Viimased kommentaarid

Tegelt ma ei saa aru, mis mürts siin nüüd käib.

Praegune keskustelu (ma isegi ei süüvinud, libistasin pilgu ainult üle ridade) meenutab ühte kahest:

  1. Mingi kogenud matkasell(id) teeb nalja Trip.ee rahvaga ja sihilikult provotseerib sellist jutuajamist erakordselt totrate väidete ja vaidlusega. Ja siis itsitab pihku, lugedes kuidas Jyrka jt. pöördesse lähevad selle teema ja öeldud totruste peale.
  2. Kaks põhikooli (või isegi algkooli) poisikest plaanivad matkale minekut, aga nende ego ei kannata ära seda, et kogenud matkajatel nii palju (asjalikke) nõuandeid leidub. Ja siis üritatakse kuidagi oma enesetunnet parandada, igal võimalikul viisil vastu vaieldes ja end targemana näidates (tundes).

Kõige mõistlikum oleks kogu teemale kriips alla tõmmata ja las poisid (kui on nemad) käivad metsas ära. Küll pärast uudistest loeme... ...või siis tulevad veidi vaoshoitumalt siiasamma tagasi ja räägivad oma kogemustest.

Ja tegelikult veel vahemärkusena, et üldjuhul kevadest-sügiseni on võimalik ära kannatada Eesti oludes ka paar-kolm ööd-päeva niisketes tingimustes (vihma, lörtsi, üleujutusega) matkata (märgade riiete, varustuse, magamiskotiga), kuid selleks on vaja nooruslikku uljust (loe: totrust, idiootsust, jonni vms.) ning kehtivat haigekassalepingut. Kõik meist on kunagi sellised sangarid olnud, tuletage meelde oma esimesi rännakuid ja nendega kaasnenud ebamugavusi. Las poisikesed õpivad oma vigadest, Eesti oludes naljalt surma ei saa ka looduses liikudes. Need, kes suudavad oma lollusest aga Eestis surma saada, väärivad ka seda - sellist geneetilist koormat ei ole vaja järeltulijatele edasi anda... :)

Loe reedesest Äripäevast Nelja Kuninga Tee kohta täpsemalt: www.aripaev.ee/3960/rpp_turism_396001.html Seal ka räägitud jalgsi/rattal teekonna läbimise võimaluste kohta.

Alguseosa oli normaalne, aga mida edasi, seda totramaks ja ajuvabamaks kiskus. Ainult karvased boheemlased näevad maailma nii must-valgelt nagu selles ankeedis. Tegelikkuses on variante palju rohkem. Enne mõelda - siis küsitleda!

Arvad, et see käib nii lihtsalt? Seni kuni selle "keskkonnakaitsja" Taimo teemaväline ebaviisakas kommentaar siin püsib, seni jätkub ka tema lahmimine.

Tehku siis eraldiseisev teema, mis puudutab Ülgase koopaid või seadusandlust. Praegusel juhul aga koristagu see siit ära.

Kurat võtaks, aga ma lähen kasvõi bännimiseni välja ja sedasi ka kõigi võimalike asenduseks loodavate kontodega. Kui adminid seda tsirkust ei taha, siis kustutage ära kõik kommentaarid alates Taimo omast (kaasa arvatud), mis teemavälised ja solvavad. Senine kustutamine oli rohkem kui ebaõiglane.

Hiljemalt hommikul algab uuesti Taimo jt. isehakanud "keskkonnakaitsjate" pihta lahmimine pihta, kui ennem pole tema kommentaarist alates teemaväline pask siit kadunud.

Punks, küsid, et mis lahti? Lahti on see, et mingi karvane isehakanud "keskkonnakaitsja" kukkus ajuvaba ja süüdistavat pläma ajama. Kuna sellised totrad ja süüdimatud tegelased kahjuks Eesti looduskaitsjate seas domineerimas ja pidevalt meedias räuskavad, siis taolise karjaga ei olegi võimalik viisakalt suhelda. Kuidas "keskkonnakaitsja" külale, nõnda küla "keskkonnakaitsjale". Mingit viisakust taolistega suheldes pole vaja järgida. Muul moel ei jõua taolistele miski kohale.

Taimo, kes siin sellistele tegudele üles kutsub? Võiksid ikka nokakese kinni hoida, kui ei tea teemast midagi... ;) Kuss-kuss latseke, kohe on sul uneaeg...

Aga igasugused omaarust "keskkonnakaitsjad" peaksid pigem vait olema, sest nende tegudest (ELF, Greenpeace jms. saast) on loodusele rohkem kahju kui kasu...

Nii et - minge ja kuduge oma käpikuid edasi - karavan liigub teie klähvimisest hoolimata ja ainus, mida saada võite, on kaigas või kivi üle küüru liigse lärmi tekitamise tõttu... ;)

Taimo. Vaata... Ma nüüd ütlen sulle sedasi, et: MA VILISTAN SU JUTU PEALE!!! Sobis? Oma targutamist võid kuskil mujal harrastada...

