Viimased kommentaarid

Mina olen kunagi võtnud eraldi juurde kindlustuskaitse lennuplaani muudatustele, aga siis olid lennud eraldi piletitel. Kui ühel piletil on lennud olnud ja muudatus oli, siis muudeti ikka esimest lendu ka, et ümberistumine mõistliku ajavahega oleks, pakuti mitu varianti, mille seast ise valisin. Ja piletid olid ka vahendajalt. Kindel, et nad kohe raha tahavad muutmise eest. Raha peaks ikka siis maksma kui muudatust soovid sina ja see ei tulene lennuplaanist.

Kirjas ju, et nimevahetus hinnas :) Ostja siis maksabki paketi + nimevahetuse eest :)

Iisraelist Tabasse minemise kogemust ei ole, aga Ovda lennujaama kogemus küll. Turvakontroll on seal tõesti põhjalikum, aga kindlasti ei midagi jubedat ja kommentaarid selle kohta pigem kõvasti ülepingutatud.

Meie käisime Costaga Dubaist kruiisil. Viisa asju ise ajama ei pidanud. Pass võeti laevas ära ja hiljem tagasi saades oli Omaani tempel sees. Maale minekuks meile passi ei antud, vaid kui õigesti mäletan, siis anti mingi plastikkaart kaasa, mis siis oli nagu mingi maalepääsuluba vms.

Mina Eilatis küll ei maksnud printimise eest,  Check-ini tegin ju ise ja pardakaart oli telefonis olemas. Ma ei viitsi praegu ise vaadata, aga minu arust wizzairi kodukalt FAQ alt leidsin sellise lause, et ise prindivad kui lennujaam ei aksepteeri paberita pardakaarti. 

Lennujaamas on check-in tasuline, mitte pardakaardi printimine.

Kui vaja paberil pardakaarti ja sul telefonis, siis nad ise prindivad sulle lennujaamas selle. Ma just enne Eilatist tagasi lendu googeldasin, et äkki pean printimiseks mingi koha leidma, sest check-ini tegin telefonis. Lennujaamas pagasit ära andes prinditi mul automaatselt pardakaardid  välja kui pileteid telefonist näitasin. 

Kopeerin lõigu Jordaania LP-st:

For the Dead Sea, minibuses leave from Mu-
hajireen Bus Station (Map p56; Al Ameerah 
Basma Bin Talal St), near 3rd Circle. There are 
no direct services: the route involves a minibus 
to Shuneh Al Janubiyyeh (South Shuna; JD1, 45 
minutes) and then a wait for another minibus 
to Suweimeh. At Suweimeh, you’ll have to hire 
a taxi, which is an unreliable option – it’s easier 
to take the JETT bus.

Minu ostetud e-raamatut on võimalik veel allalaadida kui huvi LP vastu on.

Tere, muutsin kuulutuse teksti.

Enne otsisin raamatut, aga nüüd jõudsin endale juba e-bookid ära tellida ja raamatut enam ei vaja. 

Sism Park on muidugi väga lahe, aga lapsed võivad õnnetud olla, et ägedatele atraktsioonidele ei saa. Kunagi pidi minu viiene pealt vaatama ja kurvastama, et samadele atraktsioonidele ei saanud kui suurem vend.

Hurgadas on näiteks Titanicus osad liutorud soojendatud veega ja laskuvad soojendusega basseini. Sindbadis olid kõik torud külmas vees. Veebruaris muidugi soojendusega basseinid paremad, aga samas külm vesi ei ole isegi veebruaris mu lapsi takistanud. Aga jah, siis tuleb vahel neid soojendada, sooja teed sisse joota jne.

Edit: Raamatud olemas.


Kui kellegil veel pakkuda on, siis mina otsin ka Jordaania ja Iisraeli kohta raamatuid.

Ma käisin just kevadel kahe pojaga Pariisis. Majutuse võtsin airbnb-st Montmarte linnaossa. Odavam kui kesklinnas, samas tore kant ja metrooga sai suts kesklinna. Valisin koha inimeste tagasiside järgi ja jäime korteriga väga rahule


Mul on veel alles reisiplaneerimiseks kasutatud raamatud Silmaringi reisijuht Top10 Pariis (sisaldab linnakaarti ja metrookaarti) ja teine raamat on Pariisi laste reisijuht. Võin müüa, kui huvi, siis kirjutage sõnumitesse.

https://www.booking.com/s/27_8/kuldar27

All your friends need to do is book using the link and stay at their accommodation, and they’ll earn US$15 and you’ll get US$15 too.

Alates 13.01.2018 on EL-is keelatud võtta kaardimaksetelt teenustasu. Ise ostsin ka alles budgetair.lv lehelt piletid ja siis ei teadnud ma veel sellest uuest direktiivist. Saatsin neile aga kirja, et palun makske see 21 euri tagasi, mis nad mult võtsid kaardimakse eest. Vabandasid ja järgmisel päeval oli 21 euri mul arvel tagasi, kuigi kirjutasid, et makse toimub 5-7 päeva jooksul. Oma kirjas viitasin siis sellele lingile: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-141_en.htm

Küsimus neile, kes budgetair.lv piletitelt makstud kaarditasusi tagasi küsida üritanud: kas saite raha tagasi?

Need kohad on tasuta sissepääsuga, ainult parkimise eest tuleb maksta. Parkimine oli 300-700 kohalikku, olenevalt kohtadest siis.
Virmaliste vaatamiseks peetakse parimaks Myvatn-i kanti.
Reykjavikis on vist sadamas olevad mereandide söögikohad popimad.
Mul on pakkuda reisiplaneerimiseks LP Iceland´s Ring Road, kus kõik kohad kirjas ja juhend ka kohale jõudmiseks (välja antud mais 2017). Samuti söögikohtade soovitused on seal olemas. Veel on mul pakkuda Silmaringi reisijuht Top 10 Island. Kokku kahe raamatu hind 14 eurot. Kaasa võin anda Islandi kaardi. Kui huvi, siis kirjutage sõnumitesse.

Raamat ootab endiselt uut reisihuvilist.

Kuidas oli siis novembris sõita? Meil küll sep lõpp minek, aga juba septembri kohta hoiatatakse, et tormid ja suured tuuled, pimedas mitte sõita jne.
Mis su lemmik kohad olid R1-l? Meil ka plaanis ainult 2WD rentida.

Meie olime kruiisiga väga rahul, aga see oli ka meie esimene kruiis, nii et ei ole millegiga võrrelda. Laevaga jäime rahule, söögid olid head ja ilmad olid ka väga ilusad. Kuna pühade ajal olid hinnad laes, siis hoidsime 400 euri kokku ja võtsime ilma aknata kajuti, aga anti ikkagi aknaga. See oli väga hea üllatus, sest ma tegelikult ei oleks kujutanud ette, et nädal aega magada ilma aknata kajutis. Meil oli selline kajut, et keskel oli lai voodi ja laste voodid tulid siis seina pealt välja tõmmata. Päeval lükkasime kokku, et rohkem ruumi oleks.
Jootrahad saab makta ette või ka laevas, need olid 10 euri päevas täiskasvanu kohta ja 5 eurot lapse kohta. Joogipaketid tuleb ka juurde osta või siis eraldi raha eest joogid osta laevas.
Lastega oli eriti mugav (meie omad olid siis 8- ja 11-aastased), lasteklubisse registreerides andsime loa, et nad saavad ise minna ja tulla kui tahavad. Siis ise käisid seal ja kahel õhtul (Muscatis ja Abu Dhabis) käisime ilma lasteta linnapeal, lapsed olid sel ajal lasteklubis. Päeval käisime kõik koos, aga õhtul jätsime lapsed laeva, et ise veel tiirutada linnas. Lapsed inglise keelt väga ei valda, aga suurem midagi purssis ja mänge vaatas selle järgi, et kuidas teised mängivad :) Hakkama igatahes said seal ja seltskond meeldis. Mul veel sellest reisist alles LP Oman, UEA ja Arabian Peninsula (2016 väljaanne). Võin 15 euro eest müüa kui soov. Meie tiirutasime Omanis, Abu Dhabis ja Dubais selle järgi. Me muidugi olime niisama ka Dubais veel nädala. Kui on mingi konkreetne küsimus, siis võin vastata, aga ei oska midagi välja tuua rohkem.

Osad portaalid küsivad ka passi numbrit, osad mitte. Meil Hiinasse sõites oli piletil vana passi number. Igaksjuhuks võtsin vana passi ka kaasa. Check-ini tehes ütlesin, et vana pass ei kehtinud piisavalt ja nüüd uus pass. Probleeme ei olnud. Ma isegi ei mäleta kas taheti vana passi ka näha.

Türgis saab siselende ka väga hea hinnaga, autoga Pamukkale ikka liiga kauge. Bussid muidu ka väga head. Firmasid erinevaid, aga see millega mina sõitsin, sellel oli bussis meelelahutussüsteem, wifi, 4 tunnise sõidu ajal (Ankarast Kapadookiasse) pakuti kaks korda jooke ja snäkke ning buss oli mugav. Googeldades saab kindlasti teada, millised paremad firmad on.
Mina olen maksnud kõige odavama siselennu eest 15 või 20 eurot ühe otsa eest (Kapadookiast Antalyasse), nii et mina eelistaks lendu. Istanbulist Pamuklalesse lennates maksin pere eest 90 eurot (2 täiskasvanut ja 2 last).

Kusjuures broneeringust lasti terve summa lahti. Ehk 14 dollarit maksti ju ikka ta ESTA eest, aga lõpuks kontolt maha ei võetud midagi. Äkki nad ei saa siis hiljem seda summat muuta?