Karpaadid

Tere!

Palun andke nõu ja soovitusi,kes on käinud autoga Karpaatides.Kui minna läbi Poola,Ungari,Ukraina.Mida vaadata,kus ööbida jne.?Reisi pikkus umbes 14 päeva.

Millal reis plaanis ette võtta? Praegu pole seal minu arust enam midagi teha. Külm juba. Talvel saab minna suusatama, suvel päikest võtta ja mägedes matkata. Läbi Ungari minnes soovitusi ei oska anda, meie sõidame alati Poola - Ukraina. Üks asi: teed on seal väga halvad. Eriti kui plaanis kuskile kõrgemale autoga sõita. Peale sügisvihmasid igale poole sõiduautoga ei pääsegi. Öömajadest eriti ei tea, kuna me seal alati sugulaste juures. Aga räägitakse (ise käind ei ole), et Bukovel on maru kena koht.

Käisime Ukraina Karpaatides augustis ja ka läbi Poola. Piiril tuleb säilitada rahu ja külma närvi, asjaajamine seal veidi kaootiline. Kindlasti täita ilusasti piiril antav migratsioonileht.Teed on seal jah, mitte parimas seisius. Pimedas sõita väga ei soovita, just teemärgistuste vähesuse tõttu. Suve lõpul olid mitmetes kohtades Lvivi lähedal ka teeremondid. Ei tea kaugel nad sellega nüüd on. Erasektoris ööbimine päris soodne. Kõige ilusam aeg Ukrainas hetkel vist enam ei ole, kuid kena sügis küll. Kohti mida vaadata seal piisavalt (lisaks ilusatele mägedele)mitmed kindlused/lossid näiteks. Bukoveli jah mõnus koht. Talvel see populaarne suusakuurort, praegu käis suur ehitus ja ettevalmistustöö talveks. Praegu sai sõita istetõstukite(trampliinidega)ja imetleda mägesid. Laheda suveniiride turu võib leida Karpaatide linnakseses Jaremtšes (seal ööbimsime erasektoris-tundus et päis hea hinnaga ja heas kohas:) kui veel küsimusi...võid maili anda..ehk oskan öelda veel midagi:) L.

Tere!

Eks siis on targem see reis plaani võtta tuleval aastal,kui ilm jälle suvine ja ilus,sest suusainimesed me ei ole.Plaan sõita läbi Poola ja Ukraina ning põigata ka Ungarisse,kus kuuldavasti piiri ääres on kena soolajärv.Et ei tekiks tuima uhamist sihtpunkti,siis olekski huvitav teada,mida juba sellisel teekonnal huvitavat külastada-vaadata võiks nii Poolas kui Ukrainas.Igasugune info on teretulnud. (terje.uibo@mail.ee)

T.

Ungari soolajärvest pole ma kuulnud. Aga Karpaatide soolajärvedes käime küll iga aasta. Muide, seal on ka norm ööbimiskohad: kämpingud ja hotellid. Ma soovitaks Ungarile pigem Slovakkiat. Seal Tatardes on küll head vaatamist. Lossid ja koopad. Seal on väga ilus. Sõita Poolast Slovakkiasse ja seal ületada Ukraina piir Uzgorodi. Ja suveniiriturud on seal küll hästi vahvad. Igasugused puunikerdused:)

Sõitsime juulis samuti piki Poolat alla läbi Slovakkia Uzhgorodini.Et meie plaanides oli rattamatk Karpaatides,siis sai auto sinna tuttavate juurde jäetud ja edasi juba kondijõul liigutud.Soovitaksin marsruuti Rahiv-Vorohta-Verhovina-Kosiv,edasi kas Kolomija võiTshernovtsõ peale.Viimasest edasi pole kaugel Hotin ja Kamjanets-Podolski kaunid keskaegsed kindlused Dnestri kaldal.Ka Moldova ju nüüd viisavaba,miks mitte päevaks sinna sisse põigata.Endal jäi seekord käimata.Vaadata on palju,eelkõige kaunis loodus ning mida kaugemale linnadest,seda turistidevabamad paigad.Öömaja leiab pea igast külast,eramajutust nimelt,linnadest rääkimata.Ja veel,praegu on Karpaatidesse sõita päris õige aeg,on veel soe ja lehtpuumetsad hakkavad end sügisvärvidesse rüütama.Eriti kaunis on praegusel aastaajal Jaremtsha kant.

Saabuval suvel teen taas väikereise (9-kohaline väikebuss) Karpaatidesse. Eelmisel suvel reisidest osavõtnutel on kõigil mälestused "laes" ja seda ausalt. Sa saad kogeda otseses mõttes puutumata loodust. Poliitiline olukord Lääne-Karpaatides on igati OK, suhtlen oma kohaliku kontaktiga iga päev. Kui on huvi, kirjuta raoul_spitsmeister@hotmail.com või helista 56678949