trip-krainetrip-ukraine-dark
Jõuluperiood Madeiral

Kas on kellelgi kogemusi Jõuluperioodist Madeiral (ajavahemik 24.12 - 30.12)? Kas kauplused on avatud? Kas on võimalik mingeid ekskursioone kohalikest turismibüroodest osta? Või kas autorendifirmad töötavad? Kas kohalik transport (bussid, taksod) töötavad tavapäraselt? Tänud juba ette teadjatele vastajatele

Paar aastat tagasi oli jõuluaeg seal vaikne. Midagi ei toimunud, bussid ei sõitnud, poed olid kinni, ilmselt varesed ka ei lennanud. Aga nüüd võibolla on asjad muutunud.

Ei julge küll pead anda, aga hästi ei usu, et koht päris välja sureb jõulude ajal. Sest kohale on lennanud palju turiste, nii väljamaalt kui mandri-Portugalist. Kui ma omal ajal küsisin mingist turismi-info punktist, et kuidas pühapäeval Santanasse saab, väideti ka, et unusta ära, kõik seisab pühapäeviti. Ilusti sai liinibussiga ja isegi vabaõhumuuseum oli avatud. Tavalised poed on aga kindlasti kinni, nagu igal pool pühade ajal, aga Sul jääb ju reisi ajale ka mittepunaseid päevi.

Praegu on võibolla muutunud asi. Aga jõulud on seal suur püha. Tänavatele ja asutustesse tehakse suuri lillekompositsioone. Väga ilus on seal jõulude ajal. Aga samas tookord oli küll nii, et kahe päevaga muutusid Funchali tänavad räpaseks ja mustaks, kuna prügikastid ajasid üle ja keegi ei koristanud. Postkontor ja poed olid kinni. Meie jalutasime niisama linnas ringi, ühistransport ei liikunud.