Viimased kommentaarid

1) 2018. aastal sai ära käidud Kuubal, Mehhikos, Torontos, Maltal, Taanis, Seisellidel ja aastavahetusereis ootab alles ees, siis minek Austriasse, Viini.

Kindlad selle aasta lemmikud oli Mehhiko oma suurepäraste toitude ja Seisellid oma imeliste randadega.
Kõige paremini jäi kahjuks meelde, kui Kuuba lennujaamas kohvrid tühjaks tehti :)
2) Hetkel piletid olemas 2019. aastal Iisrael, Jordaania, Albaania. 
Kuid plaanis on üks pikem reis kuskile rannapuhkuseks ka teha.
3) Pileteid ootan aasta lõpuks Kanadasse, USAsse või hoopis kuskil kaugemale eksootilisse sihtkohta.

Meie käisime see aasta jaanuari lõpus mõlemas kohas. Cancun ehtne kuurortlinn, ilusad valged liivarannad sinise veega. Soovitaksin sukelduma minna veealusesse muuseumisse, samuti seal ilusad korallid sukeldumiseks. Isla Mujeres on väga armas saar, kus meie olime ühe päeva, aga soovitaks seal paar päevakest olla. 

Tulum meeldis rohkem, vähem turiste, tühjemad rannad, samas seal polnud väga midagi peale päevitamise ja varemete vaatamise teha.. sobis hästi rannapuhkuseks. 
Võtsime rendiauto ja hakkasime Cancunist alla poole tulema, sòites välja kuni Tulumini ja ka poolsaare sissepoole. Liiklus on rahulik, ei miskit hullu. Cancunis linna vahel politseinikud pidasid pisteliselt kinni, inglise keelt nad ei osanud, saime aru ainult lausest kas õlut oled joonud

Kui minek mõneks päevaks, siis tasuks tõesti vaadata ehk Kuubat. Aruba iseenesest väga armas saar, aga kas sinna on mõtet mitme tunnine lend teha, et paar päeva seal olla? 

Kuubal on nii rannapuhkuse võimalust, kui ka ühtteist vaadat.

Mul tekkis küsimus, kas nägite ka gigant kilpkonnasid? Võtsite selleks eraldi päevatripi mujale saarele?

Super info ☺️
Veel küsimus, mis programmiga video tehtud? Väga hea video

Aitäh info eest! Milline saar kõige rohkem meeldis? Kus kui kaua olite? Meil minek novembris lapsega 10 päeva ja kuna tahaks täielikku rannapuhkust, siis hetkel on majutus broneeritud La Digue 5 ööd, Praslin 3 ööd ja Mahe 1 öö. Olen foorumitest uurides arusaanud, et Mahes pole väga miskit teha, eriti kui lapsega puhkama minna ☺️

Kuidas liikusite saarte vahel? kohalike praamidega? Kuidas piletite hinnad? 

Mul plaanis minna päevareisiga, need hinnad on internetist uurides kuskil 120€ kanti. Kas keegi oskab soovitada, kas tasub või pigem osta ainult laevapiletid ja ise ringi vaadata?

Me läksime jaanuaris sama laevaga Helsinki, läksime trammiga raudteejaama, ja sealt bussiga lennujaama.  Bussinumber oli 615. 

Kõik teie mõeldud sihtkohad on väga mõnusad ja lapsega reisides hea valik, aga olles nendes kõiggis kohtades käinud, soovitaksin ehk kõige rohkem Balit. Kuna lapsega ikkagi enamasti rannapuhkus, siis Balil on mõnus basseini ääres lebotada. Meie rentisime seal ka juhiga autoga, et põhi vaatamisväärsused nähtud saaks. Meie laps oli aastane kui käisime ja teda see kuumus ei häirinud. Sulistasime palju vees, jõime värskeid mahlasid ja kõik oli super ☺️

Vietnamit oskan küll soovitada. Meie käisime kui laps oli 1a1k. Olime Phu Quocis ja Ho Chi Minhis. Phu Quocil oli väga tore randades lesida, väga soodne, ühtteist natuke ikka oli vaadata, sõitsime taksoga ringi. Ho Chi Minhis oli natuke keerulisem, sest liiklus on kohutav ja teede ületamine lapsega oli korralik katsumus. Mina soovitaksin küll Lõuna-Vietnami lapsega reisijatele. ☺️

Tulin paar päeva tagasi Kuubalt ja ma tahaks küll teada, millisest poest on seal vòimalik sellist vidinat osta. Tundub küll vòimatu ettevòtmisena.

On ennegi reise olnud paljude jätkulendudega, aga probleeme pole olnud. Toetudes ka lennufirma jutule, siis lihtsalt Kuuba puhul see justkui reegel juba. Loomulikult on tõenäosuse võimalus
olemas ka teistel lendudel. See on pigem hoiatuseks, targutada pole siin enam midagi, kahju on tehtud.

