interaktiivne India

Leidisn just huvitava kaardilingi India kohta - www.mapmyindia.com.

Vali aga koht välja ja kaart kuvatakse suhteliselt detailselt ette. Saab ka sisse ja välja zuumida ja lisada erinevaid teemakihte - nt rahvuspargid, rannad jms. Ka on võimalik sooritada päringut kahe linna kohta - hea marsruutide planeerimisel. Mõned juhuslikud päringud näitasid, et kaart on üpris asjalik ja seejuures kuvamine kiire. Igatahes tundub väga tänuväärne veebialgatus.

Mõned kuud tagasi oli siinsamas tripis suur elevus "värvi oma maailm" kaardi üle.

Kellelgi veel häid linke interaktiivsete kaartide kohta?

Tripi foorumi rubriikide all võiks olla ehk ka rubriik "kaardid" ?

Võiks jah! Ja selle all võiksid olla nii metrooplaanid, linnaplaanid, riigiplaanid.. HEA IDEE!

Midagi internetis leiab, aga häid s.t üksikasjalikke ja täpseid linna- ja riikide plaane on internetis ülivähe, kuna need kuuluvad kõik kommertsi alla. Lisaks on linnaplaanidel omadus suhteliselt kiiresti vananeda.

See India kaart nõuab kah teatud detailides juba CD-d (ise vaatasin Corbett Rahvusparki)

aga ega vist saagi oodata, et selliseid suuri projekte täiesti altruistlikel eesmärkidel ette võetakse. Hea et niipaljugi tasuta näidatakse kui näidatakse.

Tripi kaardikeskus oleks mõnus, aga sellega kaasneks vist mõningaid probleeme. Üks asi on tehniline pool - kaardifailid võtaksid omajagu ruumi serveris ja nende üles/allalaadimisega kaasneks suurem võrgukoormus. Teine küsimus on legaalsus - mitmed head ja detailsed kaardid mida mul on õnnestunud netiavarustest alla laadida on kusagil kellegi poolt lihtsalt sisse skännitud originaalkaardid. Selliste kaartide levitamine tripis kindlasti teab mis seaduslik tegevus just pole.

tegelikult kui ma seal alguses soovitasin, et võiks olla rubriik "kaardid", siis ma mõtlesin seda, et foorumisse uut kirja kirjutades oleks võimalik valida märksõna "kaardid". Ei käi nad ju ei reisidokumentide ega reisiraamatute alla.

Et siis koondada foorumites kajastatud kaarditeemad omaette kokku. Ma pigem pooldaks seda, et tripis on palju linke igasugustele kättesaadavatele kaartidele, mitte konkreetset andmebaasi - seda oleks lihtsalt liiga raske korraldada.

http://nmviewogc.cr.usgs.gov/

räägi veel, et detailseid kaarte netis kätte ei saa. Turismikaart just pole, aga huvitav sellegi poolest.

okei, võiks ju tasuline ka olla siin tripis. kuidagimoodi interaktiivne või allalaaditav või prinditav. oled näiteks kuskil välismaal ja ei leia head kaarti mingi piirkonna kohta, ja siis, ahha!, lähed trippi ja prindid või tõmbad alla. ja maksad muidugi, kuidagi mugavalt smsi teel nt!

mõtisklege palun härrad adminnid.