Kanadas rongiga

Hakkan planeerima Kanada reisi. Tahaks lennata Torontosse, sealt oleks soov sõita rongiga Vancouverisse ja lennukiga tagasi Eestisse. Kas kellelgi on soovitusi või hoiatusi?

Ise tegin rannikust rannikuni, alustades idast võtsin kuu ajalise rongipassi. Kas on plaan lihtsalt liikuda ühest punktist teise või teha ka peatusi? Kui pole varem käinud Kanadas, siis soovitaksin ka Montreali ja Quebec Cityt proovida kontrasti mõttes. Kui aga Toronto - Vancouver otsal kusagil kauem peatuda, siis kindlasti Edmonton ja Jasper (paljuski sõltub siin just reisi aastaajast) ning Vancouver. Tagantjärele tarkusena oleksin isiklikult Winnipegi külastusest (võib-olla) loobunud. Rong on mugav, istme jalaruumi on lahedalt, klaaskatusega nö. vaatlusvagun, inimesed väga sõbralikud (suvel on rongid üpris täis). Iseenesest vaadata rongi aknast on nii mõndagi, kuid huvitavamaks läheb peale Edmontoni, kui jõuad Kaljumäestikule lähemale (endal läbis enamiku sellest osast rong kahjuks just öösel).

Ainsa hoiatusena või ääremärkusena, et reisisihtkohana on Kanada paraku üks kalleimaid võimalikest. Kui see väike nüanss kõrvale jätta, siis Kanadas on olemas kõik vajalik unustamatute reisielamuste saamiseks. Olgu see siis tükike ajalugu, lummav loodus, suurlinna multikultuurlus või väikeküla hokimatš.

0
0

Kanadas varem käinud ei ole, küll aga pea kõikjal Euroopas. Mu kindel punkt on üks väiksem linn Kichener Toronto lähistel, kuhu tahan minna perekondlikel põhjustel, seetõttu plaanin huvireisi Torontost alustada ja sealt lääne poole suunduda. Kuna kõike, mida hing ihkaks, ei jõua läbi käia, oleks hea teha kohe algul õiged valikud. Mõistlik kundub küll Montrealis ja idarannikul käia, aga ei suuda Kaljumägesid vaatamata jätta kui juba on üle ookeani lennatud. Ei ole näppu jäänud ühtegi põjhalikumat reisikirja Kanada kohta. Kas rongipass kehtis kõikidele rongidele ja kas koht tuli rongile varakult broneerida või sai ükskõik millal peale istuda? Reis saab toimuda kas aprilli algul või alles oktoobris. Põhja pool võib sellel ajal vast olla päris talv, aga ega ma seda ei karda.

0
0

Käisin oktoober-november, ilm siis eriliselt külm küll ei olnud, pigem siuke mõnus soe sügis. Isegi Whitehorse oli novembri lõpus tavatult soe, kuigi just peale lahkumist pidi minema kusagil -15 kraadi kanti, aga muidu ei ütleks, et see periood eriliselt külm oleks. Ega Vancouveriski temperatuur väga külmaks ei kisu. Rongipass kehtis kõikidel viarail rongidel ning aprill/oktoober usun et saab põhimõtteliselt vabalt kõikidele rongidele peale kasvõi just enne rongi väljumist. Eks peab ise vaatama, mis pilet kõige õigem soetada on, sest hinnavahe võib olla päris suur. Lisaks peab arvestama päevadega, sest siis väljus rong lääne poole 3 x nädalas. Oktoober on muidugi Quebecis ja Ontarios päris kena oma lehtpuude värvidemänguga. Kaljumäestikus tegin ise taolise pea nädalase tiiru, et rongilt Jasperis maha, sealt erinevate bussidega mööda teed nr 93 allapoole Calgarysse ja sealt bussiga tagasi Edmontoni, kust siis uuesti rongiga jätkasin lääne poole. Ise jäin taolise tiiruga väga rahule. Kui kusagilt suurema pundi leiad, siis tasuks mõelda Kaljumäestikus rendiauto peale, et pääseks kergemini liikuma, sest ühistranspordile lootma jäämine vähemasustatud piirkondades võib olla suht vaevaline.

Panen ühe soovituse veel, et külastada Vancouver Islandit, lisaks selle kandi kohta leiad ka tripist (http://trip.ee/node/13411)

0
0

Kanadas on rongid tõesti väga kõrgel tasemel, kõikvõimalike mugavustega ning (pikamaa)rongisõit on mõnes mõttes juba elamus omaette. Siiski soovitaksin Torontost Vancouverisse minekuks kasutada lennukit. Kuna vahemaa on ikka väga pikk, siis matad lihtsalt oma väärtusliku aja loksumise alla maha, samal ajal kui võiksid juba sihtpunktis kohal olla ja Vancouveriga tutvuda. Lisaks on täiesti kirjeldamatult ilus vaatepilt imetleda Rocky Mountains'i lennukiaknast, väga võimas :)

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased