Immigratsioon kaotas passi ära?

Kas keegi oskab öelda kuidas immigratsiooni ametites umbkaudu see passide käitlemine käib? Kas passid eraldatakse teistest dokumentidest ja ladustatakse kõik ühte kohta või pannakse pass koos teiste dokumentidega kõik ühte faili? See kindlasti võib olenevalt riigist erineda aga siiski äkki kellegli mingit aimu. Mind huvitab just Uus-Meremaa.

Saatsin esimese portsuga oma passi koos taotluse ja arstipaberitega ära Christchurchi. Teise portsuga saatsin veel dokumente mis nad nõudsid, sain kirja vastu, et dokumendid saadud ja küsisid et ma nüüd oma passi ka järele saadaksin. Aga see juba ammu saadetud ju! Siis mu case officer läks veel nädalaks minema ka, nüüd siin olen juba praadinud vaikselt ja paar päeva veel oodata jäänud kuni ta tagasi, aga praen siin teadmatuses? Kui hooletult nad seal neid passe kohtlevad? Loodan lihtsalt et mu ametnik oli veidi hooletu ja ei vaadanud põhjalikult mu faili, et pass ka seal oli...

Ja kuidas ma hiljem neile tõestan et pass kindlasti seal ümbrikus koos teiste dokumentidega oli? Dokumendid said küll tracking koodiga saadetud aga see ei tõesta siiski ju et ma passi ka sinna panin (mida ma kindlasti tegin).

Minu arust tegid suure apsaka. selliseid saadetisi tehakse ametlikul koos ümbriku sisu fikseerimisega.saatsid ilmselt lihtkirjana. Veab, kui pass siiski leitakse.Kui ei...

mm..pole kuulnud ka sellisest asjast nagu ümbriku sisu fikseerimine postiasutuses. Ja ei usu et nz post ka miskit sellist teenust osutab?!

Seda nimetatakse "väärtsaadetiseks" või "väärtkirjaks" ning seda teostavad kindlasti kõik postiasutused üle maailma.

No ok, üks asi on see, et minu viga oli seda mitte fikseerida, sest ma ei teadnud sellisest asjast. Samas postkontoris ma küsisin ka, et kuidas ma saan kindel olla, et mu pass ikka kohale jõuab, soovitati ainult tracking koodiga kiri saata ja kõik. Tädi veel ütles, et palju kirju läheb siit immigratsiooni, teadis peast isegi aadressi öelda. Ei tea miks ta siis seda fikseeritud sisuga kirja ei soovitanud, kuigi ma ütlesin et mu pass läheb ka sinna, et see on tähtis et see kohale jõuaks. Kõik teised dokumendid selles ümbrikus jõudsid immigratsiooni, seega ei saanud pass sealt ise kuidagi plehku panna ja pidi ka sinna jõudma. See peab kuskil neil seal olema. Mis moodi nad neid saadetisi seal käitlevad, panevad passid muudest paberitest eraldi või kõik ühte faili?

Sussumussu, seda milline on töökorraldus immigratsiooniametis teab ainult inimene kes seal töötab. Vaevalt meie foorumi kasutajate hulgas sellist leidub. Ning see teadmine kuidas nad saabunud dokumente käitlevad ei aita sind absoluutselt mitte kuidagi edasi.

See et pass on kadunud on kindlasti väga-väga kahetsusväärne. Ainuke asi mis praegu teha saaksid on võtta nendega ühendust, rääkida oma mure ära, kirjutada avaldus kui vaja ning küsida neilt mida nad selle asja lahendamiseks teha saavad ning mida sina ise edasi tegema pead. Nii kuidas nat ütlevad pead ka toimima.

Loodetavasti aga leitakse pass siiski kiiresti üles.

Sain immigratsioonist emaili vabandusega, et ajasid mu taotluse kellegi teise omaga sassi ja mu pass on neil siiski olemas ja mitte kadunud :) Niisis üks kogemus jälle juures ja targemaks saadud. Kuigi sellise pika ootamise peale paneb muretsema küll.