Ei arvanudki, et need lukud on pommikindlad :)

Ma ei saanud ka sellest täpselt aru, et kuidas Isla Muejeresest, aga ju sealt pakutakse lihtsalt trippe nendele, kes seal peatuvad ☺️ aga selge siis hea lihtne kui cancunist ja tundub et tuleb sukeldumine võtta ☺️

Jaanuaris minek Cancuni ja päevaks Isla Muejeresele. Mõte on käia ka snorgeldamas/sukeldumas MUSAs. Kas keegi oskab soovitada, kas snorgeldamisega näeb seal ka ühtteist või elamuse saamiseks oleks ikka sukeldumine parem variant? Ning kust on see trip parem ette võtta, kas Cancunist või Isla Muejereselt? Oskate soovitada mingit reisikorraldajat, kellega oleks see lahe?

  1. Käidud sai Vietnamis (Ho Chi Minh, Phu Quoc), Malaisia (Kuala Lumpur), Austraalia (Darwin), Indoneesia (Bali), Itaalia (Rimini), San Marino, Island
    Island, Bali ja Vietnam oli lemmikud ☺️ Nendesse kohtadesse läheks tagasi kindlasti!
  2. Mehhiko (Yucatani poolsaar), Kuuba, Kanada (Toronto), Malta
  3. Tahaks häid pileteid aasta lõpupoole Indiasse või Tansaaniasse/Sansibari.

Käisime märtsis, tegime netis approval letteri ja lennujaamas seisime jârtsis. Ei seisnud üldse kaua, ei kaotanud üldse aega, tasub igatahes rohkem ära, eriti kui nii suure seltskonnaga, siis kokkuhoid päris suur

Malaariatablette on kahe erineva toimeainega. Üks neist tekitab tõesti rohkem kõrvalmõjusid kui teine. Tuleb uurida, kumb ravim selle piirkonna sääskedega rohkem sobib. Samuti kui rääkida malaariast konkreetselt Sri Lankal, siis malaariat üldiselt ei esine saartel, kuid alati erand kinnitab reeglit. Kui viibida pikemat aega kuskil maakohtades, siis on esinemis tõenäosus suurem.
Soovitan vaadata seda lehekülge https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/sri-lanka?s_cid=ncezid-dgmq-travel-single-001

Olen käinud märtsi lõpus nii Phuketis kui ka Balil. Mõlemad kohas sadas enamasti hommikul vara, kuna vihmahooaeg on, siis ennustada ei oska tõesti keegi.
Kui valida nende kahe saare vahel, läheksin pigem Balile, seal väga ilus loodus, kui dilusad valgeid liivarandu jälle pole. Oleneb kumb sulle tähtsam on kas loodus või ilusad rannad. Krabil ma pole loomulikult käinud, selle kohta ei oska midagi öelda :)

Minule isiklikult Tais Phuket üldse ei meeldinud.. turiste paksult täis, hinnad lakke aetud, kohalikud müüjad pealetükkivad- tagasi enam ei läheks..
See eest Phu Qouc meeldis väga.. kohalikud väga toredad, hinnad meeletult soodsalt, toidud suurepärased, vähe turiste, seal pealinnas kus hotellid enamasti on, seal tõesti valget liivaranda sinise veega pole, kuid sellest natuke kaugemal asub Vietnami ilusaimaks rannaks nimetatud Bao Sao rand, mis vastas täpselt sinu nõuetele ja oli imeline!
Filipiinidel pole kahjuks veel käinud, aga neist kahest kus käinud olen, läheksin kahtlemata tahasi Vietnami..

Palun soovitage, kuhu piirkonda hotell võtta. Hetkel olen vaadanud Qawrat ja sealt plaan ühistranpordiga ringi seigelda. Tahaks nii ringiseigelda kui ka bassu ääres lebotada :)

Meie kasutasime liikumiseks autojuhti ja meile meeldis, kuna saime kõik kohad käidud nähtud, mida näha tahtsime ja kuna olime ainult 7 päeva Sri Lankal, siis suur aja kokkuhoid. Oleks seal olemiseks 14 päeva, siis prooviks vist ka seiklemist ühistranspordiga. Meeldis ka see, et autojuht ju kohalik, kes tihti ütles, et ärme sinna lähme, seal võetakse teilt rohkem raha, sest see turistikas jne..
Käisime Yala rahvuspargis, nägime eelpool mainitud karu, kes kõndis täitsa ümber meie safari auto, elevante jne. Leopardi nägemine on siiski harva esinev, mõned teistes autodes nägid, aga meil ei õnnestunud. Kui elevante tahta näha, siis pole vahet millisesse minna, neid on seal igal pool rahvusparkides :)