Indoneesia/Jakarta

Tere, minek on reisile veebruari lõpus 2nädalaks Indoneesiasse. Pere 2 lapsega 14 ja 3a. 2a tagasi oleme käinud Phuketis ja sealse kandiga nö. tuttavad. Maandume Jakartas, kuhu soovitate seal minna, mingeid hullult pikki sõite/matku me ette ei taha võtta lastega. Jääks kas sinna Java saarele või Sumatrale kõrval

Lihtsalt kõrvalmärkusena, Phuketist Jakartasse on linnulennult sama pikk maa kui Tallinnast, ütleme, Põhja-Türki või Milaanosse.. Julgeks pakkuda, üldse ennast mitte eksperdiks pidades, et Phuketi kogemust 1:1 hoopis teise kultuuriruumi üle kanda ei pruugi vilja kanda, olgugi maailmajagu sama.. :)

Üldjuhul Jakartas ei ole midagi asjalikku ette võtta. Jaava saar on ca1100 km pikk, nii et sõitmist jatkub. Oskaksin soovitada siiski rongi või lennusõitu Yogiakartasse ja seal teha päevaseid trippe kohalike turbüroode abil ja tahtmisel ca 50 km lõunasse on ka liivarandu. Omaette kogemus oli Yogia ja Jakarta vahel Cipanase linnake kuumaveeallikate peal nii et hotellitoa vannis jookseb pidevalt kuum vesi, linnas on sooja veega avalik bassein ujumiseks ja linnakese ümbruses laavapurskejälgedega maastik.

Kas Tera soovitad sinna Yogiakarta ümbrusse jäädagi 2 nädalaks. Tegelikult meile rohkem sobikski enamvähem ühes piirkonnas olla. Mis seal veel huvitavat võiks olla?

Muidugi ma soovitaks rohkem ringi sõita , kuid lastega reisimisel on omad piirangud. Ma ei tea, mis teid huvitab, vaadake näit http://discoveryourindonesia.com/15-things-to-do-in-yogyakarta/
Guuglist leiate veel palju infi.
Omal ajal alustasime Jakarta lennuväljalt kohe Bogori botaanikaaeda, edasi autoga Cibodas, tee peai teeistandused järved ja ilusad mägimaastikud, kohapeal Gede Pangrango Rahvuspark ja botaanikaaed .edasi bussiga Bandung ja kustunud vulkaani külastus. Edasi Cipanas, millest eelpool juttu oli, ja bussi, rongiga Yogiasse. Yogias linnas Kratoni muuseum+tantsuetendus, väljasõit Borobuduri, Merapi vulkaanist mööda ja Prambanani templite juurde. Veel jõudsime teha 2-päevase tuuri Mount Bromo vulkaani juurde. Ja oligi 2 nädalat läbi. Randa me seekord ei jõudnud.

Kas Java saarel või Sumatral oskate soovitada ilusat randa?