India Kerala

Kas elevandid ja maitseainesalud on Keralast kaugel? Tahaks londilisega sõita,lähen veebruaris.Kas snorgeldada ka saab või ainult saartel? Tänud.

Sõitsime Peryari rahvuspargis, mis on Cochinist ca 6-7 tunnise bussisõidu kaugusel mägedes. Teeistandusi on sealkandis ka, nii et tasub täitsa teha paaripäevane tripp sinnakanti. Snorgeldamisega on India rannikuvetes minu meelest igal pool kehvad lood, kuna vesi on mudane.

Tänud. Tuleb see reis ära teha.

Kochist tunnise autosõidu kaugusel asub Kodanadu elevantide treeningkeskus, saad sõita ja ka jões elevante pesta hommikusel ajal. Igasugu istandusi leidus sisemaal - meie käisime Munnaris - see on mägedes, vaatepilt oli hingemattev (Kochist 130km, autoga ca 4 t.)

Oleksin väga tänulik kui võtaksid vaevaks pikemalt Kerala kohta memuaare jagada. Ehk mõni kena öömaja, inimtühi:) rand, mahajäetud tempel džungli servas jne.? Käidavatest kohtadest huvitab eriti seesama mainitud Munnar. Olen tripist uurinud aga miskit asjalikku leidnud pole. Inglisekeelsed leheküljed ajavad pea ringi käima, saa sa sealt siis aru mis on mis:). Lisaks huvitab mind India lõunapoolseim tipp (Nagercoil). On ehk keegi sinnakanti ära eksinud ja teab midagi huvitavat pajatada?! ***ehk tuleb mõnele samasugusele esmaminejale nagu mina kasuks teadmine, et Apollo raamatupoest leidsin Rough Guide Lõuna-India kaardi. Mõõtkava on - 1:1,200,000. Igati asjalik leid mu meelest. Veekindel ja plastikust. Templid, looduspargid, vahemaad, rannad jne., kõik on olemas.

India lõunapoolseimat tippu nimetatakse siiski Kanyakumariks. Käisime seal rendiaotoga Trivandriumi külje all asuvast Kovalami rannast (ca 2 h Kanyakumarisse, 2 h tagasi). India lõunapoolseim tipp on paverändurite sihtpunkt. Mandirst veidi eemal on kaks saart, millest ühel on Vivekananda (wikipedia ütleb, mis mees see oli) tempel/muuseum ja teisel suur skulptuur, ei mäletagi enam kas Vivekananda või kellegi teise mälestuseks. Saartele viib mandrilt väike laev ja kuna Kanyakumaris puhub tuul kogu aeg ja väga tugevalt, siis oli see päris huvitav merereis ;) Kuna paik on palverändurite sihtpunkt, siis on väikses linnas rahvast kõvasti aga mina ise sinna ette võetud päevast trippi ei kahetse. Kerala Kovalami rannast soovitan ringiga mööda käia - mõttetu koht. Varkala pidi normaaslem olema. Cochinist põhjapoolsematest randadest ei tea.