Kambodza-Vietnami reis

Tervitus!

Plaan minna 3-kesi aastavahetusel Kambodza-Vietnami tripile. Olla ca 1 kuu. Ons kellegil kogemusi soovitusi- kui pikalt peaks piletid ette ostma, millisest riigist on mõistlik alustada ja kus lõpetada, kas majutused ette bookida jne. Tänud ette :)

Kui nii pikalt ette planeerid, siis hoia silm peal sooduspakkumistel, ehk näkkab midagi eriti odavat. Muidu saab normaalse hinna umbes paar kuud kuni kuu ette ostes. Lennata on ilmselt lihtsam ja odavam Vietnami, eeskätt Ho Chi Minhi. Mingi esmase majutuse võib vast ette bookida, kuna lend on pikk, edaspidi saab seda kohapealt teha või ka bookimata hakkama.

Kuu pole kuigi pikk aeg ja Vietnam on suur riik - ei soovitaks võtta plaani katta selle ajaga kaht riiki tervikuna, kui just pole tahtmist iga öö eri kohas ööbida (ja isegi siis mitte).

Peamine väljaminek on lennupiletid sinna ja tagasi. Ho Chi Minh on arvatavasti soodsaim sihtkoht.

Koha peal vaataksin, kuhu edasi minna. Elaksin sisse, räägiksin inimestega, guugeldaksin. Saigonis leidub sadu reisiselle, kelle muljeid kuulata. Midagi ette ei broneeriks, lennupileteid ette ei ostaks. Kui suurlinn ära tüütab, siis liiguks mere äärde. Kui lebotamine ära tüütab, läheksin sisemaale kohalike elu uurima. Maad mööda liikumine võtab seal kaua aega, kuna liiklus on primitiivne. Kiirteid pole jne. Aga hinnatase on madal, inimesed abivalmid, läänelikke hotelle palju. Kambodžasse ja Laosesse pole palju maad.

Tavaliselt inimesed armastavad ette planeerida ja teha täpseid reisikavasid. Sel juhul minu suvaline kulgemise plaan muidugi ei sobi.

Mugavaim oleks ilmselt kasutada Turkish Airlinesi, Qatarit, Etihadi vms. Nendega on võimalik lennata ühte kohta (näiteks Ho Chi Minh) ja tagasi teisest kohast (näiteks Siem Reap), ilma et see hinda mõjutaks. Seega kui mingi suurem kampaania tuleb nendelt lennufirmadelt - ilmselt 5-6 korda veel sel aastal, aga iseasi, millal ka aastavahetus pakkumises sees on - siis võib otsida sellist open jaw piletit. Hind võib siis sellel piletil olla ca 450-500 euri kampaania ajal ja ca 500-600 euri tavahind. Tripis on alati uudised üleval, kui on selline üldisem kampaania. Kohapealsetele piletitele pikalt ette ei mõtleks. Valik on kas loksuda Vietnamis rongiga, Kambodžas bussiga (odav, aga meeletu ajakulu - samas võimalik öösel sõita, kui olete võimelised liikuvas transpordivahendis magama) või siselennuga.