Hotellid Hiinas

Kui vaadata erinevaid broneerimissüsteeme(bookin.com, expedia jne.) siis jääb pidevalt silma selline lause "Not included in room price: service charge."

Kui paljuga peaks siis juurde arvestama?

Umbes 15% protsenti, vahel kuni 20. Madalama klassi hotellides Hiinas seda maksu ei ole. Ent üksikutes paikades on kohalik omavalitsus kõikidele hotellidele maksu kehtestanud, mis siis omavalitsuse kaugast täidab.

Vaata ja broneeri Hiina hotelle www.ctrip.com kaudu. Tegemist on Hiina suurima ja massiivsema on-line reisibürooga. Hinnad on väga head ning teenus on kindel. Sealt broneerides enam kohapeal midagi maksma ei pea.
Mugav on ka see, et mingit ettemaksu ei nõuta. Esmakordsel broneerimisel pead vaid saatma neile (näiteks) meiliga pildi oma krediitkaardi mõlemast poolest ja passist. Tõsi, see pole just turvaline, aga võid ka faksi kasutada. No-show läheb maksma ühe öö tasu. Samast saad ka osta kõik vajalikud siselennud.

Oma Jaapani, Hong Kongi ja Shanghai hotellid ostsin Estraveli iseteeninduse kaudu. Alguse sai sellest, et krediitkaart aegus napilt enne Jaapani reisi ja Swedbank ütles, et Visa kaarti ei ole võimalik ennetähtaegselt s.t 1 kuu varem uuendada (broneerisin veebruaris aprilliks, kaart aegus märtsis).

Mugav on olnud see, et saab maksta tavalise ülekandega s.t ka siis, kui krediitkaarti ei ole ning müügitehingu teed konkreetse klienditeenindajaga. Hinnatase tundub olevat mõistlik, ehkki valik on kindlasti väiksem, kui Ctrip.com'l, Expedial, Makemytripil jms.

Konkreetselt Hong Kongi ja Shanghai hotelli puhul pidin maksma vastavalt 200HKD-d ning 200RMB-d toa tagatiseks, mille sain siis lahkumise hommikul probleemideta tagasi. Mingeid maksusid jms juurde ei lisandunud.

Ctrip-i olen proovinud, aga ta ütleb mulle "No hotels match your search terms", kui üritan augusti alguses 8 ööd pekingis veeta.

See on üleüldine teave augusti alguse kohta. Nad vist nii pikalt ette ei bronni. Mängi erinevate linnade nimedega ja saad samasuguse veateate.

Mõnikord annab Ctrip sellise vastu, kui sisse logimata üritad päringut teha. Kaheksa - tee omale konto ära, logi sisse ning seejärel proovi uuesti.