Viimased kommentaarid

Oleme minemas detsembris, ole hea anna teada, kuidas teil läks, kui tagasi olete :) 

Ostsin neilt järjekordselt piletid. Varasemalt on samuti olnud arvel payment fee ja olen ilusti raha tagasi saanud. Seekord oli suur kiri, et payment free, aga kui maksma hakkasin, siis lisandus arvele 33 eurot, kuid arvel pole seda enam paymant fee alla märgitud. Seega tundub, et nad süsteemi muutnud, sest ostjad teadlikud, et saavad raha tagasi küsida.

Näiteks pita falafelidega maksis ~10€, see nägi välja nagu burger. Kui võtta midagi korralikku, siis 15-25€ inimene on praad + joogid. Oleneb kõik loomulikult sellest mida võtta. Toidule kulub päris palju.

Meie olime Kuubal 7 päeva: 2 päeva Havanas, Havanast võtsime päevatripi Vinalesesse, 1  päev Trinidadis ja 3  päeva Varaderol. Liikusime ka Viazuliga, pikad sõidud, piletid ostsme ette, aga igati okei sòita. Nädalaga jõuab palju näha ja käia küll :)

Mõtlesin suure pagasi kaalumise all seda, et mõni lennufirma suhtub leebelt sellesse, kui veits üle normi äraantav pagas. Et võibolla jælgivad nad pigem seda, kuna endal pole see ka üle olnud, siis ei oska kommenteerida. Aga käsika pärast pole vaja vast küll muretseda :)

Sama siin nagu eelmisel, korduvalt lennanud, aga keegi pole käsipagasile tähelepanu pööranud. Pigem vaadatakse ja kaalutakse ikka suurt pagasit ja probleeme ehk, kui see üle normi. 

Kui ma aasta lõpus Viinis lennujaamast auto rentisin, siis küsiti kohe, kas soovin ka välismaale sõita. Arvatavasti mingi kindlustuste vahe on. Kahjuks firmat ei mäleta, mingi kohalik firma oli. Kõik toimis kenasti, tagatis 1000€ eurot. 

Käisime Yalas, nägime elevante päris lähedalt ja kõiki teisi, keda näha seal saab, väljaarvatud leopardi. See leopardi tagaajamine üks naljanumber on :D midagi sahistas põõsas autojuht karjus " NÄGITE, LEOPARD" :D keegi loomulikult ei näinud ja terve safari aja ta rääkis, et kuidas me küll ei näinud, nii ilusti oli näha.. ise arutasime, et eks ta peab ju huvitavaks ennast tegema et tema oli see autojuht kellega see nägemine õnnestus :) aga oli teistes autodes teisi turiste, kellel tõepoolest õnnestus näha, seega joppamise küsimus :) Nii palju kui mina olen aru saanud, siis Yala eelis ongi see, et seal on võimalus leoparde näha, Udawalawes on enamasti elevandid. Neid näeb kindlasti Yalas ka. 

aga Jordaania Passi ei pea omama? Paljudes kohtades kirjas et kui see on, siis kolm ööd ööbimist ja tasuta viisa vms

Liina, saan aru, et käisite Jordaanias omal käel, mitte läbi teenusepakkuja?


Internetist väga palju vastuolulist infot Jordaania viisa kohta. Kas nad küsivad hotelli broneeringut näha, kui tahavad et sa oleksid 3 ööd Jordaanias? Internetist lugedes tundub jube keeruline ja kulukas see kòik, samas sinu infot lugedes jälle lihtne ja loogiline

1) 2018. aastal sai ära käidud Kuubal, Mehhikos, Torontos, Maltal, Taanis, Seisellidel ja aastavahetusereis ootab alles ees, siis minek Austriasse, Viini.

Kindlad selle aasta lemmikud oli Mehhiko oma suurepäraste toitude ja Seisellid oma imeliste randadega.
Kõige paremini jäi kahjuks meelde, kui Kuuba lennujaamas kohvrid tühjaks tehti :)
2) Hetkel piletid olemas 2019. aastal Iisrael, Jordaania, Albaania. 
Kuid plaanis on üks pikem reis kuskile rannapuhkuseks ka teha.
3) Pileteid ootan aasta lõpuks Kanadasse, USAsse või hoopis kuskil kaugemale eksootilisse sihtkohta.

