trip-krainetrip-ukraine-dark
Iisrael

Tere, plaanis minna Iisraeli aga passis on AÜE reisiviisa tempel. Kas piiril võib tulla sellega probleeme? Reis Riiast ümberistumisega Türgis,

vastupidi ei lasta ju vist riiki

Mul oli Egiptuse viisa ja sisenemisel vaadati ainult otsa. Iisraeli viisa on lahtine leht, mille viskad vajadusel välja. Suuremad mured ongi vastupidi, Iisraeli viisaga araabiamaadesse minnes.

Aga riigist väljumisel küsiti, kus Egiptuses olid, miks ja kas sul on seal tuttavaid. Lisaks, kas sul on Iisraelis tuttavaid ja nii igat eri moodi kolm korda järjest. 10-15 min kulus vestlusele ja samal ajal lappasid pagasit, tegid pommi- ja narkotesti ja mina olin nende hulgas, kes kõrvale tõmmati. Teised jalutasid rahus, veepudel käes.

Viimaste uudiste valguses ära igaks juhuks mine Palestiina aladele rendiautoga, millel Iisreali number.

Minul probleeme polnud. Piiri ületus vägaa kiire ja sõbralik.

Tähelepanu kõigile Iisraeli ja ka lihtsalt sooja fännidele! Eilati ja mujale sinnakanti on lähema paari nädala jooksul oodata erakordselt head ilma veebruari kohta. Nii kaugele kui silm seletab (10 päeva prognoos) on päevased maksmumtemperatuurid +30. Riiast on ka hea hinnaga Wizzairi piletid vabalt saadaval. Just vaatasin, et minek 6. veebruar ja tulek 13. veebruar maksaks 65€ edasi-tagasi, Wizz Clubiga ainult 45€. Kasutage juhust, kes aga saab.