trip-krainetrip-ukraine-dark
Itaalia, Vesuuv.

Kui keegi on käinud Vesuuvi kraatril,siis soovin teada,kaugele või kõrgele saab sõidukiga ja kui pikk on jalgsikäigu osa.Kui kellegil on muud huvitavat Vesuuvi kohta -jagage ! Tänan .

juurde saab suhteliselt lähedale autoga sõita, ja jalgsi annab seal veel kõndida ca 2 tundi. Kuna ise jõudsime kohale selliseks kellaajaks, et päev oli lõppemas (sulgemiseni 1 tund) siis meid edasi ei lubatud, kuna selle ajaga ei oleks jõudnud rada läbida. Tee tippu oli väga käänuline, võrdleksin seda isegi Norra "trollimaanteega". Signaalitamisi ja tagurdamisi oli väga palju, ja asjatud need ei olnud. Vaade tipust merele oli võrratu.... Mimoosid õitsesid ja olid laavajõe taustal väga ilusad (mulle meeldib avastada mujal olles loodust :) Lisaks toimus ka midagi huvitavat - nimelt kuuslime nagu maapõu oleks sügavusest paukunud. Ehmusime ikka väga ära, aga giid naeratas ja ütles, et everything is under control :) Väga muljetavaldav oli Pompea külastus - ma ei tahaks sõnadega oma muljet rikkuma hakata, lihtsalt ei oska seda kirjeldada.... Mida aga kindlasti soovitan - VESI KAASA!!!! Seal üleval ja Pompeis oli üliväga palav! Sellised mälestused siis 3 aastatagusest reisist :)

Autoga saab kõrgele jah ning sõit üles on vinge! Me jõudsime poolteist tundi enne sulgemist kohale ning lubati mäkke küll. Kuskil 30 minutiga oled tipus ning vaatad kraatrist sisse. Rada kulgeb muidu jah piki kraatri külge edasi teisele poole.