Jalgsimatk lahemaal

Tahaks korraldada oma sõpradele sünna puhul väikese matka, 3-4 tundi matkamist oleks täiesti sobiv. Otsin mõnd huvitavat matkajuhti, need keda internetist leidsin pakuvad kõik sarnaseid radu ja sellist tavalist ekskursioonijuttu ka ei viitsi kuulata. Otsin sellist oma kiiksuga venda, kes käiks mitte nii tavapärast teed mööda ja kellel oleks omapoolne nägemus. Äkki on siinsete kogenud matkasellide hulgas kedagi kes tahaks asja ette võtta või teab kedagi soovitada, toimumisajaks 18.08. 11.00. Ööbime Ojaäärsel, matk võib olla algusega sealt, aga võime ka autodega kuhugi teise alguspunkti sõita. Matkajaid vähemalt 10, tõenäoliselt pigem 20, täpsem arv selgub lähiajal. Järvamaalt positiivne kogemus kooliõpilastega, kellel oma kodukandist teistsugune nägemus kui turismiteenuse pakkujal. Aadress on saaleätneti.ee

Võtke see üritus parem ette osadena.
Autodega Käsmu ning seal mööda rannajoont ümber Käsmu poolsaare + Kuradisaarele.
Siis edasi Pärispea poolsaare tippu, seal mandri-Eesti põhjapoolseimale tipule ning militaarrajatistesse.
Edasi Nõmmeveski joa ja paisu juurde.
Siis Jalgsi läbi Viru raba.
Edasi Juminda poolsaare tippu, meremiinide juurde ja ümber poolsaare jalgsi.
Ning grande finale-ks valige Juminda poolsaare matkarada, matkaraja keskel olevast vaatetornist avaneb kaunis loojanguvaade.
Kui edasi veel aega ja soovi seigelda, siis Ülgase koopad Maardu külje all on mõnusa öise seikluse kohaks.

Kui aga tõesti katkemata kõndimist, siis Ojaäärse on suht kehv. Sealt lähedalt läheb küll läbi Eesti pikim matkarada (Kõrvemaa-Altja rada), ent tegu kõige igavama lõiguga sel rajal.

Tänan soovituse eest, ise mõtlen, et sellesse ajapiiri mahub tõenäoliselt Pärispea ja Purekkari neem, vahepeal ujumine Lohja järves või mõnes rannas lähistel ja siis Juminda poolsaar. Loojanguvaadet kahjuks imetleda ei saa, sest kogu seltskond matkale ei tule, osa võtab niisama vabalt ja seetõttu peaks 4-5 ajal Ojaäärsele tagasi jõudma. Kuna tegemist laupäevase päevaga siis Käsmu ei trügiks, seal sel ajal päris suured massid liikvel ja enamik rahvast on sinna ikka sattunud, Pärispea ja Juminda on võibolla veidi tundmatum kant. Kui aega jääb võib Nõmmeveskil ka käia, kuid kardan, et ei jää. Viru raba võtame eelmisel õhtul ette.
Ikka veel palun soovitusi ja märkusi.

Sellisel juhul soovitaks siis pigem rõhku panna Juminda poolsaarele.
Kõigepealt matkarada oma eripalgelise loodusega - soo, mets, rändrahnud, luited, vaatetorn. Ning siis poolsaare tippu, kus meremiinid ja head sügavad ujumiskohad matkahigi mahaloputamiseks.
Samuti Juminda militaarrajatistel huvitav ringi hulkuda, aga nende asukohtade leidmine võib mõnevõrra aega võtta.