Jõulud/Vana aasta õhtu Saksamaal, aga millises linnas?

Tere!

Plaaniks minna ilusal jõuluajal ja võibolla jääda ka aastavahetuseks Saksamaale. Reisi võtame ette autoga. Kahjuks ei ole suutnud otsustada, et millisesse linna võiks minna. Olen ise käinud Bremenis, mis oli väga kena aga uuesti sinna minna enam ei tahaks. Pigem väldiks ka suurlinnu nagu Berliin.

Äkki oskab keegi soovitada mõnda toredat linna kuhu võiks suuna võtta. Linnas võiks olla ka paar head ostukeskus (outleti) ja mõned huvitavad vaatamisväärsused, mida võiks külastada.

Häid ideid ootama jäädes :)

Samas kui ei taha nii pikalt sõita, siis Dresden.

Hetkel jäänud sõelale Dresden või Hamburg, kumba soovitaksite? Samuti võib julgesti veel minu valikuvõimalust laiendada :)

Kui nende kahe vahel valida, siis mina soovitaksin pigem Dresdenit. Hamburgi aastalõpuilm on üsna vilu ja niiske, samuti on seal vanalinna kui sellist üsna vähe säilinud. Dresden on väiksem ja paremini hoomatav, samuti on sealne jõuluturg päris tuntud. Rohkem infot võib leida linna jõulutemaatiliselt lehelt: http://www.weihnachten-dresden.com/

Dresdeni lähedale jääb Erzgebirge mäestik, kus tehakse Saksamaal levinud jõuluteemalisi käsitööasju: http://www.xn--ruchermnnchen-bfbg.eu/. Detsembri lõpus on sealkandis tihti lumi juba maas ning avastusretk mägiküladesse võib päris huvitav olla. Huvitavad vaatamisväärsused on veel Saksimaa Šveits Tšehhi piiri ääres. kaugel pole ka Meissen (portselan), Leipzig, isegi Karlovy Vary on vaid ca 2 sõidutunni kaugusel.