India reisikava (16 päeva)

Tere

Paneme sõbrannaga kokku oma teise India reisi kava ja meelsasti kuulaks selle kohta ka arvamusi ja soovitusi. Sh ka ranspordivaliku kohta ja võimalike lisa- või asendussihtkohtade osas. Eelmine kord käisime nn Kuldses Kolmnurgas ja Keralas, seekord on plaan olla idaranninul, Andamanidel ja erinevates kultuuripärandi kohtades. Algselt plaanisime minna ka Rajastani, kuid ajanappusel ei tundu see oleval sel korral võimalik. Hetkel näeb esialgne kava alljärgnev (reisistiil - seljakotireis).

17.04 N väljalend Dublinist 18.04 R saabumine Chennaisse kl 03.55. Turvumine Chennaiga. Majutus. 19.04 L buss Mamallapurami (ca 2h?), tutvumine Mamallapuramiga. Rattarent. Majutus 20.04 P Buss Pondicherrysse (ca 2,5h ?), Pondicherry. Majutus 21.04 E Pondicherry to Chennai to Tirupati to Hospet (buss + rong ja siis rong) VÕI Pondicherry to Bangalore to Hospet (lend + rong / rong + rong) 22.04 T Hospet ja Hampi 23.04 K Hampi - Hospet - Bangalore (buss/rong) 24.04 N Lend Port Blair´i, Andamanid 25.04 R Andamanid 26.04 L Andamanid 27.04 P Andamanid 28.04 E Port Blair - Kolkata - Varanasi (lend + rong) 29.04 T Varanasi 30.04 K Varanasi - Khajuraho rong kl 17.31 v 18.06 (ainult E, K ja L) 01.05 N Khajuraho 02.05 R Khajuraho ?? 03.05 L lend Khajuraho - Delhi 04.05 P väljalend 04.55 Delhi to AD to Dusseldorf

Hetkel tekitab kõige rohkem küsimusi Varanasi ja Khajuraho osa. Mõlemat tahaks kindlasti külastada. Samas, 2,5 päeva oleks Khajuraho jaoks paljuvõitu. Kas võiks näiteks siis kaaluda Fatehpur Sikri lisamist? Taj Mahal nähtud, aga Fatehpuris pole käinud. Ja mida arvavad teadjamad, kas tasub Hampi sellel reisil sisse arvata või pigem minna sinna teine kord? Sinna ja tagasi minek on omajagu keeruline ja ajakulukas muidugi, samas kuuldavasti (arvamused?) on tegemist väga huvitava kohaga. Kas mõni tiigripark oleks pigem asenduslahendus?

Igatahes erinevate mõtete ja arvamuste eest tänulik!

Vaatasin su reisiplaani ja kui algne mõte oli liikuda mööda idarannikut, siis Hampi - Hospet jääb "natuke" teelt kõrvale. 16 päeva India mõistes on ju väga lühike aeg. Tean seda kiusatust, aga sa lähed ju Indiasse kindlasti veel :-) ja soovitan aja-raha kokkuhoiu mõttes keskenduda ühele piirkonnale või teha teekond nii, et näiteks kasutades ööronge või -busse ei oleks sihtkohad teineteisest kaugemal, kui üks öösõit. Hoiad kokku hotellilt ja päeval saad ringi vaadata. Kas saabumine just Chennaisse on lukus? Ise soovitaksin äkki Delhi, Khajurahho, Varanasi ja sealt edasi alla mööda idarannikut ja seal kuskil poogid külge ka soovitud Andamani tripi. (kuid 16 päevaga on väga kahtlane) Peaaegu sarnase ja enda jaoks erakordselt põneva reisi idarannikul tegime sõbraga jaanuaris. Panen sulle siia lingi oma risikirjale. Rajastani kohta on mul ka seal oma lugu :-) http://www.indiaseiklused.blogspot.com/

ranno, aitäh hea lugemisvara ja uute mõtete eest! Loen parajast Su reisikirja. Eks see Hampi osa olidi selline "kahtlane" ja Sinu arvamuse ajendil vaatasime oma kavale uuesti otsa ja hetke seisuga ka muutsime seda. Kokku sai järjekordne "esialgne kava". Chennaisse lendame taotluslikult. Etihad pakkus open-jaw pileteid ja meile sobivatest variantidest oli see kõige parem, et sisse Chennaisse, välja Delhist. Kindel soov oli vältida edasi-tagasi pendeldamist. Praegu jätsime Hampi välja (järgmiseks reisiks:) ja nihutasime Andamanid selle võrra ettepoole. Andamanid on meil hetkel rannapuhkuseks siiski kavas, Kerala oli eelmine kord muidugi ka väga mõnus. Aga juba ammu oli soov Andamanidele minna. Andamanidelt lendame Kolkatasse, sealt võtame suuna Varanasi poole ja sealt omakorda lõpuks Khajurahosse. Seejärel on hetkel plaan minna Bandhavgarh´i rahvusparki tiigrisafarile ja seejärel Umariast rongiga Delhi poole. Kuna lend läheb totakal väga varahommikusel ajal, siis "tee peal" põikame läbi Agrast, kus ilmselt käime Fatehpur Sikri´s ja naudime head toitu (kui too hea koht, mis eelmine kord üle kõige meeldis, veel alles on:)

See plaan on juba palju parem. Ma alati, kui oma seljakoti rännakuid kavandan, siis võtan paberilehe ja joonistan sinna nii mitu kastikest, kui on reisil päevi ja siis mängin kõik need päevad läbi (märgin tähtsamad kellaajad, hotellid, vaatamisväärsused). India rongisõiduplaanid on netist kergelt leitavad ja tänapäeval nad peavad enam vähem paika ka. Sama teen ka lennu ja bussiliinidega. Kui sa arvasid silma järgi, et sul kuskil buss sõidab 2 tundi, siis seda võid rahulikult vaat et kolmega korrutada :-) Kui paberil on kõik alternatiivid läbi mängitud ja ajakava minutilise täpsusega ;-) koos, siis tasub proovida oma piletid ka netiteel ära osta. Rongipiletid on nii odavad, et oleks patt jätta neid saatusehooleks ja siis kohapeal tõdeda, et pileteid ei ole või siis on sellesse klassi, mida väga ei tahaks. Ja kui reisiplaanid muutuvadki, siis see pole summa, mida põdeda või näiteks isegi, kui nutitelefoni teel oma piletid viimasel hetkel tühistad, siis saab keegi teine nad "oote-järjekorrast" endale ja sulle kantakse osa raha tagasigi. Kui tegu on looduskauni kohaga, siis tasub netiarvustute alusel valida endale paar kolm võimaliku peatuskohta ja lasta ilusatel vaadetel end hellitada või siis valida, mis võiks olla parima hinna-kvaliteediga hotellid või siis lasta juhusel kohapeal valik teha. Kui ise oled leplik, siis ei ole ööbimiskoha leidmine indias mingi probleem :-) Hampi võib sisse kirjutada, siis kui lähete Rajastani avastama. Liigute kaarega lääne poolt põhjast lõunapoole ja enne Hampit on Ellora ja Ajanta Caves (jäävad minugi teele nüüd tuleva jaanuari reisil), mis asuvad ligilähestiku ja on väärt avastamist ja siis reis lõpeb näiteks Palolemi rannas palmi all nagu minul :-)

Lugesin su blogi. Sinuga oleks vist väga mõnus rännata. Oled vähenõudlik. Mõned ööbimiskohad nägid välja üsna karmid.

:-) Minu jaoks Indias rändamine on tähendanud Seiklust suure algustähega. On olnud ka raskeid hetki, siis kui ma ei suuda otsustada kas võtta õhtuks ingveri teed või mango lassit. Nüüd aastavahetusel kaon uuesti juba viiendale ekspeditsioonile :-) India on lahe koht, see teeb euroopa inimese tavamõistusele korraliku "restardi" ja see ongi see lahe tunne, mis paljusid meist sinna taas ja taas tagasi veab :-) Üsna mitmel korral, on olnud juhust, et kui sa arvad, et oled omaarust, kes teab kuskohas ja siis jutukäigus selgub, et no miks me eestit ei tea, teil seal natuke üle miljoni inimese, tunnete üksteist ja vii siis ka Tartust Moonikale terviseid..

Ranno

Veetsime eile taas terve õhtu Skype´is ja lõpuks otsustasime teha rahulikuma kavaja rohkem puhata. Seega kujunes (hetke)lõppvariant selliseks, et oleme veidi pikemalt idarannikul ja läheme Thanjavur´i välja. Siis oleme veidi pikemalt Andamanidel - tundub väga põnev koht olevat:) Ja siis Varanasi ja Kjajuraho, võimalusel ka nt Panna rahvuspark - kui peaks ajaliselt õnnestuma.

Üldiselt jäävad tiigrid pigem järgmiseks reisiks, kui lähme Rajastani.

Tänud soovituste eest ja blogi on väga hea, jätkuvalt loen seda:)