Viimased kommentaarid

Ma ei saanud ka sellest täpselt aru, et kuidas Isla Muejeresest, aga ju sealt pakutakse lihtsalt trippe nendele, kes seal peatuvad ☺️ aga selge siis hea lihtne kui cancunist ja tundub et tuleb sukeldumine võtta ☺️

Jaanuaris minek Cancuni ja päevaks Isla Muejeresele. Mõte on käia ka snorgeldamas/sukeldumas MUSAs. Kas keegi oskab soovitada, kas snorgeldamisega näeb seal ka ühtteist või elamuse saamiseks oleks ikka sukeldumine parem variant? Ning kust on see trip parem ette võtta, kas Cancunist või Isla Muejereselt? Oskate soovitada mingit reisikorraldajat, kellega oleks see lahe?

  1. Käidud sai Vietnamis (Ho Chi Minh, Phu Quoc), Malaisia (Kuala Lumpur), Austraalia (Darwin), Indoneesia (Bali), Itaalia (Rimini), San Marino, Island
    Island, Bali ja Vietnam oli lemmikud ☺️ Nendesse kohtadesse läheks tagasi kindlasti!
  2. Mehhiko (Yucatani poolsaar), Kuuba, Kanada (Toronto), Malta
  3. Tahaks häid pileteid aasta lõpupoole Indiasse või Tansaaniasse/Sansibari.

Käisime märtsis, tegime netis approval letteri ja lennujaamas seisime jârtsis. Ei seisnud üldse kaua, ei kaotanud üldse aega, tasub igatahes rohkem ära, eriti kui nii suure seltskonnaga, siis kokkuhoid päris suur

Malaariatablette on kahe erineva toimeainega. Üks neist tekitab tõesti rohkem kõrvalmõjusid kui teine. Tuleb uurida, kumb ravim selle piirkonna sääskedega rohkem sobib. Samuti kui rääkida malaariast konkreetselt Sri Lankal, siis malaariat üldiselt ei esine saartel, kuid alati erand kinnitab reeglit. Kui viibida pikemat aega kuskil maakohtades, siis on esinemis tõenäosus suurem.
Soovitan vaadata seda lehekülge https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/sri-lanka?s_cid=ncezid-dgmq-travel-single-001

Olen käinud märtsi lõpus nii Phuketis kui ka Balil. Mõlemad kohas sadas enamasti hommikul vara, kuna vihmahooaeg on, siis ennustada ei oska tõesti keegi.
Kui valida nende kahe saare vahel, läheksin pigem Balile, seal väga ilus loodus, kui dilusad valgeid liivarandu jälle pole. Oleneb kumb sulle tähtsam on kas loodus või ilusad rannad. Krabil ma pole loomulikult käinud, selle kohta ei oska midagi öelda :)

Minule isiklikult Tais Phuket üldse ei meeldinud.. turiste paksult täis, hinnad lakke aetud, kohalikud müüjad pealetükkivad- tagasi enam ei läheks..
See eest Phu Qouc meeldis väga.. kohalikud väga toredad, hinnad meeletult soodsalt, toidud suurepärased, vähe turiste, seal pealinnas kus hotellid enamasti on, seal tõesti valget liivaranda sinise veega pole, kuid sellest natuke kaugemal asub Vietnami ilusaimaks rannaks nimetatud Bao Sao rand, mis vastas täpselt sinu nõuetele ja oli imeline!
Filipiinidel pole kahjuks veel käinud, aga neist kahest kus käinud olen, läheksin kahtlemata tahasi Vietnami..

Palun soovitage, kuhu piirkonda hotell võtta. Hetkel olen vaadanud Qawrat ja sealt plaan ühistranpordiga ringi seigelda. Tahaks nii ringiseigelda kui ka bassu ääres lebotada :)

Meie kasutasime liikumiseks autojuhti ja meile meeldis, kuna saime kõik kohad käidud nähtud, mida näha tahtsime ja kuna olime ainult 7 päeva Sri Lankal, siis suur aja kokkuhoid. Oleks seal olemiseks 14 päeva, siis prooviks vist ka seiklemist ühistranspordiga. Meeldis ka see, et autojuht ju kohalik, kes tihti ütles, et ärme sinna lähme, seal võetakse teilt rohkem raha, sest see turistikas jne..
Käisime Yala rahvuspargis, nägime eelpool mainitud karu, kes kõndis täitsa ümber meie safari auto, elevante jne. Leopardi nägemine on siiski harva esinev, mõned teistes autodes nägid, aga meil ei õnnestunud. Kui elevante tahta näha, siis pole vahet millisesse minna, neid on seal igal pool rahvusparkides :)

Pigem soovitaks hotell bronnida kuskile rahulikumasse kohta ja minna Patongi päeval või kui tahate õhtust melu näha, siis paariks ööks sinna. Patongis kaks nädalat pole kindlasti mõtet olla, eriti kui lastega minek. Sealne piirkond ainult pidu ja möll. Tõelist Tai loodust ja elu tahate näha, siis minna saartele või mujale piirkonda.

