Jaanuaris Kariibi mere saartele / Kesk-Ameerikasse- palun abi

Tere kõigile :) Sellise küsimuse üle murran siin pead, et oleme järgmise aasta jaanuaris mõnda aega Miamis ja tahaks sealt umbes kaheks nädalaks kuhugi sooja (kui Miamis sellel ajal eriti soe ei ole). Innustusin Costa-Rica Kariibimerepoolsest osast Cahuita ja siis veel allapoole Panama Bocas del Toro saared, aga lähemalt uurides selgus, et siis seal vihmaperiood ja kuigi ma veel päris alla kohe ei andnud ja mõtlesin,et las siis sajab öösel või mõne tunni päevast, siis mida rohkem ma infot leidsin, seda paremini selgus, et sajab ikka kogu aeg. Kahjuks meie aeg limiteeritud ja tahaks kindla peale välja minna - näha rohkem päikest kui pilvi. Samas koht ei saaks olla kõige turistikam, et resort resordi otsas ja kõike, mis jääb väljapoole resordi seinu müüakse ekskursioonidena. Turismindust saab olla mõistlikes piirides :) Uurisin ka Turks ja Ciocse, aga kõige rohkem kommentaare leidsingi stiilis "stay in your resort - its what you paid for..." Tahaksime jääda Kesk-Ameerika Kariibi mere poolele, samas kui keegi käinud Vaikse Ookeani poolsel Osa poolsaarel (Costa-Rica), siis muljed väga oodatud, sest tundub, et see ka selline rahulikum. Ühesõnaga, kui kellelgi häid kogemusi mõnest Kesk-Ameerika või Kariibi kohast, kus jaanuaris oleks päikest rohkem kui pilvi, siis oleksin väga tänulik info eest!

Ise kysin, ise vastan :) Kas kellelgi kogemust Panama San Las Blas saartest? Kuidas seal on? Ja muidu Panama Kariibi mere poolne osa, milline see on?

Olen Kariibi mere üks suurimaid austajaid ja natukene selgusetuks jääb, millisest allikast on välja loetud fakt, et jaanuaris on Kariibi mere ääres vihmahooaeg? Mina olen sinna piirkonda kõik oma reisid just jaanuar-veebruar alati planeerinud. Soovitusi oskaks kindlasti anda, kui peale päikesesoovi rohkem infot oleks.

Kah selgusetu infoallikas. Kariibide vihma-ja orkaaniperiood langeb vahemikku juuni-oktoobri lõpp, novembri algus (vahel ka keskpaik). Jaanuar-veebruar tipp-kuud, mis paraku kajastub ka hinnatasemes.

Teen pooleaastast tuuri Mehhikos ja Kesk-Ameerikas. Olin eelnevalt mitmetest allikatest lugenud, et kehtib pooleaastane kuiva ja teine pooleaastane vihmaperiood. Kariibirannikul ei taha see aga kuidagi kehtida. Detsembris-Jaanuaris-Veebruaris tuli vihma nii Mehhiko kariibirannikul, Belizes, kui ka Hondurase paradiisisaartel. Vahel tuli vihm vaid paariks tunniks aga oli ka aegu kus kallas kolm päeva järjest. Seega murraks selle pooleaastase kuivaperioodi myydi siin katki. San Blas jäi raha nappuse tõttu kylastamata, aga vaatasin yle Bocas Del Torro osa Panamast. Isla Colon ja Bocas Town ei ole midagi paradiisilikku. Lähim korralik rand on Isla Carenerol, kus on võimalik valida ka väheste majutuste vahel. Isla Bastimentosel ei käinud, kuid sealset Red Frogi Beachi kiidetakse. Ise valisin tuuri Isla Zapatillale, mis on sealse piirkonna pärl. Langeb kokku minu kujutlusega paradiisisaarest. Seal saarel puudub aga majutus. Võimalik telkida. Costa rica rannikul vaatasin yle Puerto Viejo lähedal olevad rannad. Punta Uva nendest kõige meelepärasem. Kui peaks aga kysijale midagi soovitama, siis minu lemmik on Cayos Cochinos Hondurases. 16 saarest koosnev rahvuspark. Võimalik on valida yhe ainukese kalli Resort tyypi hotelli vahel suurel saarel või elada yhel imeilusal väikesaarel koos kohalik mustanahaliste Garifunadega. See on koht, kus saab yhendada nii rannapuhkuse kui ka õppida midagi Garifunade kultuurist. Jaanuari kuu on aga rohkem-vähem vihmakuu. Võib ette tulla nii 3 päevaseid vihmasadamisi. Elasin nende inimeste juures 50 päeva ja kui kellegil peaks selle piirkonna vastu huvi tekkima siis jagan meeleldi infot.

Seda küll. Nagu kirjutab seljakotireisija, on ka minu sealse piirkonna reisidel olnud tavapärasest kõrvalekaldeid. Näiteks Belizes septembris oleks pidanud ilmateate ja aastaaja järgi ainult kallama, aga 2 nädala jooksul sain vihma kokku vist 3 minutit. Kogemused ka Kagu-Aasias sarnastest kõrvalekalletest. Üldiselt arvan, et küsimised stiilis a la "mis sel ajal ilm seal ka on" on suht mõttetud, kuna võib esineda märgatavaid kõrvalekaldeid tavapärasest. Eriti, kui minnakse kuhugi lühikeseks ajaks- võib juhtuda, et näiteks garanteeritud päikese asemel kallab pangest.

Jah, võibolla väljendasin ennast valesti - Kariibi saartel on jaanuaris tõesti hea ilm, aga just Panama ja Costa-Rica Kariibi mere poolne osa - seal vihmahooaeg. Ja infot lonelyplaneti thorn tree foorumist, tripadvisori foorumist, kõikidelt võimalikelt Costa-Rica ja Panama kodulehtedelt. http://www.pro-bono.net/Cahuita/Cahuita/Cahuita/Weather%20Maps.html http://www.bocas.com/btisfact.htm Praegu kaldub plaan San Las Blas saarte poole, kui need kuuluvad kuna-indiaanlastele ja saab selle õnnetu napi aja, kui kohal oleme ühendada indiaanlaste kultuuriga tutvumisega ja päikese nautimisega.

Aga mina just hakkasin uurima ja planeerima Kariibidele minemist/jäämist/töötamist. Kas keegi teadja teab öelda, et kui väga hea inglisekeele oskusega entusjastlikult ringi käia, leiab üks Eestlane seal tööd, et vähemalt süüa saab osta ja natuke ringi käidud? Magada võin kas või telgis. Tahan lihtsalt seljakoti selga võtta ja Kariibidel ringi käia... vot. Suured tänud vastuse eest ette ära.

Päikest