Ahjaa...ja mis jama mul ikka Piusaga oli? :) Keskkonnainspektsioon sai kohtus haledalt mööda päid ja jalgu. Sellist jama, nagu neile tookord osaks sai, ei soovita küll kellelegi teisele... :) (välja arvatud neile endile) :)

Ja vihjeks veel niipalju, et maikuus ilmub kaks uut raamatut, millest ühes on veel veidi Ülgasest juttu... :) :) :)

Vandersellid ehk uue nimetusega RÄNNUÄMBLIKUD on elus ja tegutsevad ikka edasi. Uuemad rännakud siin: www.goestonia.ee/action

Mitte tigedik, aga ma üritan sinusuguseid iseseisvale ajutööle innustada. Iseseisev mõtlemine tuleb kasuks ja kui seda rakendad, siis leiad ka palju-palju põnevaid paikasid Eestis.

Lisaks siia juurde veel, et kuna teemaalgataja ilmselgelt on meedia poolt kergesti mõjutatav (saated Sirgalast ja Viivikonnast), siis võiks end eelnevalt kurssi viia, millega tegu. Sirgala ja Viivikonna on Kohtla-Järve linnaosad, mitte külad. Ja mahajäetud talusid/külasid on terve Eesti täis - tasub aint suuremalt maanteelt maha keerata ja paarkümmend kilomeetrit kuhugi pärapõrgusse sõita. Ja vaated, mida seal kohtab - need on...pehmelt öeldes ERILISED...

Osta endale suureformaadiline Regio Atlas.

Sellisel juhul soovitaks siis pigem rõhku panna Juminda poolsaarele. Kõigepealt matkarada oma eripalgelise loodusega - soo, mets, rändrahnud, luited, vaatetorn. Ning siis poolsaare tippu, kus meremiinid ja head sügavad ujumiskohad matkahigi mahaloputamiseks. Samuti Juminda militaarrajatistel huvitav ringi hulkuda, aga nende asukohtade leidmine võib mõnevõrra aega võtta.

Võtke see üritus parem ette osadena. Autodega Käsmu ning seal mööda rannajoont ümber Käsmu poolsaare + Kuradisaarele. Siis edasi Pärispea poolsaare tippu, seal mandri-Eesti põhjapoolseimale tipule ning militaarrajatistesse. Edasi Nõmmeveski joa ja paisu juurde. Siis Jalgsi läbi Viru raba. Edasi Juminda poolsaare tippu, meremiinide juurde ja ümber poolsaare jalgsi. Ning grande finale-ks valige Juminda poolsaare matkarada, matkaraja keskel olevast vaatetornist avaneb kaunis loojanguvaade. Kui edasi veel aega ja soovi seigelda, siis Ülgase koopad Maardu külje all on mõnusa öise seikluse kohaks.

Kui aga tõesti katkemata kõndimist, siis Ojaäärse on suht kehv. Sealt lähedalt läheb küll läbi Eesti pikim matkarada (Kõrvemaa-Altja rada), ent tegu kõige igavama lõiguga sel rajal.

Vaata: www.goestonia.ee/parnumaa

No "oma võimete ülehindamine ja instruktori märguannete eiramine" kvalifitseeruvadki üsna otseselt lolluse ja hulljulguse alla.

Sõltuvalt tegevusest on tegelikult üks näitaja ka hooletus. Seda muidugi eelkõige siis, kui midagi iseseisvalt ette võtta. Tõsisemad korraldajad üritavad taolist ohtu võimalikult palju vähendada, kehvemad tegijad aga vilistavad sellele...

Alustaks sellest, et enamus õnnetusi juhtub reeglina järgmistel põhjustel (eraldi või üheskoos):

  1. Lollus
  2. Hulljulgus
  3. Alkohol või muud joovastavad ained Kui ette võtta midagi omal käel, siis ühe võimaliku põhjusena lisandub ka:
  4. Saamatus Kõige raskem eelnevast on vältida lollust ja hulljulgust. Neid kate tegurit ei leevenda isegi eelnevad instruktsioonid vms.

Rääkides aktiivse puhkuse üldisest olukorrast Eestis, siis on küll päris palju tegijaid ning ka hulgaliselt eri pakkumisi, aga FANTAASIAST jääb puudu. Iga üritust/teenust saaks muuta palju külgetõmbavamaks, lisades erinevaid elemente. Siin ei ole ka maksumus suureks probleemiks, sest paljud taolised lisad/muudatused pole kulukad. Küll aga on kliendi elamus oluliselt suurem ja sügavam.

Kaebuseid firmade/korraldajate kohta on sul kõige mõistlikum otsida meediast. Sealne ülevaade on küll tihti kliendi kasuks kallutatud, ent kui kõik korraldajad endale taolised üksikjuhtumid selgeks teeksid ja neist õppust võtaksid, siis oleks ka probleeme oluliselt vähem.

Kui aga hakata loetleme õnnetusi ja apsakaid, mis juhtunud iseseisvalt aktiivset puhkust harrastades, siis nimekiri kujuneks päris pikaks. Süütumatest juhtumitest kuni tõsiste õnnetusteni. Ent see pole huvi aktiivpuhkuse vastu karvavõrdki kahandanud.

www.GOESTONIA.ee

Toonoja saun ei ole juba mõnda aega rahulik paik. Viimase paari aasta jooksul on külatatavus plahvatuslikult kasvanud - praktiliselt kogu aeg kedagi seal kohtab või siis näeb, et keegi äsja lahkunud või ära minnes kohtab Toonojale suundujaid. Samas on seal piirkonnas mitmeid onne ja majakesi (mitte RMK üldteada majad), mis väga vähe tuntud-teatud. Millest siin pikemalt ei räägiks...kel huvi, see teab kust ja kuidas küsida... ;)