Kaks küsimust

Mul on kaks küsimust.Võivad tunduda tobedad, aga kuna öeldakse, et küsija suu pihta ei lööda, siis ma loodan, et keegi vastab kah ilma üleliigsete kommentaarideta minu IQ suuruse kohta vms. 1.Ma olen üsna palju uurinud igasuguseid odavlennufirmade kodukaid, et leida vähegi odavaid lennupileteid ja trip.ee-s pisut ringi tuhnides leidsin, et siin on inimesed saanud isegi viie-euroseid pileteid(no näiteks Hispaaniasse läbi Berliini).Ma ei tea, kas viga on minus, aga ise küll ühegi nii magusa pakkumise peale ei sattunud.Tundub ka pisut tobe ennast lihtsalt igale poole registreerida ja loota, et siis hakkab mingeid vahvaid pakkumisi meilile sadama.Kas tegu on siis lihtsalt mingisuguste kampaaniatega, et tuleb hästi kiirelt reageerida või võib püsivalt kah kuskilt nii häid hindu leida? 2.Ma lendasin viimati lennukiga eelmine juuli ja kuna mul on kohati kalamälu, siis tahaksin lihtsalt ühte pisiasja küsida.Kas on nii, et mulle trükitakse istekoht piletile siis, kui ma check-in-i teen? Aitäh.

  1. Odavamad lennud tulevad kampaaniatega t6esti, aga teinekord on nad ka pidevalt kodulehekyljel odavpakkumistena kirjas (naiteks ryanair). Muidugi on nad tihti sellistesse lennujaamadesse, mis suurematest linnadest sadade kilomeetrite kaugusel on.

  2. Istekoht pannakse t6esti piletile alles check in'is, aga kui tegemist on t6elise odavlennuliiniga, on v6imalik, et sulle ettemaaratud kohta yldse pole ja sa pead ise selle eest v6itlema kui lennuki peale laskma hakatakse.

Sellised pakkumised on loomulikult kampaaniateemad. Püsivalt selliseid hindu ei leia. Mõnedes lennufirmades on check-in-s kohtade jagamine, mõnedes saab eelnevalt, kohtade olemasolul, valida kas akna alla või vahekäigu poole.

  1. Ega neid 5€ pakkumisi koguaeg polegi, peab miskitel kampaaniatel silma peal hoidma ja pigem pakutakse selliseid hindu (suve)hooajast väljaspoole, easyjetil on tavaliselt kampaania aasta alguses lendudele kuni aprilli keskpaigani ja siis on ka neid piiratud kogus. Isiklikult olen lennanud 1200 krooniga Tallinn-London-Barcelona/Madrid-Berlin-Tallinn. Mingit valemit, kas ja millal, pakkuda ei oska.
  2. Jah, tavaliselt check-inis, aga paljud odavlennufirmad ei panegi kohta, istud lennukis sinna, kus vaba. Võitlema pole ise küll pidanud:), rahulikult on istuma saanud.
  1. 5€ ei saagi, sinna lisandub alati ka lennujaamamaks mida välja ei reklaamita. Seega tegelik pileti hind tulebki paarisaja krooni kanti. Easyjetil eriti pole nii soodsaid pakkumisi. Ryanairil on pidevalt aga algusega enamasti Londonist või mujalt vanast euroopast ja suht ebamugavate väljumisaegadega, mis teeb "soodsa pakkumise" üsna ebaatraktiivseks. Ryanairil praegugi terve posu 10£ lende aga enamasti selgub, et mitte nendel kuupäevadel kui vaja.
  2. Easyjetil pannakse check-inis paika pardalemineku järjekord ehk jagatakse kogu mass nt. 5-ks osaks, mida varem kohale tuled, seda varasema grupiga lennukisse pääsed omale kohta valima. Saad ka netis chek-ini ära teha aga siis pääsed viimasena lennukisse. Istuma muidugi saad igatmoodi, püsti vaevalt lennata lubatakse :)

Suvi on tõesti paha pikema reisi planeerimise aeg. Talv ja vara- kevad on kampaaniate ajad, kuigi mainimist väärib seegi, et juuni lõpp, juuli ja august on ka siis "ebasoodsa hinnaga" võrreldes muu ajaga.