Meil ka minek Kuubale nädalaks. Soovime ära näha peale Varadero ka Havanat, Vinalest ja Trinidadi ☺️ Võibolla tasuks teilgi uurida Havanat ja Trinidadi, jäävad Varadero lähemale, kui Vinales. Nii palju kui lugenud olen, siis Varadero jah tõeline turistide kuurort linn, justnagu eelkirjutada kirjutas.

Minu meelest oli täna juba uudis ka, et neil jäi aruanne esitamata inimliku vea tõttu.
Mul plaanis neilt küll suveks reis osta :)

USD seal see teema, et kui vanad dollarid, siis nendega maksta ei saa, sest Maldiivide pank ei aksepteeri vanu dollareid. Ma ei mäleta mis aastani oli nö vana dollar. Kõige toredam see, et nad ise annavad tagasi vanu dollreid, aga edaspidi pole nendega seal riigis midagi teha. Tavidis dollareid vahetasime, siis saime kõik uued ja need sobisid, kuid tagasi saime vanu, siis sai alles selgeks, et nendega seal maksta enam ei saa. Seda tuleks seal jälgida.

Jaa, seda sooviks isegi teada saada

Te vist ei kujuta päris täpset ette, mida Maldiivid endast kujutavad ☺️
Kõik Maldiivide saared on ühesugused tasased liivasaared, justkui sandbankid, mille pildid Maldiive googeldades vastu vaatavad. Lihtsalt mõnele suuremale on ehitatud peale hooned, istutatud taimed jne. Matkata võid ühelt sandbankilt teisel, maa on täiesti tasane, taimestikku seal väga pole. Sobib ideaalselt rannapuhkuseks ja vahelduseks võimalik snorgeldamas või sukeldumas käia.
Ööbida saab kas kohalike saare peal või resordis.. Resordis siis kordades kallimad hinnad. Alkohol riigis keelatud, saadaval ainult resortides, ise kaasa võtta pole võimalik, lennujaamas kontrollitakse.
Iseenesest väga romantiline rannapuhkuse sihtkoht ja mulle väga meeldis, aga kui te valite kas Maldiivid vòi Tai, siis need kaks kohta vägaväga erinevad.. lastega oleks ehk Tai ägedam, rohkem tegevust. Ise läheks tagasi pigem Maldiividele ☺️

Vietnam on väga mõnus. Inimesed väga sõbralikud, väga soodne (eriti mœni turistide poolt vähem asustatud saar, näiteks Phu Quoc), rannad ilusad, ilus loodus, palju teha-vaadata. Suurlinnade liiklus on ainult kohutav, me ise käisime Ho Chi Minhis ja no see oli jube... lapsevankriga üle tee saamine oli suur katsumus.
Aga läheks kindlasti tagasi :) Soovitaksin!

Maldiivide ruupiaid saab vahetada ainult Maldiividel. Sri lanka omi meil vahetas euro-ruupia vastu autojuht, kellelt saime kõige parema hinnaga.
Kuskil probleeme drooniga polnud. Maldiividel filmisime resordi kohal ja pärast küsisime, et kas see ok.. siis öeldi, et ei tohi bungalowde kohal, sest seal vannitoad ja wc pealt lahtised.. aga no seda me ei maininud, et meil juba filmitud :D
Maldiividel ööbisime Maafushil, seal kõige rohkem tegevust ja soodsam, kui resordis ka.. käisime snorgeldamas kilpkonnadega, sandbankil, delfiinide kruiisi, Ananatara Dhigul (seal resordis olime ühe päeva, hommikul Maafushilt paadiga läksime ja òhtul tuli paat järgi, hind oli 150-180€\in, täpset hinda ei mäleta enam ja kalapüügil). Kalapüük maksis õnneks ainult 20$, sest see oli mõttetu, keegi ühtegi kala ei saanud paadist.
Anantara oli kallis aga äge, kuid ise seal ööbida ei tahaks, kui siis max ühe öö (mille hind 1000€\öö), sest midagi seal väga teha peale päevitamise pole. See oli kõige luksuslikum resort Maafushi lähedal ja siis otsustasime sinna päevaks minna. Resortidesse on võmalik päevaks ka max 80€ eest minna, aga see pole kindlasti see "õige" luksuslik Maldiivide resort.
Maldiividel oli huvitav ost kohalik kookossokolaad, kookoslehe sees. Sri Lankalt ostsime kaasa kohalikku alkoholi, teevabrikust teed.
Mõlemad väga huvitavad sihtkohad aga nii erinevad, nii et ühe reisi ajal saab nii mõnusat rannapuhkust, kui ka palju seiklemist ja loodusilu. :)

