Island novembris - 2 WD vs 4 WD

Oleksin tänulik sovituste eest, kas oktoobri lõpus - novembri alguses Islandile minnes (reaalselt aega kohapeal ca 8 - 9 päeva) tasub võtta 4x4 auto või saab hakkama ka tavalise väikese 2WD-ga.
Kuivõrd hinnavahe pea kahekordne (rendin ilmselt Geysir autorendist), siis ei tahaks võtta 4x4 ilma, et seda reaalselt vaja oleks.

Plaan on sõita R1 ja vaadata peamisi vaatamisväärsusi. Peamine eesmärk on virmalised - kas nt selleks, et neid "jahtida" võib 4x4 olla vajalik?
Lugesin TripAdvisori foorumit, seal on ülse soovitus põhimõtteliselt, et võta tuur ja ära sõida Islandil talvel. Ei tea, kui tõsiselt seda peaks võtma - kui olen aastaid Eestis sõitnud, k.a. puhastamata jäistel teedel jne.

Kõik soovitused ja mõtted teretulnud! Aitäh!

Kuidas oli siis novembris sõita? Meil küll sep lõpp minek, aga juba septembri kohta hoiatatakse, et tormid ja suured tuuled, pimedas mitte sõita jne.
Mis su lemmik kohad olid R1-l? Meil ka plaanis ainult 2WD rentida.

Meie käisime nüüd juuli lõpus ja elasime Reykjevikis kohaliku eestlase juures. Ta ütles, et alates septembrist lähevad tõesti ilmaolud kehvemaks ja võib ette tulla ka päevi, kus on teed täiesti kinni. Samuti läheb õhtuti väga kiiresti pimedaks ja pimedas on seal raske sõita, sest nende maanteed pole väga meie maanteedega võrreldavad, puuduvad valgutus jne. Meie ise käisime 2WD autoga ja saime terve lõunaranniku läbisõidetud ja kõik põhilised vaatamisväärsused nähtud. Käisime Gullfossil, geisrit vaatamas, Seljalandsfoss, Skogafoss, Diamond Beach, Jökulsarlon, Dyrholaey + marsuudi peale jäi muid väga põnevaid kohti.

Meie võtsime novembri alguses tavalise väikese sõiduauto, 2WD, talverehvidega. Tegime saarele tiiru peale piki R1 maanteed. Suurema ega 4WD auto järele vajadust ei tundnud ja teed olid tipp-topp. Õhtuti kohati oli jääd ja varahommikul ka tuisanud, kuid mingit takistust sõitmiseks polnud. Kohati oli minu hinnangul tugevam tuul ja küsisime kohalikelt, kas on ohutu sõita meie pisikese sõiduvahenduga. Vaadati üllatunult otsa, et see on ju ainult väike tuul, miks ei peakski olema?
R1 kinni kordagi polnud. F-teedele meie autoga sõita ei tohtinud, aga ega meil polnudki plaanis ega tekkinud vajadust.
Septembri lõpus R1 peaks tavalise sõiduautoga igati OK olema. Ma oleksin ennast kohe väga kirunud, kui oma reisiks oleksin mitu korda kallimat 4WD võtnud, sest vajadus puudus absoluutselt.

Lemmikkohtadest kirjutan hiljem, hetkel reisil ja netiühendus kehvake :) Aga kokkuvõtvalt - Island on imeline!