Istanbuli turg ja shoppamispaigad

Tere! Kas keegi oskab öelda kuidas võimalik saada Istambulis turule ja kus on kõige paremad ja odavamad shoppamispaigad, ise praegu Istambulis.

Kõige odavam riideshoppamiskoht on Laleli tänaval. Aga seal te leiate ainult fake tooteid.

Turg asub vanalinnas seal.
Küsi tänaval inimeste käest.....

Tere!

Olen siin Istambulis veel pooldeist kuud, põhiliselt töötan, aga autot pole. Ise asun Tarabya tänaval. Autot endal pole ja liiklust hästi ei tea. Millega sinna kõige paremini saaks?

Gerlik vist mõtleb linna nimega Istanbul, Istambuli nimelist linna pole ma kuulnud aga ega ma ka kõiki linnu ei tea. Tundub, et tegemist on lühiajalise viibimisega Istanbulis. Ainult poolteist kuud kohapeal elades pole muidugi võimalik nii suures linnas (isegi Tallinnast suurem) orienteeruma õppida. Seepärast tasub ikka Eestist nõu küsida, ega türklaste juttu saa ometi uskuda. Siitpoolt vaadates tundub, et Tarabaya asub kuskil Üsküdari kandis ja see on ju hoopis Aasias. Istanbuli suur turg (Kapali Karsi) asub aga hoopis Euroopas. Kuna taksoga sõit ühest maailmajaost teise on kallis ja bussisõit tülikas, siis oleks vist õigem lennukiga turule minna. Selleks tuleb lihtsalt rongiga Türgi pealinna Ankarasse sõita ja sealt Istanbuli lennata.
Kahju, et Istanbulis nii vähe aega on, et peale turu vist mujale ei jõuagi.
Mõned imelikud inimesed vaatavad seal näiteks Topkapi paleed, Hagia Sophiat, Sinist mošeed jne. Muuseas need kõik on Sultanahmeti linnaosas ja suurest turust umbes 10 minuti pikkuse jalutuskäigu kaugusel. Aga kui autit pole, siis on sinna muidugi raske pääseda. Lihtsam on vist Aasia turgudel shopata, Aasias pidi ka mitu turgu olema.

Aasias peaks terve allee olema igasuguseid rõivapoodi.