Iraaki sisenemine . Mis tingimused

Kas on keegi hiljuti reisinud Iraaki. Mis tingimustel sinna lastakse. Leidsin siin vanemaid postitusi kus väideti , et saab kohapeal taodelda viisat. Ja ka lennujaamas. Kuidas aga on sisenemine Türgi kaudu?? Oodatud info inimestelt kellel tõesti viimasel ajal kokkupuude antud teemaga.

Iraaki kindlasti ilma passis oleva viisata ei pääse. Tõenäoliselt saab jätkuvalt viisa piirilt Kurdistani, aga sellega Kurdistanist kaugemale ei pääse. Kui maad mööda Türgist minna, siis ongi muidugi ainuke piir Kurdistaniga. Iraagi Kurdistan asub küll ametlikult Iraagis, aga tegelikult on see ja ülejäänud Iraak ikkagi peaaegu erinevad riigid.

1
0

Miks mitte vaadata välisministeeriumi lehele? Iraagi kohta:

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Juhime tähelepanu sellele, et Iraagil on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium reisiinfo õigsuse ega selle kasutamisest tekkida võiva kahju eest.

Soovitame riiki sisenemise tingimused sõltuvalt plaanitava reisi iseloomust üle täpsustada lähimast saatkonnast:

Iraagi Saatkond Helsingis Lars Sonckin tie 2, 00570 Helsingi Telefon: (+358 9) 681 88 727 Faks: (+358 9) 684 89 77 E-post: [email protected] http://www.mofamission.gov.iq/fin/en/articles.aspx

Lennufirmad kasutavad riiki sisenemise õiguse kontrollimisel reisiinfo käsiraamatutTravel Information Manual´i (TIM), kus reisisihi, passiandmete ja reisi eesmärgi sisestades saate informatsiooni viisa vajalikkuse, passi kehtivuse ja täiendavate nõuete kohta.

Välisministeeriumile edastatud andmetel vajab Eesti kodanik viisat, mida on võimalik taotleda Iraagi saatkonnas Helsingis. Viisat on võimalik taotleda ka Iraagi riigipiiril Erbili Rahvusvahelises lennujaamas.

0
0

Tänud sulle Vatse. Aga max mind huvitab siiski reaalne kogemus neilt mis kohapeal mitte mingi loll eesti formaalsus. Tihti on nii , et see jutt meie lehel ei ole midagi väärt

1
0

Uuri näiteks https://www.lonelyplanet.com/thorntree Seal liigub Kurdistanis käijaid veidi rohkem kui siin ja vahel harva on veidi värskemat infot ka Iraagi kohta.

Üldiselt, juba mõnda aega liigub info, et Türgist maad mööda tuelvaid eurooplasi enam väga sisse ei lasta, sest suvaline skandinaavlane võib ka lõpuks isislasesks osutuda ja neid kurdid ei salli. Lennukiga tulijad said ikka viisa lennujaamast.

Iraagi viisat ei saa sa tõenäoliselt ka sealt Helsingi saatkonnast, kui sul mingeid tähtsaid kutseid ja muud sellist ette näidata ei ole.

Aaa, selle välisiministeeriumi lehe kohta. Seal mainitud viisa Erbili lennujaamast on ikkagi Kurdistani viisa, mitte Iraagi viisa. Kuna välisministeeriumi jaoks on need kaks ametlikult ikka üks, siis nad seda infot juurde lisada vist ei saa. Võrdluseks Somaalia ja Somaalimaa viisad ja nende taotlemine.

1
0

Miks sa sinna tahad minna?

0
0

Tänud Vatse tsekkan järgi kindlasti. To: Naabrimees, eks ikka reisima ja seiklema!

0
0

Jälgi siis seda kaarti, et ISIS-e aladele ei satuks. http://isis.liveuamap.com/

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased