Iirimaa ja edasi...või tagasi...

Tasapisi võtab kuju plaan, et tahaks ikkagi järgmise aastanumbri sees mõnes eluunistuse kohas ära käia.(nepaal jääb ilmselt paremaid aegu ootama) Ehk on kellelgi kogemusi, kui reaalne oleks plaan Iirimaa-Šotimaa-Fääri saared ühe tripina? Kui kaua võiks sellise retke peale aega kuluda, nii et tormama ei peaks? Igal pool on palju kohti, mida kindlasti näha tahaks (a la Giants causeway ja Moheri kaljud ja nii mõnedki Šotimaa lossid jne). Ehk on kellelgi häid soovitusi marsruudi osas või on keegi sedalaadi tripi ette võtnud ja valmis oma kogemusi jagama. Suuremalt jaolt tahaks ööbida telgis ja kasutada ühistransporti. Samuti teab ehk keegi jagada kogemusi, kuidas oleks kavalam minna - alustada Iirimaalt või Fääri saartelt (seda siis ilmselt taanist laevaga)? Kõik lingid ja viidad on enam kui teretulnud. Igasugune inf oleks vägagi vajalik, sest pole senini Eestist kaugemal nii väga metsikult rännatud.

1
2

Reisi kohta ei oska soovitada, aga ööbimise suhtes võiksid uurida ka www.hospitalityclub.org

0
0

Iirimaa - Shotimaa - Fääri saared tulevad sul kokku paar korda kallimad kui kuu aega Nepaalis käia, millest selline otsus? :)

Aga reisi planeerimist alustaksin ma kaaslase valikust :)

0
0

otsus lihtsalt selle põhjal, et arvan euroopas ennast vähe kodusemalt tundvat - kuna kaugemate matkade kogemusi tõesti vähe (õigupoolest nagu polegi teisi), siis mõtlesingi, et peaks ehk kõigepealt vähe kodusemas ümbruses ringi vaatama ja siis juba hiljem midagi enda jaoks eripärasemat tegema. algaja hirmud :) ja kaaslase koha pealt on nii, et siiani olen Eestis ringi tripitanud üksi - ei karda ka mujale üksi minna - tean, et saan hakkama ja varustus on ka peaaegu kõik olemas - vaid toekamaid saapaid läheb veel vaja aga sellega ma juba tegelen. :)

0
0

Ma soovitaks just valida Nepaali. Euroopa on käe ja jala ulatuses, et võimalus sinna sattuda oma elu jooksul palju kordi kõrgem. Aegajalt tehtavate Finnairi sooduspakkumistega on võimalik Delhisse ikka üsna odavalt saada ja sealt Nepaali pole enam palju maad.

0
0

Kuuajalise reisi puhul peaks Nepaal tõesti odavam tulema ja hakkama saab seal lihtsalt, kui suudad paari asjaga ära harjuda. Endal on seis selline, et Nepaalis käidud ja see suvi tahaks mingi Shotimaa matka ette võtta :)

0
0

no tänapäeval on kogu maailm käe-jala juures. :) küllap neid finnairi sooduspakkumisi on ka aasta ja kahegi pärast veel. Aga eks ma muidugi veel mõtlen ja uurin - ei välistaks praegu midagi. Siiski ootaks siit ehk kellegi targema inimese kogemusi just sedalaadi tripi kohta. Nepaali kohta on netis materiali oi kui palju aga näiteks Fääri saarte kohta ikka kordades vähem.

0
0

Tänapäeval on kogu maailm käe ulatuses siis, kui on raha.

0
0

Usun, et need lennud viivad selle saarte vahel liikumise viivad su eelarve üsna suureks. Ja kuna matkamiseks on need alad suured, siis pigem keskenduks konkreetselt ühele neist.

0
0

hmm... tegelikult ma ei plaaninud nende saarte vahel just lennuühendust kasutada - kui juba minna, siis nii, et võimalikult palju näha ja lennuk seda ei võimalda. Pigem raiskan aega ja liigun siiski laevaga. olen selle kohta netist infot otsinud ja tundub, et laevaga liikumine on täiesti teostatav. võin ka muidugi eksida - minu info põhineb vaid sellel, mida mujalt netist olen suutnud leida, sest siin ei taha ju keegi millegipärast oma tarkusi jagada. :) Alad on suured, jah. Sellepärast ma mõtlesingi, et keegi ehk oskaks mingisugust ligikaudsetki ajakulu välja pakkuda - mul endal on suhteliselt paindlikud võimalused (aja suhtes siis).

0
0

Kas mitte laevaga ei kuluta liiga palju aega mittenägemisele? Saarte alla ma mõtelsin ka Iirimaa ja Suurbritanniat. Plaanisid laevaga Taanist Fääri saartele sõita?

0
0

Leidsin ainult selle laevafirma, mis sõidab kusagilt Fääri saartele:

http://www.smyril-line.fo/

Kahjuks pole neil inglisekeelset varianti vist.

0
0

Inglisekeelne:

http://www.smyril.co.uk/

0
0

tegelikult oli idee number üks - lennukiga iirimaale, sellele ring peale, siis laevaga šotimaale - mööda rannikut üles Scrabster'isse, siis laeva peale ja vähemalt netist leidsin veel paar laevafirmat, mis fääri saartega ühendust pidasid aga muidugi smyril-line jäi ka silma. ja smyriliga oleks saanud sisi ka kas tagasi šotimaale ja sealt jälle lennukiga tagasi koju või siis norrasse (sealt see smyril-line'i praam läheb, kontrollisin märkmetest järele) ja sealt lennukiga koju. kui sa neid lennupileteid silmas pidasid, siis need vist lähevad jah omajagu maksma aga noh... eks ma pingutan püksirihma ja hoian enne sõitu kusagilt kokku. niiiiiiii väga tahaks lihtsalt minna!!! :)

0
0

Aga kui pikalt sa plaanid?

0
0

vot see see häda ongi, et ei oska ette kujutada, kui kaua võiks aega minna. :( ma ise saan töölt suhteliselt hõlpsasti ka pikema aja ära olla - lihtsalt vaja natuke enne ja pärast kabetada.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased