Iirimaa- mida vaadata?

Tere! Oleks tore, kui keegi jagaks oma kogemusi Iirimaa vaatamisväärsuste kohta. Et asi oleks nii, et saabuksin Dublini lennujaama ja siis rendiksin auto ja tiirutaks ringi.

väga raske küsimus, ühele meeldib ema, teisele tütar ;) Mina põrutaksin kohe kas Põhja-Iirimaale või siis ida-loode poole, seal fantast-loodus, ka lõunas on huvitav... oleneb täiesti, mida näha taha: lambaid? teeäärseid rododendroneid? kirikuid? kuulda iiri keelt? muuseumeid? (Dublinis mõned huvitavad on) kirjanikega seotud paiku? Titanicuga seotud paiku? (Cobh & Belfast)Pubisid? (siis ei peagi Dublinist kaugemale minema)... liiklus vasakpoolne (igaks juhuks meenutan)

Dublinis tuleb kõrtsis käia, paar õhtut järjest, ning neiude laulu ja tantsu vaadata. Otsi mõned sealsed eestlased üles ja tee neile paar pinti välja!

Belfastis tasub käia, ja vaadata, kuidas seal kahe vaenupoole vaheline vastasseis välja näeb.

Carrantuohilli, Iirimaa kõrgeima mäe otsas võiks ära käia.

Loodusvaated, kloostreid, keldi muistisi... neid on Iirimaal palju, loe LP või mõni muu reisijuht läbi.

Olen üle 2 aasta jooksul iirimaal elades selle maa läbinud risti , põiki. Soovitan soojalt Põhja-Iirimaad, Giants of Causeway - torujad kaljud - väga müstiline. Mereäärsed vaated võrratud. Ja üleüldse on inglismaa all olev pool kuidagi huvitavam,kenam, pikad vahemaad põnevad sõita, mida kesk-iirimaa kohta öelda ei saa - tasane ja suht igav.

Dublini kesklinnas võiks otsida üles jõeäärse Arlingtoni pubi. Igal õhtul riverdance etendus, elav muusika, ja üks vähestest pubidest, kus olemas ka spetsiaalne tantsuplats.

kindlasti glendalough (vist kirjutati nii ) pargis tasub ära käia , põhja iirimaal belfastis . ja kindlasti varuda õhtuke soovitavalt mõne väikelinna pubis istumiseks. ja muidugi Guinnessi õlletehas Dublinis

otsi internetist .ie lõpuge lehekülgi www.google.ie -st ning sisusta enda õhtu sellega, mitte tripist tarku vastuseid otsides.

Löö google'isse Burren ja Connemara ja vaata, kas tahaksid neid rahvusparke külastada. Ööbimiseks sobib Galway linnake nende vahel.