Meil minek jaanuaris Kuubale ka, sai küll tornaadoga nö pihta, kuid nii palju kui uurinud olen, siis midagi katastroofilist pole

Meil minek Yucatani poolsaarele jaanuaris ja minu teada tornaadod sinnani ei jõudnud :) samuti Mehhikos toimunud maavärin selles konkreetses piirkonnas kahju ei teinud. Seega võite täitsa plaani võtta ;)

Phu Quoc kindlasti.. arenev piirkond, vähe turiste, Vietnami ilusaim rand.. saab nii rannapuhkust kui ka ringi seigelda ja suur pluss veel, ülisoodsad hinnad

Vaktsiinid olenevad eelkòige beebi vanusest ja teie sihtkoha valikust ☺️ Meil tavaliselt reisiapteegis paratsetamooliküünlad/siirup, piimhappebakteri tilgad, kraadiklaas, füsioloogiline vesi/NaCl 0,9, Zyrteci tilgad. Need põhilised asjad, mis abiks kui midagi ootamatut ette tuleb. Kuigi ma arvan, et apteegist leiab ka neid.
Lennuaeg oleneb jälle beebist ja tema vanusest. Meie beebi oli super magaja ja magas igal ajal, igal pool.. seega polnud oluline lennuaeg. Lennuaeg ehk olulisem siis, kui lapsel päeval ainult üks uni.
Oleme kasutanud BJ City Mini kergkäru, mis käib lihtsalt lahti/kokku. Selle oleme saanud enamustes lennujaamades ära anda alles väravas. Samas vankri kasutus jälle oleneb, kuhu puhkama minna.. näiteks Balil oli vankriga vòimatu jalutada ja ja kasutasime ainult kõhukotti. Tasub internetist uurida, välismaa saitidel kindlasti kirjutatud, kuidas ja kuidas vankriga on...
Olen ostnud 50 faktoriga päevitusriided ja mütsi, mis katab kukalt ja kõrvu.. ja peale pannud veel ka 50 faktoriga kreemi.. Aasias päike tugev ja isegi sellise topelt kaitsega oleme lapse natuke roosaks saanud, aga ärapõlenud ònneks pole. Putukamürki ma täitsa beebile ei paneks, siis tugev keemia, Kasutada palju sääsevõrku. Aasias tavaliselt voodide kohal võrgud.
Kuna passid tehaksegi 5 aastaks, siis pole midagi teha, kui beebi muutunud, see ju loomulik. Tegin oma lapsele passi kui ta oli 5kuune ja nüüd käisime reisil kui ta oli 1,5 aastane.. ei öeldud midagi.. ☺️ aga see vòib oleneda piiril töötajast, kuigi ei usu, et sellest probleem tuleks.

Aga kui mul lennud Helsinkist Kuubani Air Canadaga ja edasi Aeromexicoga, kas on võimalik, et saan pagasi saata Helsinkist Cancuni? Muidu vist peaks ju Kuubal pagasi välja võtma ja siis vist kúll turistikaarti vaja ja maalt lahkumistasu vaja maksta.,

Tere! Meil minek läbi Kuuba Cancuni. Jõuame Kuubale ja paari tunnipärast läheb lend edasi Cancuni.. Kas oskab keegi öelda, kas peame siis selle jaoks tegema ka turistikaardi ja maksm amaalt lahkumise tasu? Nimelt oleme nädala Cancunis ära ja lendame tagasi Kuubale, et sealgi nädalakese veeta. Kas meil siis vaja kahte turistikaarti ja vaja kaks korda maksta maalt lahkumistasu?

Olen ostnud sealt lennupileteid, lennud kōik ilusti toimunud. Samuti teavitasid lennuplaani muutustest. Mina olen rahul! Krediitkaarditasudi tulid jah juurde, kuid teiste vahendajatega tulevad samuti.