Iisrael Jaanuaris

Meil on plaanis minna Jaanuaris 2011 Iisraeli ning tahtsin natuke teadjamatelt nõu küsida. Nimelt on plaan olla seal 10päeva ning lennuk maandub Tel Aviv'is. Külastada sooviks aga ka Jeruusalema ja Eilat'it. Millised on Teie kogemused- soovitused kuidas need päevad jagada- mitu päeva kuskil olla mida seal täpsemalt teha- vaadata. Äkki on ka hotellide kota soovitusi?
Kuidas aga oleks seal kõige parem liigeda? Kas pigem võta rendiauto, kui sõita Eilatisse- on seal vahepeal armsaid kohti- külakesi mida läbida või minna ühistranspordiga? Või on seal veel mõni põnev- põnevam koht, mida külastada?

Kõik soovitused- ettepanekud on teretulnud,
Päikest,
Minni

Käige kindlasti ka Surnumere ääres! Mina võtaks küll rendiauto. Erilisi soovitusi kohtade ja hotellide osas jagada ei oska, sest kõik inimesed ja nende võimalused on ju nii erinevad. Eilatis on lootust päikest ka saada, muidu sel ajal ikka päris jahe. Õhtul, kui päike kaob, on paugust kohe külm:(

Kui te odavat oobimist otsite siis soovitan sellist kohta Jeruusalemas: New Palm Hostel (googleda ja leiad infot)...vaga ilus ja puhas hostel otse vanalinna varava aares (Damascus gate).

Omalt poolt lisaksin, et ka Tel Avivist põhja pool on üht-teist vaatamisväärset: nagu nt Haifa ja Akko, Tsfat jne. Et aru saada, kui mitmekesine Iisrael nii oma looduse kui inimeste poolest on, peaks iseenesest selle väikese riigi risti-põiki läbi sõitma. Aga ka marsruudil TA-Eilat on küllaldaselt, mida vaadata.
Aja planeerimine sõltub huvidest. Minule isiklikult meeldib lihtsalt uutes kohtades ringi jalutada, ilma vaatamisväärsustele suurt rõhku panemata.
Samas, kui aeg on piiratum, siis tuleb ka sellest parim võtta.
Tel Aviv on nn 24h linn, mis kunagi ei mag, kus elu keeb ning on ohtralt kunsti, noori inimesi ja erinevaid baare-kohvikuid-klubisid. Kindlasti tasub TA-s olles ka Jaffost läbi põigata.
Jeruusalemm on minu jaoks seni üldse kõige intensiivsem linn, kus ma elanud olen - täis eri kultuure ja religioone ning loomulikult ohtralt turiste. Samas paari-kolme päevaga saab maigu suhu küll: vanalinn, kesklinn, Mahane Jehuda turg, Knesset, Iisraeli muuseum oma erinevate väljapanekutega, loomaaed jne.
Eilati kohta mul seisukoht puududb - kuurort keset kõrbe, palju välismaiseid ja kohalikke turiste. Jaanuaris kindlasti kõige soojem koht Iisraelis. Aga teel Jeruusalemmast Eilati jääb ette surnumeri, Masada ning Ein Gedi kibbuts, mis kivikõrbe veidi elustab. Väike kõrbematk ei tee ka vast paha :)

Ühistransport on Iisraelis minu arvates hästi korraldatud, kuid kui tahate suuremat liikumisvabadust, siis võtke auto, sest sabati ajal ühistransport üldjuhul ei liigu, va. nn sherut taksod ehk meie mõistes marsad, mis sõidavad ka linnade vahel.

Ühesõnaga - rohkelt kauneid ja huvitavaid elamusi! Loodan ka ise jaanuari lõpus sealmail olla :)

Ma tänan kõiki info eest, kuid mida rohkem infot seda rohkem küsimusi:)
Sooviks teada veel, et kas sinna minnes oleks mõttekas juba varem ikkagi hotell välja vaadata- broneerida või saab ka lihtsalt kuskile sisse astudes lihtsalt toa?
Plaan on tegelt nii, et lendame Tel Aviv'i ja siis sealt tahaks Jeruusalemma ning Eilatisse liikuda, kuid ei oska päris täpselt arvestada, et mitu päeva kuskil olla- vaadata. Pm ongi 2 võimalust- kas paneme täpse plaani valmis, bronnime hotellid igal pool täpselt ära ja liigume siis ühistranspordiga..või siis lähme kohale ja siis vaatame. Vb võtaks rendiauto ja seikleks. See teine variant meeldiks rohkem, kuid oskab keegi öelda kui kallis see autorent seal on? Et eks see raha paneb ka ju asjad paika..Samas ega vist Tel Avivis ja Jeruusalemmas otseselt autoga ple midagi teha- või kuidas? Mõistlik oleks vist võtta ainult Jeruusalem- Eilat auto? Ja tagasi Tel Avivi tulla ühistranspordiga!?!

Jään lootma teadjamate abile..:)

Lähen novembris neljandat korda Iisraelisse. Kui plaanid minna Tel Aviv´ist lennujaamast otse Jeruusalemma, siis soovitan minna meie mõistes marsuuttaksoga - hind meie rahas ca 150 krooni. Sellised kollased mikrobussid kohe lennujamast väljudes ootavad(kohalik nimetus oli vist "sherut"), viib täpselt selle aadressini kuhu soovid. Kui viibid Jeruusalemmas vanalinna lähedal, siis esimestel päevadel pole kohe mõtet rendiautot võtta,sest üsna palju jõuad ka jala käia. Meie oleme autod laenutanud põhiliselt sellisest autorendi firmalt nagu Eldan -www.eldan.co.il ja oleme alati rahule jäänud. Auto tuleks interneti teel ära broneerida ja hinna saad ka kohe teada.
Elamiseks oleme kasutanud üürikortereid, mida võib ka internetist leida. Tuleb soodsam, kui hotell.

Tänud jällegi hea info eest. Hakkasin mõtlema, et kas Tel Avivis on üldse midagi väga vaadata või on mõtekas tõesti kohe edasi minna? Või peaks päevake- kaks ka seal viibima?!?