trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Ja järgmine kord googelda enne reisi juba.

Ja kui tahad ikkagi varem infot, siis:

google.com, tripadvisor.com, youtube jne.

:)

Mingit loa taotlemise asja ma küll ei usu, äkki ajas giid jama? Küll aga tean, et Aswan-i ja Abu Simbeli vahel sõidetakse ainult konvois ja keegi väitis Tripadvisoris, et öösel turistid seda lõiku sõita ei tohi. Seda ma pole veel uurinud, et kas see vastab tõele või mitte. Kuna tegemist on suurte vahemaadega, siis mulle tunduski, et hea mõte on seda teekonda jupitada. Järjest mina Abu Simbelist Hurghadasse tagasi sõita ei suudaks.

Mina käisin juuni lõpus 11- ja 14-aastasega. Magasime ka kuplis sees telgis, et just lastel põnevam oleks. Hotellides palju ju ööbitud, see aga oli hoopis teistsugune kogemus. Jäime väga rahule, lastele väga meeldis ja magasime telgis nagu notid. Tubadega oli hinna vahe minu jaoks suur ja väljaspool kuplit ei tahtnud ööbida. Tavaliselt ei saa ju veepargis otse veest magama ja ärgates kohe jälle vette.

Jah, ametlikes kanalites on info, et ei saa Wadi Araba piiriületusel viisat üksikisikud. Isegi Lonely Planet väidab nii, aga tegelikult saab. Ise käisime nii ja ka ametlikes kanalites oli sel ajal kirjas, et ei saa, aga enne reisi mitmed inimesed tripadvisori foorumi teemades kinnitasid, et saab. Selle infolehe järgi, mis piirilt eriviisaga saime, saime ainult läbi Wadi Araba piiripunkti maalt lahkuda ilma maksmata.Piilusin tripadvisori foorumisse, seal väidavad nii reisijad ja ka kohalikud, et kuigi saatkonnast vastatakse, et ei saa uuesti selle ühekordse viisaga siseneda, siis tegelikult saab. Või noh, need, kes seda kirjutasid, need väitsid, et said. 

Lonely Planeti andmetel tõesti mitmekordse sisenemisega viisat piiril ei saa.Väljumise tasu Jordaaniast ei ole, see ongi see eriviisa kui Eilatist tuled: kohe ei maksa viisa eest midagi, aga kui lahkud samal päeval, siis maksad lahkudes, kui oled min 3 ööd, siis ei maksa midagi. Kui Ammanis ostad viisa 40JD, siis olenemata päevade arvust ei maksa sa lahkudes midagi. Meie sisenesime Eilati kaudu ja oleks tahtnud väljuda põhjast tagasi Iisraeli, aga kuna siis eriviisa ei kehti ja oleks pidanud lahkudes terve pere eest, k.a. lapsed, maksma täissumma viisa eest, siis tegime plaanid ringi. Eilatist sisenedes saate kaasa infolehe, kus on kirjas summad, mis vastavalt kust ja millal riigist lahkute, maksma peate.

Ei viitsi sinu eest googeldada (ise eelmine aasta leidsin kõik info googeldades ilusti üles), aga viisa vist oli 40JD. See aga ühekordse sisenemisega. Äkki siis 60JD vaja maksta kui pärast uuesti siseneda tahad, sest see min kolme päeva viibimisega tasuta viisa kehtib ainult Eilati ja Aqaba vahel minu arust. Aga nagu ma aru saan, siis lahkute ka Ammanist, siis seda vist ei saa kasutada või siis küsitakse äkki lennujaamas ära minnes raha juurde. Iisraelist lahkumise maks oli u 30 euri inimese eest, k.a. lapsed. Mul olemas pdf-ina Iisraeli ja Jordaania LP-d, seal ka kindlasti viisainfo olemas. Kui soov on, võin saata.

Mina olen kunagi võtnud eraldi juurde kindlustuskaitse lennuplaani muudatustele, aga siis olid lennud eraldi piletitel. Kui ühel piletil on lennud olnud ja muudatus oli, siis muudeti ikka esimest lendu ka, et ümberistumine mõistliku ajavahega oleks, pakuti mitu varianti, mille seast ise valisin. Ja piletid olid ka vahendajalt. Kindel, et nad kohe raha tahavad muutmise eest. Raha peaks ikka siis maksma kui muudatust soovid sina ja see ei tulene lennuplaanist.

Kirjas ju, et nimevahetus hinnas :) Ostja siis maksabki paketi + nimevahetuse eest :)

Iisraelist Tabasse minemise kogemust ei ole, aga Ovda lennujaama kogemus küll. Turvakontroll on seal tõesti põhjalikum, aga kindlasti ei midagi jubedat ja kommentaarid selle kohta pigem kõvasti ülepingutatud.

