Jälle see Phuket

olen lugenud eelnevat infot Phuketi hotellide kohta aga mida rohkem uurin ja loen seda enam segadusse satun;) minek on nov. l6pus ja olen uurinud m6nigatelt kohalikelt lehtedelt hotelle ja hindasi sellel perioodil. kui aga pole aimu, mis hotell peaks maksma, et (yle poleks makstud)minu arust on netis hinnad päris k6vad. kas julgeks minna ilma bronnita v6i on sellel perioodil kohapeal raske normaalset ja hea hinnaga hotelli leida. oleme kahekesi ja plaan oli maanduda Patong Peach-il seal k6ik käe-jala juures.enamus aja liigume nagunii ringi. kas Patong rannast on v6imalik normaasetesse kohtadesse sukeldama minna. suured tänud, kui keegi viitsib veel kribada;)

Phuket on muidugi üks tore koht, kui tead täpselt mida tahad ja mida mitte. Patong Beachil on mõistagi kõik käe-jala juures, isegi liigagi. Aga oleneb siiski sellest, mida ise tahad ja mida puhkuselt soovid. Sukelduma minekuks soovitan siiski liikuda omal käel veidi edasi ja kohta nimega Chalong Beach, seal on terve tänav täis sukeldumisklubinaid ja usun, et leiad täpselt selle mida soovid. Mis aga erinevatesse ekskursioonidesse puutub, siis neid pakuvad sulle kõikvõimalikud putkaomanikud,keda on terve saar täis. Ole ainult ise mees ja leia omale meeldiv. Novembri lõpp hakkab tasapisi juba kõrghooajapoole kiskuma ja ei oska nüüd öelda, kas sa seal leiaksid mõne toa. Samas usun, et omalkäel ringiliikudes on shansse enam kui küll. Ei maksaks heituda nimest Questhouse, sest need on ka hotellid, vahest küll veidi väiksemad,aga enamjaolt puhtad,korralikud ja turvalised nagu nad kõik. Hinnatasemelt kah päris korralikud. Ise käisin Phuketis aprillis see aasta ja peatusin alguses Patongil, sai seal oma meluvajadus täis rahuldatud, liikusin edasi Karon Beachile, sealt leidsin väga normaalse Questhouse (öö hind oli kuskil 11 eurot vms), uus ja korralik konditsioneeriga tuba, asus seal Templi vastas kohe, kurvi peal. Seal mitu maja koos ja küll leiad omale kah. Võtsime sõbraga võrrid ja rallisime mööda saart ringi. Kiivrid kindlasti pähe. Uuri neid teemasid, sest Phuketist olen siin ennegi kirjutanud. Mis aga hinnatasemesse puutub, siis jah kõrghooajal tibake teised hinnad. Mida sa täpselt silmas pead "normaalse sukeldumiskoha" all ja mis tase sul sukeldumises on? Ega seal muidugi nii kaunis pole kui Punases meres, aga vaadata on kindlasti palju. Soovitan uurida sukeldumise kohta veel foorumist saidilt: www.sukeldumine.ee, seal saad otseinfot kui vajad.

uurin kindlasti Questhouse ööbimisi ,samuti Chalong Beach-i kanti...

sukeldumiskeskuste kontoreid on ka Patongil piisavalt, selleks pole vaja sõita Chalongi. Sukeldumiskohad nagunii kõigil samad ja laevad väljuvad valdavalt Chalongist. Ka hinnad on ühes augus. Hommikul korjab auto hotellist peale ja peale lõunat toob tagasi. Netis on üleval valdavalt kallid hotellid, odavamad ja guesthoused leiad kindlalt kohapealt, nad ei reklaami end netis. Ise pole kunagi tänavale jäänud. Sukeldumisest julgeks soovitada safarit Similanile vt. http://www.similan-diving-safaris.com/

kas neid Questhouse netist ka leiab?

keegi siin kunagi kirjutas, et jaanuaris võib odavate hotellide leidmisega seal hätta jääda, kas see on tõepoolest nii? läheme jaanuaris sinna, huvitab just Karoni või Kata kant. internetis pakutavad on suht kallid, me üle 1000 ei tahaks maksta. meelsasti läheks muidugi kohale ja vaataks toa enne üle, korra oleme Tais broneerimisega ämbrisse astunud, tuba oli ikka suht jube. kuidas oli jaanuaris 2007 olukord, kas need kes broneerimata kohale läksid, said odavaid tube?

Loe hoolega eelnevalt teksti ja usu seda, mida need kes käinud on räägivad. Seega, Questhouseid sa netist üldjuhul ei leia. Küll aga leiad neid kohapealt. Lageda taeva alla sa ka kindlasti kohe ei jää. Mõningase hinnalanguse annab ka see, kui sa just otse mereäärde oma elamist ei taha vaid lähed mõned sajad meetrid maa poole. Ja seal neid majakesi leiad küll ja veel, sest enamus ju otsib omale ookeanivaadet ning maksavad selle eest raha, samas kui sina saad mugavused, mõningatel juhtudel ka basseini tunduvalt soodsamalt kui nemad. Mida kaugemal merest, seda odavamaks läheb. Karonis mine sedasama teed mööda edasi mis templist mööda viib ja seal jääb tee äärde ridamisi neid väiksemaid hotelle ja kui hätta jääd, küsi kohalikult, ta juhatab sind kuhu vaja.

Juhul kui on soov sukelduma minna, siis soovitaks ühendust võtta www.firstbuddy.ee Urmasega. Julgen soojalt soovitada, isiklikult kogetud :) Tervitades, M&M

Elasime Karon Beachil novembris hotellis Ocean Resort, tuba koristati ga päev ja toodi tasuta vett pudel inimese kohta iga päev. Hotell asus laguuni taga mäe nõlval, meri 200 m, kohe hotelli tagant sai ronida džunglirajal üles mäkke ja näha kuidas kohalikud kautšukikasvatajad tegutsevad. Meie olime kohaga väga rahul, hinda kahjuks ei tea, käisime reisibürooga. Reise saab tänavalt just nii nagu eespool kirjutatud, kõige eredam elamus rafting. Tahaks isegi sinna ...

kas keegi on elanud Patong Beachil hotellis nimega LAMAI INN on väga odav aga tundub,et päris ok!

Kõik sõltub siiski sellest, et mis on kellegi jaoks odav, kui palju ollakse valmis ühe öö eest välja käima. Oma reisil Tais (Phuket, Patong beach) tegime nii, et siit bronnisime paar ööd ette, et kohapealsest elust olust esmalt pilt ette saada. Koha peal käisime paaris hotellis hinda küsimas. Pärast läksime netipunkti ja vaatasime samade hotellide hinnapkkumisi ja võit oli ilmne, lihtsalt näide tuba, mida pakuti koha peal 135 daalaga saime netist 88 daalaga. Bookimisel kasutasin viimasehetke pakkumise portaali ratestogo.com. Aga jah nenede guesthousidega võrdlust need hinnad välja ei kannata, me ikka tahtsime nats mugavust ka. Ja veel, veebruari lõpp peaks isegi aktiivsem hooaeg olema kui novemberi lõpp või siis samaväärne

16.Nov. on juba hooaeg ja turiste palju ,aga mingi majutuse kindlasti leiab. Küsi mõnest kohalikust reisibüroost,kui Internetist kallis on.

Mugavust sai Karon Beachil küll ja veel ja kohaks oli Questhouse, mille nimeks oli midagi Oil oh House vms.. Maja oli valmis saanud 2 kuud varem, hinnaks oli 600 bahti öö. Selle eest sain toa suure voodiga, rõduga, kondiga, dush, wc, telekas, külmik (täiendati seda igapäev, seif toas kah. Igaõhtu võis rõdult jälgida mägede kohal möllavat äikesetormi, mis nagu kellavärk saabus kella kaheksa paiku õhtul. Möllas veidi ja kadus tunniga. Mööbel oli uus, puhas ja korralik. Mugavust oli ikka vägagi. Jah, hommikuti fuajees munaputru, viinereid, moosisaia ei pakutud, aga seda ma ei läinudki Taisse otsima. Pigem astusin kõrvalmajas asuvasse kohvikusse ja sain seal oma hommikukohvi kätte. Nii, et kui oled raha peale vihane siis võid muidugi minna kasvõi Hiltonisse ja lasta seal ennast hellitada. Maitseid on erinevaid kuid ma ei näe küll mõtet maksta rohkem kui mulle eluks vajalik on. Tean täpselt, et kui nüüd oktoobris uuesti Taid külastan ja kui juhtumisi Phuketile satun, siis see Questhouse on leidnud omale püsikliendi.

600 öö eest on väga hea hind, aga mis kuus Sa selle hinna eest said? Tundub et jaanuaris on hinnad kallimad. Kui kaugel see rannast oli? Leidsin ühe hotelli rannas, suht norm hind, Phuket Karon Corner Inn, kas äkki keegi oskab selle kohta midagi öelda. Ega polegi väga tähtis, et öömaja just rannas asuks, põhiline et rõdu või terrass oleks.

Ajaks oli märts-aprill ja rannast oli see ca 500 m eemal. Mida rohkem randa, seda rohkem hinda:) Karonil lähed mööda põhitänavat nagu sisemaa poole kui vastu tuleb tempel, tee keerab ja seal kurvi peal, templi vastas ongi kolmest uuest, neljakordsetest majadest koosnev kompleks Questhouse. Ja sealt randa jalutada nagu ütlesin on kuni 7 min. Turg on samas, massaazisalongid, poed, söögikohad. Eriti mõnus oli otse maja vastas asuv söögi koht Big Mama's Place. Kohalik ja väga söödav söök. Big Mama ise on ka väga tore mammi.

Aga kui tahad pilte näha Phuketist siis siin on midagi, hotelli osas saad aimu. Selle rõdult on tehtud mitmed pildid. http://andres.egobomber.com/taimaa/Taimaa.index.html