Huvilistele mõned Gruusia kontaktid

Tere,

Septembri alguse Gruusia-reisi järel (suuuuurepärane!!!) julgeks soojalt soovitada ka mõnd kohalikku inimest, kellega asju ajades võib saada ülimalt mõnusa reisielamuse osaliseks, või öömaja, kus mõistliku summa eest võib rahulikult pikutada ja ka kõhu täis süüa.

Kui on huvi palju näha ning autoga (suurema seltskonna puhul minibussiga) giidi abil abil ringi liikuda, siis võtke ühendust Genadi Akhverdashvili'ga - härra on iseenda tööandja turisminduse alal, oskab teie soovidest lähtuvalt kokku panna sobiva marsruudi koos taskukohaste ööbimisvõimalustega (vajadusel ka Armeenias ja Azarbaidžaanis), lisaks pakub ta Kahheetia regioonis ka ööbimisvõimalust enda perekonnale kuuluvas traditsioonilises gruusia majapidamises. Genadi suhtleb nii inglise kui vene keeles. Kontaktid: info@daysingeorgia.ge, tel +995 599 901 864 http://www.daysingeorgia.ge/

Kunstipärase interjööriga taskukohane hostel Tbilisi vanalinnas on Art Hostel. Peremehega sai muhedat juttu ajada (küll ainult vene keeles, kuid e-kirjadele vastatakse ka inglise keeles), suhtumine külalistesse oli väga lahke ja meeldiv. Kontaktid: arthostel.ge@gmail.com, tel +995 77 475 575 Facebook: http://www.facebook.com/pages/Art-Hostel/225656590796427

Kazbegi kesklinnas asuv väike hotell/hostel "Lomi" on peatuspaigaks paljudele välismaalastest mägironijatele enne ja pärast Kazbegi tippu ronimist. Puhas ja rahulik, võimalik ööbida nii koos kui ka ilma rikkalike söögikordadeta. Kontaktid: davithet@gmail.com, tel +995 599 420 414 http://darial.ge/index.php/home/36-sastumro/47-lomis-hotel.html

Hüva reisi, Indrek

Kazbegis lisaks Lela külalistemaja koos Discover Georgia tavernaga: +995 599235212, DGKazbeg@yahoo.com.

Kel soov minna Borjomi-Kharagauli loodusparki, siis soojad soovitused ööbimiseks ja muuks asjaajamiseks Atskuris: http://www.travel-tbilisi.com/Guesthouse_Nick_George (Maia Aitsuradze, +995 599 91 62 37 / +995 555 25 9355). Ülilahke vastuvõtt koos lookas lauaga.

Indrekuga jääb üle ainult nõustuda selles osas, et Gruusia on suurepärane!

KOntakte ei lisa, kuid märgin, et mul suve lõpust gruusiaga negativne kogemus. KOhalikud polnud midagi nii külalislahked, iga asja eest taheti hingehinda, lastesse oli suhtumine ükskõikne. Batumi tundus üldse puhkamiseks mõtetu koht, kuna kõik liiga kallis ja teenindus kohutav. Tean, millest räägin, kuna olen kohalike oludega hästi kursis.

Julgustuseks teistele - sai ka nüüs mai lõpus esimeses kommentaaris mainitud Genadiga Gruusiale ring peale tehtud ja võin kinnitada, et asjaajamine sujus kui kellavärk. Mees on usaldusväärne ja asjalik, hinnakiri mõistlik. Aga vihjeks teistele - ärge talle tänutäheks Vana Tallinna kinkige. Seda on tal juba terve kapitäis:)

Kui kellelgi on huvi piltide vastu või tahab lisa küsida, siis anu@planet.ee ja vastan, kui oskan!

Kazbek - Stepantsminda

Mõned päevad tagasi saabutud Gruusiast. Kohtusime Stepantsmindas (Kazbeki rajoon) kohaliku mehe Georgiga, kes meid oma dziibiga sealse peamise vaatamisväärsuse – Gergeti Samiba juurde sõidutas. Teepeal ülsemäge rääkis mees endast ja elust-olust sealses asulas. Haritud mees – lõpetanud Kiievis instituudi, seigelnud ilmas ringi ja nüüd oma juurte juurde tagasi jõudnud. Proovib turismiettevõtlusega perele leiba teenuda. Keelitas jääma 3–4 päevaks, sest ümbruses palju vaadata. Kahjuks reisiplaan seda ei võimaldanud. Küll aga lubasin talle tripis veidi reklaami teha. Niisiis, kel huvi antud piirkonnas ringi vaadata, kodumajautust proovida võiksid Georgiga ühendust võtta telefonil +995–599–38–55–49 (aadressi osas võin veidi eksida, kuna mees kirjutas selle üles oma käega ja vene keeles: Kazbeki rajoon, asula Stepantsminda, Gabidze 40). Ühtlasi on ta vlamis aitama Kazbeki vallutamisest huvitatuid (varustuse rent, vahelaagrid – sellega tegeleb tema vend).

Nõustun 100% ints77 soovitusega liikuda Gruusias ringi Genadi Akhverdashvili'ga. Just lõeppes suurepärane reis 4-sele seltskonnale. Tal on oma sõiduvahend, oskab inglise ja vene keelt ning lisaks punktist A punkti B kohaletoimetamisele oskab soovitada ka kohti kuhu minna, kus ööbida (tal on kantaktid) ning on ise ka kogu reisi vältel giidi eest. Igati meeldiv inimene. Kakheti piirkonnas on lootust külastada ka tema enda kodu ja saada osaliseks suurepärasest gruusia õhtusöögist. Genadi kontaktid endiselt : info@daysingeorgia.ge, tel +995 599 901 864 http://www.daysingeorgia.ge/

Parimat Tiina

Vana teema, aga lisaks siia nii palju, et mitu korda Genadiga Gruusias käinuna tahaksin ümber lükata eelpool mainitud müüdi, et Genadile pole mõtet Vana Tallinnat viia, kuna tal on seda niigi palju.

Eelmisel aastal ta naeris laginal, kui talle selle jutuga eestiteemalised muud kingitused viisime - iga eestlane pidi talle tooma kõike peale Vana Tallinna ning kõik räägivad sama juttu, et Tripi foorumis kirjutati, et pole mõtet viia :) Aastaid muidugi möödas ka, aga Genadil pole Vana Tallinna varusid ja võtab teie külakosti lahkelt vastu :)