Meie käisime Costaga Dubaist kruiisil. Viisa asju ise ajama ei pidanud. Pass võeti laevas ära ja hiljem tagasi saades oli Omaani tempel sees. Maale minekuks meile passi ei antud, vaid kui õigesti mäletan, siis anti mingi plastikkaart kaasa, mis siis oli nagu mingi maalepääsuluba vms.

Mina Eilatis küll ei maksnud printimise eest,  Check-ini tegin ju ise ja pardakaart oli telefonis olemas. Ma ei viitsi praegu ise vaadata, aga minu arust wizzairi kodukalt FAQ alt leidsin sellise lause, et ise prindivad kui lennujaam ei aksepteeri paberita pardakaarti. Lennujaamas on check-in tasuline, mitte pardakaardi printimine.

Kui vaja paberil pardakaarti ja sul telefonis, siis nad ise prindivad sulle lennujaamas selle. Ma just enne Eilatist tagasi lendu googeldasin, et äkki pean printimiseks mingi koha leidma, sest check-ini tegin telefonis. Lennujaamas pagasit ära andes prinditi mul automaatselt pardakaardid  välja kui pileteid telefonist näitasin. 

Kopeerin lõigu Jordaania LP-st:For the Dead Sea, minibuses leave from Mu-hajireen Bus Station (Map p56; Al Ameerah Basma Bin Talal St), near 3rd Circle. There are no direct services: the route involves a minibus to Shuneh Al Janubiyyeh (South Shuna; JD1, 45 minutes) and then a wait for another minibus to Suweimeh. At Suweimeh, you’ll have to hire a taxi, which is an unreliable option – it’s easier to take the JETT bus.Minu ostetud e-raamatut on võimalik veel allalaadida kui huvi LP vastu on.

Sism Park on muidugi väga lahe, aga lapsed võivad õnnetud olla, et ägedatele atraktsioonidele ei saa. Kunagi pidi minu viiene pealt vaatama ja kurvastama, et samadele atraktsioonidele ei saanud kui suurem vend.Hurgadas on näiteks Titanicus osad liutorud soojendatud veega ja laskuvad soojendusega basseini. Sindbadis olid kõik torud külmas vees. Veebruaris muidugi soojendusega basseinid paremad, aga samas külm vesi ei ole isegi veebruaris mu lapsi takistanud. Aga jah, siis tuleb vahel neid soojendada, sooja teed sisse joota jne.

Edit: Raamatud olemas.Kui kellegil veel pakkuda on, siis mina otsin ka Jordaania ja Iisraeli kohta raamatuid.

Ma käisin just kevadel kahe pojaga Pariisis. Majutuse võtsin airbnb-st Montmarte linnaossa. Odavam kui kesklinnas, samas tore kant ja metrooga sai suts kesklinna. Valisin koha inimeste tagasiside järgi ja jäime korteriga väga rahuleMul on veel alles reisiplaneerimiseks kasutatud raamatud Silmaringi reisijuht Top10 Pariis (sisaldab linnakaarti ja metrookaarti) ja teine raamat on Pariisi laste reisijuht. Võin müüa, kui huvi, siis kirjutage sõnumitesse.

https://www.booking.com/s/27_8/kuldar27All your friends need to do is book using the link and stay at their accommodation, and they’ll earn US$15 and you’ll get US$15 too.

Alates 13.01.2018 on EL-is keelatud võtta kaardimaksetelt teenustasu. Ise ostsin ka alles budgetair.lv lehelt piletid ja siis ei teadnud ma veel sellest uuest direktiivist. Saatsin neile aga kirja, et palun makske see 21 euri tagasi, mis nad mult võtsid kaardimakse eest. Vabandasid ja järgmisel päeval oli 21 euri mul arvel tagasi, kuigi kirjutasid, et makse toimub 5-7 päeva jooksul. Oma kirjas viitasin siis sellele lingile: http://europa.eu/rapid/press-release_IP-18-141_en.htm

Küsimus neile, kes budgetair.lv piletitelt makstud kaarditasusi tagasi küsida üritanud: kas saite raha tagasi?

Need kohad on tasuta sissepääsuga, ainult parkimise eest tuleb maksta. Parkimine oli 300-700 kohalikku, olenevalt kohtadest siis. Virmaliste vaatamiseks peetakse parimaks Myvatn-i kanti. Reykjavikis on vist sadamas olevad mereandide söögikohad popimad. Mul on pakkuda reisiplaneerimiseks LP Iceland´s Ring Road, kus kõik kohad kirjas ja juhend ka kohale jõudmiseks (välja antud mais 2017). Samuti söögikohtade soovitused on seal olemas. Veel on mul pakkuda Silmaringi reisijuht Top 10 Island. Kokku kahe raamatu hind 14 eurot. Kaasa võin anda Islandi kaardi. Kui huvi, siis kirjutage sõnumitesse.

Raamat ootab endiselt uut reisihuvilist.