Meie käisime see aasta jaanuari lõpus mõlemas kohas. Cancun ehtne kuurortlinn, ilusad valged liivarannad sinise veega. Soovitaksin sukelduma minna veealusesse muuseumisse, samuti seal ilusad korallid sukeldumiseks. Isla Mujeres on väga armas saar, kus meie olime ühe päeva, aga soovitaks seal paar päevakest olla. 

Tulum meeldis rohkem, vähem turiste, tühjemad rannad, samas seal polnud väga midagi peale päevitamise ja varemete vaatamise teha.. sobis hästi rannapuhkuseks. 
Võtsime rendiauto ja hakkasime Cancunist alla poole tulema, sòites välja kuni Tulumini ja ka poolsaare sissepoole. Liiklus on rahulik, ei miskit hullu. Cancunis linna vahel politseinikud pidasid pisteliselt kinni, inglise keelt nad ei osanud, saime aru ainult lausest kas õlut oled joonud

Kui minek mõneks päevaks, siis tasuks tõesti vaadata ehk Kuubat. Aruba iseenesest väga armas saar, aga kas sinna on mõtet mitme tunnine lend teha, et paar päeva seal olla? 

Kuubal on nii rannapuhkuse võimalust, kui ka ühtteist vaadat.

Mul tekkis küsimus, kas nägite ka gigant kilpkonnasid? Võtsite selleks eraldi päevatripi mujale saarele?

Super info ☺️
Veel küsimus, mis programmiga video tehtud? Väga hea video

Aitäh info eest! Milline saar kõige rohkem meeldis? Kus kui kaua olite? Meil minek novembris lapsega 10 päeva ja kuna tahaks täielikku rannapuhkust, siis hetkel on majutus broneeritud La Digue 5 ööd, Praslin 3 ööd ja Mahe 1 öö. Olen foorumitest uurides arusaanud, et Mahes pole väga miskit teha, eriti kui lapsega puhkama minna ☺️

Kuidas liikusite saarte vahel? kohalike praamidega? Kuidas piletite hinnad? 

Mul plaanis minna päevareisiga, need hinnad on internetist uurides kuskil 120€ kanti. Kas keegi oskab soovitada, kas tasub või pigem osta ainult laevapiletid ja ise ringi vaadata?

Me läksime jaanuaris sama laevaga Helsinki, läksime trammiga raudteejaama, ja sealt bussiga lennujaama.  Bussinumber oli 615. 

Kõik teie mõeldud sihtkohad on väga mõnusad ja lapsega reisides hea valik, aga olles nendes kõiggis kohtades käinud, soovitaksin ehk kõige rohkem Balit. Kuna lapsega ikkagi enamasti rannapuhkus, siis Balil on mõnus basseini ääres lebotada. Meie rentisime seal ka juhiga autoga, et põhi vaatamisväärsused nähtud saaks. Meie laps oli aastane kui käisime ja teda see kuumus ei häirinud. Sulistasime palju vees, jõime värskeid mahlasid ja kõik oli super ☺️

Vietnamit oskan küll soovitada. Meie käisime kui laps oli 1a1k. Olime Phu Quocis ja Ho Chi Minhis. Phu Quocil oli väga tore randades lesida, väga soodne, ühtteist natuke ikka oli vaadata, sõitsime taksoga ringi. Ho Chi Minhis oli natuke keerulisem, sest liiklus on kohutav ja teede ületamine lapsega oli korralik katsumus. Mina soovitaksin küll Lõuna-Vietnami lapsega reisijatele. ☺️

Tulin paar päeva tagasi Kuubalt ja ma tahaks küll teada, millisest poest on seal vòimalik sellist vidinat osta. Tundub küll vòimatu ettevòtmisena.

On ennegi reise olnud paljude jätkulendudega, aga probleeme pole olnud. Toetudes ka lennufirma jutule, siis lihtsalt Kuuba puhul see justkui reegel juba. Loomulikult on tõenäosuse võimalus
olemas ka teistel lendudel. See on pigem hoiatuseks, targutada pole siin enam midagi, kahju on tehtud.