Huvitav juhtum Estraveliga

Läksime eelmisel nädalal Tartu Lõunakeskuse büroosse broneerima laevapileteid Stockholmi (üks ots, A.klass, autokoht). Broneering sai tehtud ja siis ilmnes, et süsteem on umbes (nagu alati) ja printer katki, seega saime ainult käsitsi kirjutatud broneeringu numbri ja lubaduse broneering e-mailile saata. Igaks juhuks võtsin äramineku päeval oma e-maili lahti ja kontrollisin, kas kõik ikka ok. Ja üllatus-üllatus - peale selle, et auto number oli valesti kirjutatud (tõesti imelik, et inimene kirjutab Z (tsett) asemel C (tsee)), broneeringusse oli kirjutatud B-klassi kajut. Siit ka küsimus, kas kellelegi on veel midagi samalaadset juhtunud, sest büroos sai teenindajale mitu korda üle korrutatud, et soovime A-klassi kajutit, sest reedene päev reisimiseks ei luba B-klassi joogises seltskonnas erilist rahulikku und (ta pidi seda ometi kuulma!). Päris täpselt ei mäleta ka summat, mis sai büroos makstud, sest ei oska nagu selle peale mõeldagi, et iga antud sendi eest pead tšekki küsima. Päris kindlasti ei saanud see olla 3538.- nagu e-maili broneering näitas, sest täpselt mäletan, et summa lõpus oli 16 ja ma otsisin veel peenraha mehe rahakotist. Seega on alust arvata, et teenindaja võttis meilt A-klassi kajuti hinna, broneeris B-klassi kajuti ja pani üleliigse raha enda taskusse. Samas ei ole mingit võimalust seda enam tõestada, kui siis ainult õppida. Äkki kellelgi on miskit samalaadset juhtunud või siis lihtsalt teistele hoiatuseks, ärge makske ühtegi summat enne, kui olete saanud paberi selle kinnituseks, sest vabandused "katkise" printeri ja mittetöötava süsteemi kohta on viimasel ajal pigem reeglid kui erandid.

Päris hea nali - Estraveli kontoris on ainult üks printer. Miks ma seda küll ei usu?
Tšekki ei antud - samuti üsna uskumatu.
Kirjuta Estravelisse (Tallinnas) ja küsi, kuidas nad ise taolist juhtumit kommenteerivad.

'Päris täpselt ei mäleta ka summat, mis sai büroos makstud'

  • Mulle jääb arusaamatuks see, kas sa bronnisid vöi ostsid selle pileti sealt byroost? Kui bronnida, milleks mingeid prinditud pabereid? Bronnida vöib ju ka telefonitsi vöi on Eestis mingi oma systeem-balalaika? Kui sa juba asja kinni maksid, siis peaks tegu olema ostu-myygitehinguga. Terminid on erinevad, asja see ei muuda. Tundub, et sulle kusti silma :-P
    Mis sinu antud numbrimärgi tähtedesse tuleb, siis lihtsalt kuulmise järgi (tseta ja tsett) on teisel osapoolel lihtne eksida, ta kuuleb lihtsalt valesti. Aina vöid kasutada foneetilist (rahvusvaheliselt standardiseeritud) tähestikku igasugu ebatäpsuste vältimiseks - charlie/zulu.

Soovitus kõigile-ära usalda reisibürood. Parem on ikka interneti kaudu teha.