sobival võimalusel. Tervitame Toomast, Mairet ja onu Kostjat!

Kulamus küll impsukas, kaks nädalat mõtlesin, et millegiga rahvast üllatada ja nüüd tuleb välja, et sa magasid minu magamistoas :P.