trip-krainetrip-ukraine-dark
Iraklion-Samaria

Niisiis andke teadjamad teada kilomeetrite arv Iraklionist Samarianini.Mitte kiir-ega ka rekkaid täis teid pidi,kuid soovitavalt otse,niipalju kui mäed võimaldavad.

Iraklion-Hania kiirtee pikkus põhjarannikul ca 180 km pikk, allpool sellest väiksemad teed, Hania-Samaaria tee ca 50 km pikk, seega arvatav teepikkus otse ca 120-150 km. Kreetal ei sõideta millegipärast jalgrattaga, laenutusi väga vähe. Samuti pead arvestama, et Samaarias on üks sissepääs ja üks väljapääs, jalgrattaga läbitavaid lõike 15 km-st väga vähe, algus on üpris suur laskumine, lahtised kivid alatasa jne.

Nädal tagasi jalutasin läbi kuristiku, oli tõesti tore elamus. Paraku kedagi, kel jalgratas seljas,seal ei kohanud. Kui tahad saada infi otseteest Hersonissosest Samaaria looduskaitsealani, hangi kõigepealt endale Kreeta teede kaart või skeem. Ja siis sõnastaks ehk küsimuse veidi ringi: kas on mõtet sinna (laenutatud) jalgratastega minna? Kõik on võimalik, aga 180 km., siis peab olema proff.

Saabusin nüüd just tagasi.Tegelikult oli minu matka mõte selline.sõita nädal aega rattaga saarel ringi ja külastada/leida huvitavaid paiku.kogu varustus(söök,magamine,primus jne.)oli mul kaasas.Iraklionist sõitsin kohaliku bussiga Vrissesisse ,kust ka matka alustasin. Marsruut tuli lõppkokkuvõttes järgmine.Vrisses - Hora Sfakion - Agios Loannis - Hora Sfakion - Frangokastello - Plakias - Spili - Agia Galini - Timbaki - Mires - Asimi -Arkolohori - Kastelli - Hersonissou.Sealt bussiga Iraklionini.Kolasin ka paaris kanjonis ja mõnel päeval põikasin ka eelpoolkirjutatud marsruudist kõrvale et reisi veel vürtsitada.Tegelikult lootsin Samaria kianjoni matkarajale pääseda altpoolt aga see ei ole tõepoolest päris rattamatkaja rida.Samas ronisin seal lähedal ühes kanjonis pool päeva.Ilus kanjon on ka Kourtaliotiko kanjon,palju koopaid.Jäin reisiga igati rahule ja mõte on sinna veel tulevikus väisata, kohti kuhu minna on palju.

Haarasin kohe kaardi ja jälgisin Sinu marshruuti saarel. Oled tõesti kõva rattamees! Kaarti vaadates viib üks footpath Ammoudarist Omalos Plateau`ni, kust algab Samaria kuristik. Kas see ei olnud rattaga sõidetav või ei jõudnud Sa sinna?

Tegelikult üritasin ja otsisin ka radu.Seal oli ka palju muid teid mida ette võtsin,aga jõudsin ikka tupikteena kas panga peale või kuhugi mujale.Kuna kaasas oli rohkem rattamatka varustus siis Samaria kuristikuni rohkem ei üritanud.Tegelikult ma arvan et see on võimalik,aga eeldaks lisavarustust ja pikemat kohapealset olemist.Kui uuesti sinna satuks,siis prooviks võtta ka tippu(~2453, Katsiveli).Selle teepeal ma ka kusagil mesipuude,kitsede ja lammaste vahel ka ööbisin.