Inimesele Cuernevacast

Oleme jaanuaris tulemas Mehhikosse. Soov on rentida auto ja sõita Mexico Cityst läbi Cuernevaca Taxcosse ja sealt edasi. Aga veidi hirmutab see Mexico City liiklus, mõtlesin ka variandi peale sõita Mexico Cityst bussiga Cuernevacasse ja rentida auto sealt. Kuidas tundub? Kui turvaline on hoida pagasit autos kui sooviks ise vaatamisväärsustega tutvuda (näiteks Xochimilcos või Cuernevacas, ööbida oli kavas Taxcos. Kui turvalised on teisejärgulised maanteed riigi keskosas (näiteks Taxco-Toluca ja Toluca-Morelia, läbi Jungapeo)?

on nii, et reaktsioon peab autojuhil olema ülikiire ja ära ei tohi unustada, et k6ige ohtlikumad liiklejad on ühistransport (bussid) ja taksod. Kui reakstiooniga probleeme pole ja algteadmised liiklusest on ka olemas, pole siin liikluses väga vigagi, kui liiklusummikuid stoilise rahuga v6tta ja sellest mitte välja teha, et treilerid ahistavad ja mootorrattad hirmutavalt lähedal s6idavad. Probleemiks v6ib hoopiski kujuneda see, kuidas sihtkohta j6uda - üksikasjalikust kaardist on palju kasu (vt. ka veebilehte guia roji, seda saab ekraanil kerida ja ka välja printida); kaarte müüakse igal pool, kaasa arvatud tänaval. Kui pagasit autosse kiikamisel näha pole ja auto parkida tasulisse parklasse, ei peaks (r6hutan, ei peaks) probleeme olema, aga kes seda ette teab, mis tulla v6ib.
Teedest nii palju, et on kahte sorti kiirteid - tasulised (cuota) ja tasuta (libre). Ise olen s6itnud m6lemaid pidi ja pole küll probleeme tekkinud - Kesk-Mehhiko on küllaltki turvaline piirkond, v6rreldes P6hja-Mehhiko ning l6unapoolsete osariikidega. Taxcosse minnes mööda tasuta kiirteed varuge kannatust - tee on väga käänuline ja autorongid kiired tekkima, eriti kui rongi "veduriks" on m6ni suur treiler.
Samuti v6ib Cuernavacasse bussiga s6ita - turvaline ja mugav. Nii et - valik on teie endi teha :)

Mehhiko liiklusega on nii, et alguses tundub ehk hirmutav, aga kui paar päeva sisse elada, peaks ellu jääma küll :) Siin saab juhiloa pmst nii, et lähed kuskile kontorisse, tõestad, et sul on kindel elukoht (nt näitad, et sinu nimele tulevad mingil aadressil telefoniarved) ja palun väga. Ja Mehhiko juhiluba - seesama - kehtib kogu elu.
Mexico Citys esimest korda omapead roolis olla küll ei soovitaks, siin on väga palju ühesuunalisi ja veel rohkem ummikuid ja kui kuskil valesti lähed ning linna ei tunne, võid halvemal juhul päeva liikluses veeta.

Millised päevad ja kellaajad on Mexico City liiklkuses küige hullemad.
Kuidas on liilus näiteks pühapäeviti (18.jaanuar)?
Kas saate soovitada mingeid kellaaegu linnast väljasõiduks (taxco suunal siis)nii tööpäeval kui pühapäeval.

kestab siin tunde :P tavaliselt on nii, et linna suunas jooksvad ummikud hakkavad tekkima kuskil kella kuuest, poole seitsmest ja kestavad umbes kella kümneni (oleneb ka, mis suunas liigute - v6ib juhtuda, et teie valitud suunal polegi mingit ummikut). 6htul hakkab jant pihta kella neljast-viiest ja kestab seitsme-kaheksani (jällegi, need on lihtsalt orienteeruvad kellaajad) Kas Taxcosse lähete läbi Cuernavaca? Ja kuskohast oma s6itu alustate? Kuna mina elan linna p6hjaosas, siis minu jaoks oleks Periferico k6ige lühem ja otsem tee. Ja hommikul kella viie-kuue ajal pole seal ka erilist liiklust. Keskpäeval saab ka enam-vähem normaalselt s6ita, kuigi autosid on seal siis rohkem. Nädalavahetus m6jutab tipptunde 6ige pisut - "chilangod" (MC elanikud) armastavad tohutult autodega s6ita :P ja ummikud tekivad väga ootamatult - kasv6i ainult seet6ttu, et treiler tahab kitsal tänaval vasakpööret sooritada v6i tehakse kuskil teetöid.
Pühapäeval on liiklus kergem, aga ummikuvaba garantiid keegi anda ei saa.

Tõenäoliselt alustame sõitu MC Historic Centrist. Kas pühapäeval kell 6 võiks loota ilma ummikuteta linnast välja saada?
Kavas on hankida GPS. Aga kui oskad öelda maantee numbrid, mida mööda oleks parim Taxcosse sõita, siis oleks abiks. Kui rendime auto Mexico Cityst, siis kas Cuernevacas on üldse mõtet peatust teha ja kui, siis mida vaadata.
Kas Xochimilcosse saab ka metrooga või kuidas oleks sinna kõige parem Hisoric Centrist minna?

siin maanteid ei nummerdata, k6ik on nimelised. Teil oleks k6ige lihtsam minna linnast l6una poole välja mööda Perifericot (suunal Periferico Sur) ja sealt edasi autopista Cuernavaca peale. See muutub cuernavacast läbi sites autopista Acapulcoks ning ealt edasi on ainult s6itmise ja teetähiste vaatamise vaev :) Mehhikos on k6ik teed ja mahas6idud väga korralikult märgistatud, tuleb lihtsalt hoolega jälgida.
Cuernavaca kohta oskab Porfiiria siitsamast foorumist k6ige parema vastuse anda, ta seal mitu aastat elanud. Linna lähedal on Tepoztlani püramiid - pisi-pisikene püramiid, mis asub 1700 m k6rgusel mäe otsas - ronimislusti mitmeks tunniks, kui ronijad olete. Samuti on linna külje all väike veepark - Oaxtepec - mis pühapäeval kindlasti lahti on (alates 9st, vist). Linnas sees on Cortezi kindlus, kirik, maalilised tänavad jne.
Xochimilcosse saab sinise metrooga, Historical Centerist valige mistahes peatus. S6itke Tasqueña peatusesse ja v6tke sealt takso. Autoga minnes s6itke mööda Tlalpani avenüúd ja jälgige silte :)
Ja loomulikult v6ite meiega ühendust v6tta, kui linna j6uate. Mu abikaasa on siinne "p6liselanik" ja tunneb linna päris hästi ning me m6lemad oleme hea meelega valmis aitama :)

Aga kuidas sinuga kontakti saaks, kui me juba seal olema ja hätta jääme?

mulle meilile - halley279@hotmail.com
siis saan oma telefoninumbri anda jne.

Aga kuidas on gprs´`iga sõita ja kas on võimalik kasutatud autot osta ?

Kas keegi äkki teab, kas Cuernavacast läheb otse buss Pueblasse ja mitu korda päevas või mis Bussifirma?